Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

20. Gry Game Boy Advance

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 20. Najpopularniejsze gry na platformę GBA.

GBA

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Raport Mniejszości
Raport Mniejszości

Akcji 12 listopada 2002

Niezbyt skomplikowana gra akcji, luźnie nawiązująca do słynnego filmu Stevena Spielberga oraz powieści Philipa K. Dicka. Wcielamy się w postać Johna Andertona, mężczyzny tropiącego ludzi, którzy mają dopiero popełnić przestępstwo.

Arctic Tale
Arctic Tale

Przygodowe 10 października 2007

Gra o podłożu edukacyjnym, oferująca możliwość przejęcia kontroli między innymi nad niedźwiedziem polarnym czy orką. Zajmujemy się eksploracją terenów arktycznych, uczestnicząc w prostych mini-grach.

Rocky
Rocky

Sportowe 17 listopada 2002

Rocky to bazująca na popularnym filmowym cyklu sportowa bijatyka, za której opracowanie odpowiada firma Rage Software. Gracz kieruje poczynaniami tytułowego boksera lub innych pięściarzy znanych z kinowej serii i uczestniczy w widowiskowych pojedynkach na ringu. Twórcy przygotowali trzy tryby zabawy, a także bogate opcje treningowe, pozwalające rozwinąć umiejętności bohaterów.

Matt Hoffman's Pro BMX 2
Matt Hoffman's Pro BMX 2

Sportowe 13 sierpnia 2002

Ta gra to odpowiednik Tony’ego Hawka, tyle, tym razem pojeździmy na rowerku. Jeśli jednak ktoś szuka tego typu gry, trudno o lepszą rekomendację.

Winx Club: The Quest for the Codex
Winx Club: The Quest for the Codex

Zręcznościowe 13 listopada 2006

Winx Club: The Quest for the Codex to produkcja pozwalająca zagłębić się w świat popularnego serialu animowanego, w którym bohaterki komunikują się zarówno z przyjaciółmi, jak również z czarnymi charakterami oraz podróżują do magicznych miejsc.

Totally Spies! 2: Undercover
Totally Spies! 2: Undercover

Zręcznościowe 14 listopada 2006

Totally Spies! 2: Undercover jest sequelem gry platformowej z 2005 roku i podobnie jak część pierwsza bazuje na telewizyjnym serialu animowanym, znanym w Polsce pod tytułem Odlotowe agentki.

Juka and the Monophonic Menace
Juka and the Monophonic Menace

Akcji 29 kwietnia 2006

Juka and the Monophonic Menace jest przygodową grą akcji. Niniejszy produkt przedstawia historię chłopca imieniem Juka, który doskonali się w profesji alchemika.

Pac-Man World 2
Pac-Man World 2

Zręcznościowe 19 sierpnia 2005

Udany remake świetnej gry logiczno-zręcznościowej, którą uwielbiają miliony osób na całym świecie. Autorzy programu przygotowali w pełni trójwymiarowe środowisko rozgrywki. Podczas zmagań trafimy do sześciu różnorodnych krain, w których zadaniem Pac-Mana jest oczywiście „zjadanie” żółtych kulek oraz skuteczne omijanie przeciwników.

Ratatouille
Ratatouille

Zręcznościowe 26 czerwca 2007

Ratatouille bazuje na filmie animowanym o tej samej nazwie, stworzonym przez ekipę z Pixar Animation Studios – bastionu twórców Toy Story, Finding Nemo (Gdzie jest Nemo?) i Cars (Auta). Rolę głównej postaci pełni Remy, który jest dość niezwykłym szczurem. Protagonista ów uwielbia dobre jedzenie, przez co nieszczególnie lubi się ze swoją rodziną.

Brick Em All
Brick Em All

Zręcznościowe 28 lutego 2006

Brick Em All to pozycja o charakterze zręcznościowo-logicznym. Przystępując do zabawy zadanie użytkownika w głównej mierze polega na niszczeniu muru z cegiełek, zamieszczonego w górnej części planszy. Wykonuje się to poprzez odbijanie piłeczki od ruchomej platformy, sterowanej przez gracza.

Disney Sports Skateboarding
Disney Sports Skateboarding

Zręcznościowe 15 listopada 2002

Niezbyt skomplikowana zręcznościówka, w której wykonujemy różnorakie triki i akrobacje na deskorolce. Do wyboru wiele kilka znanych postaci Disneya, między innymi Myszka Miki, Kaczor Donald, czy Goofy.

Pitfall: The Lost Expedition
Pitfall: The Lost Expedition

Zręcznościowe 18 lutego 2004

Debiut słynnego podróżnika Harry’ego Pitfalla na konsoli PlayStation 2. Zgodnie z tradycją serii, „Pitfall: The Lost Expedition” jest rozbudowaną, pełną dynamiki platformówką, w której przez ponad 40 poziomów bohater skacze, czołga się, wspina, buja na lianach i oczywiście walczy.

Snood 2: On Vacation
Snood 2: On Vacation

Logiczne 8 października 2005

Snood 2: On Vacation to pozycja o charakterze logicznym, będąca sequelem popularnego tytułu, stworzonego przez Davida M. Dobsona w 1996 r. Jednocześnie ową produkcję uważa się za klon kultowej gry o nazwie Bust-A-Move.

Terminator 3: Rise of the Machines
Terminator 3: Rise of the Machines

Akcji 18 listopada 2003

Niezbyt skomplikowana zręcznościówka nawiązująca do słynnego filmu akcji. Wcielamy się w postać tytułowego Terminatora wysłanego z zadaniem uratowania przywódcy ruchy oporu - Johna Connora. W grze odwiedzamy wiele lokacji znanych z kinowej produkcji.

The Proud Family
The Proud Family

Akcji 1 listopada 2005

The Proud Family jest grą akcji, przygotowaną w oparciu o animowany serial telewizyjny o tym samym tytule, emitowany przez Disney Channel. Szaloną rodzinkę zastajemy, gdy Penny postanawia kupić swoim rodzicom, Oscarowi i Trudy, unikalny prezent z okazji rocznicy ślubu.

The Little Mermaid: Magic in Two Kingdoms
The Little Mermaid: Magic in Two Kingdoms

Akcji 6 października 2006

The Little Mermaid: Magic in Two Kingdoms to gra, stworzona przede wszystkim z myślą o dzieciach. Zainspirowana jest filmem animowanym The Little Mermaid (polski tytuł: Mała Syrenka) wytwórni Walta Disney'a. Użytkownik ma możliwość, wraz z ulubionymi bajkowymi bohaterami, przeżyć niezapomniane przygody, rozmieszczone w dwóch królestwach: na lądzie i pod wodą.

Lizzie McGuire 2: Lizzie Diaries
Lizzie McGuire 2: Lizzie Diaries

Zręcznościowe prace wstrzymane

Lizzie McGuire 2: Lizzie Diaries to platformówka z elementami gry akcji, przygotowana z myślą o najmłodszych użytkownikach konsoli GBA. Pierwowzorem dla niej stał się popularny amerykański serial młodzieżowy, emitowany na Disney Channel. Omawiana pozycja to jedna z wielu gier, traktujących o przygodach tytułowej Lizzie.

Polly Pocket: Super Splash Island
Polly Pocket: Super Splash Island

Akcji 30 sierpnia 2006

Polly Pocket: Super Splash Island to pozycja, przeznaczona dla najmłodszych graczy. Pierwowzorem do stworzenia tytułowej bohaterki i jej przyjaciół, stały się miniaturowe lalki. Protagonistka i jej towarzysze postanowili wybrać się do parku wodnego, w którym czeka na nich wiele niezapomnianych przygód.

Backyard Football 2007
Backyard Football 2007

Sportowe 26 września 2006

Backyard Football 2007 to gra familijno-sportowa, adresowana przede wszystkim do najmłodszych miłośników futbolu amerykańskiego. Jednocześnie jest ona piątą pozycją w serii, lecz jako pierwsza przygotowana została na licencji National Football League (NFL). Niniejsza edycja pozwala małym użytkownikom na współzawodnictwo z największymi gwiazdami wspomnianej dyscypliny.

Dr. Sudoku
Dr. Sudoku

Logiczne 26 kwietnia 2006

Sudoku jest rodzajem układanki, która okazała się swoistym fenomenem w Japonii, jak i poza nią. Firmą która pierwsza postanowiła przenieść owe puzzle do świata gier wideo jest Mastiff. Owocem ich pracy jest produkcja pod tytułem Dr. Sudoku na przenośną konsolę Game Boy Advance.

WWE Road to WrestleMania X8
WWE Road to WrestleMania X8

Sportowe 23 października 2002

Gra podejmująca tematykę wrestlingu, sportu cieszącego się szczególną popularnością w Stanach Zjednoczonych. Możemy wziąć udział w tytułowym widowisku, bądź też zdecydować się na wiele innych typów zawodów.

Wade Hixton's Counter Punch
Wade Hixton's Counter Punch

Sportowe 15 marca 2004

Wade Hixton’s Counter Punch. Pod tymże interesującym tytułem ukrywa się dosyć niekonwencjonalny boks, w którym akcję obserwujemy zza pleców zawodnika, którym walczymy. Firmą odpowiedzialną za tę pozycję jest Inferno Games, wydaje ją z kolei Destination Software.

The Berenstain Bears and the Spooky Old Tree
The Berenstain Bears and the Spooky Old Tree

Zręcznościowe 20 września 2005

The Berenstain Bears and the Spooky Old Tree to gra dla dzieci. Powstała ona na podstawie serii książek dla najmłodszych, która ukazuje się nieprzerwanie od 1961 roku. Bohaterowie tej prostej platformówki to trójka małych misiów, które zgubiły się w lesie podczas burzy.

Noddy: A Day in Toyland
Noddy: A Day in Toyland

Zręcznościowe 3 lutego 2006

Noddy: A day in Toyland to edukacyjna gra przygodowo-zręcznościowa, adresowana do najmłodszych użytkowników konsoli. Powstała ona w oparciu o animowany serial dla dzieci, traktujący o drewnianej lalce z głową na sprężynie. Akcja rozpoczyna się, gdy Noddy postanawia odwiedzić Wielkouchego (Big-Ears), mieszkającego w pobliskim lesie.