Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

17. Gry Game Boy Advance

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 17. Najpopularniejsze gry na platformę GBA.

GBA

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

The Incredibles: Rise of the Underminer
The Incredibles: Rise of the Underminer

Zręcznościowe 1 listopada 2005

Kontynuacja gry przygodowo-zręcznościowej przygotowanej w oparciu o bardzo popularny film animowany The Incredibles (po polsku Iniemamocni) z wytwórni Disney’a. Zrealizowano ją w identycznym stylu jak pierwowzór, fabularnie zaś kontynuuje to, co widzieliśmy zarówno grze jak i obrazie kinowym.

Namco Museum (2001)
Namco Museum (2001)

Zręcznościowe 10 czerwca 2001

Kolejny zestaw klasycznych gier od Namco. Tym razem możemy liczyć na takie tytuły jak Pac-Man, Galaxian, Dig Dug, czy Pole Position. Ponadto niektóre z tych zręcznościówek pojawiają się w lepszej oprawie graficznej.

Paws & Claws: Pet Resort
Paws & Claws: Pet Resort

Strategiczne 13 lutego 2006

Bardzo nietypowe połączenie gry familijnej oraz prostej strategii. Wcielamy się w postać osoby zarządzającej ośrodkiem szkoleniowo-wypoczynkowym dla takich zwierząt jak psy, konie, czy koty.

Bratz: The Movie
Bratz: The Movie

Towarzyskie 24 września 2007

Gra stworzona z myślą o młodszych przedstawicielkach płci pięknej. Uczestniczymy w pokazach mody, kupujemy nowe elementy ubioru, czy dokonujemy zmian wyglądu - poprawiając fryzurę i makijaż.

Nicktoons: Attack of the Toybots
Nicktoons: Attack of the Toybots

Akcji 23 października 2007

Zręcznościówka z udziałem bohaterów wybranych kreskówek stacji Nickelodeon. Tym razem staramy się powstrzymać armię robotów, przygotowaną przez profesora Calamitousa.

Flushed Away
Flushed Away

Zręcznościowe 24 października 2006

Flushed Away studia Monkey Bar Games to gra oparta na animowanym filmie kinowym. Tytuł łączy elementy właściwe grom akcji i platformówkom, a poczynania bohatera oglądamy z perspektywy trzeciej osoby. W trakcie rozgrywki odwiedzamy miejsca znane z filmu, a także kilka nowych lokacji.

Bratz: Babyz
Bratz: Babyz

Akcji 3 listopada 2006

Bratz: Babyz przygotowano specjalnie z okazji premiery filmu animowanego pod tym samym tytułem. Oba dzieła odnoszą się do marki, pod którą wypuszczane są na rynek rozmaite zabawki – głównie lalki, przedstawiające zwariowane nastoletnie dziewczyny.

Monster Truck Madness
Monster Truck Madness

Wyścigi 11 sierpnia 2003

W grze siadamy za sterami ogromnych, czterokołowych ciężarówek i żądni zwycięstwa ruszamy do walki. Do wyboru mamy 10 autentycznych pojazdów, uczestniczących w wyścigach „mechanicznych potworów” w USA.

Robots
Robots

Akcji 22 lutego 2005

Robots to gra przeznaczona raczej dla młodszych wiekiem graczy, której fabuła oparta została na animowanym filmie S-F pod tym samym tytułem.

Ultimate Card Games
Ultimate Card Games

Logiczne 15 czerwca 2004

Zestaw kilkudziesięciu różnych gier w karty, między innymi pokera, brydża, czy pasjansa. Do każdej pozycji dołączony został obszerny samouczek, pozwalający na zapoznanie się z ogólnymi zasadami rozgrywki.

Animaniacs: Lights, Camera, Action!
Animaniacs: Lights, Camera, Action!

Zręcznościowe 13 listopada 2005

Animaniacs: Lights, Camera, Action! to sympatyczna gra zręcznościowa, oparta na licencji popularnych seriali i filmów animowanych.

Ultimate Brain Games
Ultimate Brain Games

Logiczne 18 marca 2003

Zestaw kilku najpopularniejszych planszowych gier logicznych, takich jak szachy, warcaby, czy tryktrak. Na uwagę zasługuje możliwość dostosowania SI komputerowego przeciwnika do własnych upodobań.

Alex Rider: Stormbreaker
Alex Rider: Stormbreaker

Akcji 7 lipca 2006

Alex Rider: Stormbreaker to gra akcji, w której odgrywamy rolę nastoletniej wersji szpiega wszech czasów – Jamesa Bonda. Alex Rider, wytwór wyobraźni Anthonego Horowitza, jest bohaterem całej serii książek opowiadających o przygodach młodocianego agenta wywiadu.

ZooCube
ZooCube

Logiczne 14 maja 2002

ZooCube jest grą dla wielbicieli zabawy w stylu nieśmiertelnego Tetrisa. Autorzy nie zdecydowali się jednak na modyfikację starego schematu, aby stworzyć kolejny klon legendarnej gry, lecz stworzyli zupełnie oryginalny produkt.

Madden NFL 06
Madden NFL 06

Sportowe 8 sierpnia 2005

Pierwsza edycja legendarnej sportowej serii Madden NFL, która została zrealizowana na zasadach wyłączności, zgodnie z umową zawartą pomiędzy koncernem Electronic Arts, a ligą NFL.

March of the Penguins
March of the Penguins

Zręcznościowe 7 listopada 2006

March of the Penguins to platformówka, skierowana do użytkowników w niemalże każdym wieku. Developerzy oparli niniejszą pozycję na filmie przyrodniczym (polski tytuł: Marsz Pingwinów), wyróżnionym prestiżowymi nagrodami. Jego fabuła przestawia pingwiny cesarskie w ich nieustannej walce o przetrwanie.

SeaWorld: Shamu's Deep Sea Adventures
SeaWorld: Shamu's Deep Sea Adventures

Zręcznościowe 8 listopada 2005

SeaWorld: Shamu's Deep Sea Adventures jest grą przygodowo-zręcznościową dla użytkowników w każdym wieku (właściwie nie występuje w niej przemoc). Powinna przypaść ona do gustu szczególnie tym osobom, które ciekawią niezwykłe tajemnice, skrywane przez morskie głębiny. Rolę głównego bohatera pełni bowiem Shamu, czyli sympatyczna orka, będąca maskotką słynnej sieci marynistycznych parków rozrywki SeaWorld w Stanach Zjednoczonych.

The Incredible Hulk
The Incredible Hulk

Akcji 27 maja 2003

The Incredible Hulk to gra akcji, której bohaterem jest Hulk, komiksowa postać, wykreowana przez Stana Lee. Dzieło firmy SEGA fabularnie nawiązuje do kinowej produkcji z 2008 roku o tym samym tytule.

Backyard Basketball 2007
Backyard Basketball 2007

Sportowe 26 września 2006

Backyard Basketball 2007 to gra familijno-sportowa, adresowana przede wszystkim do najmłodszych miłośników koszykówki. Niniejsza pozycja należy do znanej serii, traktującej o wspomnianej tematyce. Ponadto jako pierwsza z tego cyklu przygotowana została na licencji NBA – pozwala małym użytkownikom na współzawodnictwo na parkiecie z największymi amerykańskimi gwiazdami.

SpongeBob's Atlantis SquarePantis
SpongeBob's Atlantis SquarePantis

Akcji 23 października 2007

SpongeBob's Atlantis SquarePantis to gra zręcznościowa, bazująca motywach popularnego serialu animowanego. Tytułowy bohater odnajduje magiczny amulet, dzięki któremu razem ze swym przyjacielem Patrykiem Rozgwiazdą trafia na mityczną Atlantydę. Deweloperzy z koncernu THQ dołożyli starań, aby zachować wierność kreskówkowej konwencji oraz oryginalnemu poczuciu humoru.

Barnyard
Barnyard

Zręcznościowe 1 sierpnia 2006

Barnyard firmy THQ, to pełna humoru mieszanka przygodówki i zręcznościówki. Tytuł powstał na podstawie filmu Steve’a Oedekerka i Nickelodeon Movies (współtwórcy Jimmy Neutron: Boy Genius), do którego głosu użyczali między innymi Danny Glover i Kevin James.

Princess Natasha: Student, Secret Agent, Princess
Princess Natasha: Student, Secret Agent, Princess

Zręcznościowe 24 października 2006

Princess Natasha: Student, Secret Agent, Princess to platformówka z elementami gry akcji, przygotowana z myślą o najmłodszych użytkownikach. Developerzy oparli fabułę niniejszej pozycji na animowanym serialu telewizyjnym, traktującym o zwariowanych losach księżniczki Natashy.

Madden NFL 2005
Madden NFL 2005

Sportowe 9 sierpnia 2004

Madden NFL 2005 jest kolejną częścią zdecydowanie najpopularniejszego cyklu gier nt. amerykańskiego futbolu, firmowanego od końca lat osiemdziesiątych XX wieku nazwiskiem Johna Earla Maddena – słynnego trenera i komentatora telewizyjnego rodem ze Stanów Zjednoczonych.

Premier Manager 2005-2006
Premier Manager 2005-2006

Sportowe 12 sierpnia 2005

Premier Manager 2005-2006 to kolejna część managera piłkarskiego, za którego produkcję oraz wydanie odpowiada studio Zoo Digital. Tytuł ten daje możliwość sprawowania całkowitej kontroli nad wybraną przez siebie drużyną piłkarską.