Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

13. Gry Game Boy Advance

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 13. Najpopularniejsze gry na platformę GBA.

GBA

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Klonoa: Empire of Dreams
Klonoa: Empire of Dreams

Zręcznościowe 19 września 2001

Klonoa: Empire of Dreams to platformówka, stworzona i wydana przez firmę Namco. Wcielamy się w stworka imieniem Klonoa, który musi pomóc Imperatorowi Juliuszowi, ponieważ pod wpływem dziwnej choroby stracił on swoje marzenia.

Boktai 2: Solar Boy Django
Boktai 2: Solar Boy Django

RPG 19 października 2004

Boktai 2: Solar Boy Django to tytuł z gatunku zręcznościowych gier akcji, a zarazem sequel Boktai: The Sun Is In Your Hand. W grze widać podobieństwa do takich hitów jak Castlevania i Diablo, ale są również elementy skradania, podobne do znanych z Metal Gear Solid.

Capcom Classics Mini Mix
Capcom Classics Mini Mix

Zręcznościowe 19 września 2006

Capcom Classics Mini Mix to kompilacja trzech "staroszkolnych" gier akcji, stworzonych przez dalekowschodni koncern Capcom. Niniejszy zestaw powstał z myślą o posiadaczach kieszonkowej konsoli Game Boy Advance, zaś wchodzące w jego skład tytuły zostały odpowiednio ulepszone.

Super Street Fighter II: Turbo Revival
Super Street Fighter II: Turbo Revival

Bijatyki 30 października 2001

Konwersja jednej z najlepiej wykonanych dwuwymiarowych bijatyk. Do dyspozycji gracza oddano kilkudziesięciu zróżnicowanych wojowników. Na uwagę zasługuje rozbudowane, lecz proste w obsłudze sterowanie.

Street Fighter Alpha 3
Street Fighter Alpha 3

Bijatyki 29 listopada 2002

Trzecia część podcyklu jednej z najsłynniejszych serii bijatyk. Przejmujemy kontrolę nad jednym z kilkudziesięciu wojowników i bierzemy udział w serii dynamicznych pojedynków.

Star Wars: Flight of the Falcon
Star Wars: Flight of the Falcon

Akcji 18 listopada 2003

Dynamiczna i zarazem niezbyt skomplikowana strzelanka, w której zasiadamy między innymi za sterami tytułowego myśliwca Millenium Falcon. Bierzemy udział w najsłynniejszych bitwach czwartego epizodu "Gwiezdnych wojen".

Hot Wheels Burnin' Rubber
Hot Wheels Burnin' Rubber

Wyścigi 21 listopada 2001

Dynamiczne wyścigi tytułowych miniaturowych samochodzików. Do wyboru ponad 20 różnych autek. Na uwagę zasługuje szeroki wachlarz dostępnych trybów zabawy.

Care Bears: Care Quest
Care Bears: Care Quest

Zręcznościowe 15 listopada 2005

Care Bears: Care Quest opowiada nam o dwunastu tytułowych misiach (znamy je z serialu telewizyjnego pt. Troskliwe misie), których życie polega na przyjaźni, zabawie i śmianiu się. Niestety nie każdy mieszkaniec krainy, w której egzystują, jest tak szczęśliwy jak one. Toteż nierzadko misie pomagają tym, którzy potrzebują kolegów, radości i nadziei.

Sonic the Hedgehog Genesis
Sonic the Hedgehog Genesis

Zręcznościowe 14 listopada 2006

Kolejna gra ze słynnym niebieskim jeżem w roli głównej. Tym razem korporacja Sega oddała do dyspozycji posiadaczy konsoli Game Boy Advance klasyczną wersję przygód ponaddźwiękowego bohatera, wydaną pierwotnie w 1991 na 16-bitowej platformie Mega Drive.

Gem Smashers (2003)
Gem Smashers (2003)

Zręcznościowe 1 lipca 2003

Prosta gra zręcznościowo-logiczna, bazująca na zasadach klasycznego "Arkanoida". Zajmujemy się niszczeniem tytułowych kryształów, unikając jednocześnie różnorakich zagrożeń.

Camp Lazlo: Leaky Lake Games
Camp Lazlo: Leaky Lake Games

Akcji 6 listopada 2006

Camp Lazlo: Leaky Lake Games to tytuł, który został przygotowany z myślą o posiadaczach konsoli Game Boy Advance. Powstał on na podstawie serialu animowanego, znanego w Polsce pod nazwą Harcerz Lazlo, nadawanego nieprzerwanie od 2005 roku przez stację telewizyjną Cartoon Network.

Klonoa 2: Dream Champ Tournament
Klonoa 2: Dream Champ Tournament

Zręcznościowe 23 lutego 2005

Klonoa 2: Dream Champ Tournament to sequel Klonoa: Empire of Dreams. Jest to klasyczna platformówka, porównywalna do takich tytułów jak Super Mario Bros. lub Sonic the Hedgehog, wzbogacona o elementy rozwiązywania zagadek. Akcja rozgrywa się w świecie o nazwie Dreamland.

Trollz: Hair Affair
Trollz: Hair Affair

Akcji 1 listopada 2005

Trollz: Hair Affair to krzyżówka gry akcji i logicznej łamigłówki. Jej bohaterkami są sympatyczne trolle rodzaju żeńskiego (Amethyst, Sapphire, Onyx, Ruby i Topaz) – postaci, znane z kreskówki, wyświetlanej przez stację telewizyjną Fox.

Astro Boy: Omega Factor
Astro Boy: Omega Factor

Zręcznościowe 17 sierpnia 2004

Astro Boy to amerykańska nazwa japońskiej serii filmów animowanych zatytułowanej Tetsuwan Atomu, która swoimi początkami sięga roku 1963.

Disney Sports Basketball
Disney Sports Basketball

Sportowe 23 listopada 2002

Disney Sports Basketball to kolejna gra z serii Disney Sports, stworzona i wydana przez koncern Konami. Należy ona należy do gatunku gier sportowych i poświęcona jest koszykówce.

CIMA: The Enemy
CIMA: The Enemy

RPG prace wstrzymane

CIMA: The Enemy japońskiego studia Neverland to kolejny przedstawiciel gatunku jRPG. W grze występuje także wiele elementów strategicznych i wymagających rozwiązywania zagadek. Tradycyjnie wyglądające postaci (z głowami wielkości torsów), oglądamy z perspektywy trzeciej osoby, w rzucie izometrycznym.

ATV Quad Power Racing
ATV Quad Power Racing

Wyścigi 20 sierpnia 2002

Kolejne wyścigi quadów, czyli czterokołowych motocykli, poruszającym się w wyjątkowo trudnym terenie. Mamy tu do czynienia z kieszonkową edycją jednej z bardziej znanych serii konsolowych ścigałek.

Baseball Advance
Baseball Advance

Sportowe 20 marca 2002

Gra sportowa o baseballu, korzystająca z oficjalnej licencji organizacji MLB, czyli popularnej amerykańskiej ligi. W produkcji możemy pokierować jedną z 30 prawdziwych drużyn i zobaczyć w akcji dobrze znanych zawodników. Twórcy przygotowali też cztery stadiony. Niestety, tytuł nie oferuje możliwości wprowadzania zmian w zakresie taktyki, czy ustawień. Brakuje w nim też rozgrywki wieloosobowej.

The Fairly OddParents: Clash with the Anti-World
The Fairly OddParents: Clash with the Anti-World

Zręcznościowe prace wstrzymane

The Fairly OddParents: Clash with the Anti-World to nieskomplikowana platformówka z elementami gry przygodowej, pochodząca ze znanej już serii The Fairly OddParents. Jej pierwowzorem jest kreskówka o tym samym tytule, emitowana przez kanał Nickelodeon.

Pac-Man Collection
Pac-Man Collection

Zręcznościowe 12 lipca 2001

Zestaw składający się z czterech różnych wersji słynnego Pac-Mana. Jedną z gier z zestawu jest oczywiście pierwotna wersja tej zręcznościówki.

Motocross Maniacs Advance
Motocross Maniacs Advance

Wyścigi 21 marca 2002

Ciekawie zrealizowane wyścigi motocyklowe. Całość rozgrywana jest w dwuwymiarowym środowisku, a gracz obserwuje zawodnika z boku. Do pokonania kilkanaście zróżnicowanych tras.

Army Men: Operation Annihilation
Army Men: Operation Annihilation

Akcji 2 grudnia 2001

Dynamiczna gra akcji z udziałem tytułowych plastikowych żołnierzyków. Przystępujemy do wielu różnych rodzajów misji, wymagających między innymi ochraniania sojuszników czy niszczenia wybranych celów.

Rayman
Rayman

Zręcznościowe 11 czerwca 2001

Kolorowa platformówka, która dała początek popularnej serii z Raymanem w roli głównej. Nasz sympatyczny bohater wyrusza na pomoc mieszkańcom Krainy Snów, uwięzionym przez podstępnego Mr. Darka. Aby go pokonać musi przemierzyć sześć zróżnicowanych i pełnych niebezpieczeństw światów.

GT Advance 2: Rally Racing
GT Advance 2: Rally Racing

Wyścigi 28 czerwca 2002

Kontynuacja słynnej ścigałki. Tym razem bierzemy udział w rajdach samochodowych. Autorzy przygotowali kilkanaście licencjonowanych maszyn. Wyścigi rozgrywane są w wielu różnych zakątkach świata.