Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiGCNGBAXBOXPCPS2
Okładka Curious George (GBA)
OkładkaCurious George (GBA)

Curious George

Curious George to przygodowa gra akcji, której warstwa fabularna została bezpośrednio oparta na filmie o tym samym tytule, wyprodukowanym w wytwórniach Universal Pictures i Imagine Entertainment.

Akcji | filmy animowane

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Curious George Premiera

anulowana

XBOX GCN

1lut2006

GBA PC PS2

Gry podobne do Curious George

Shrek 2: The Game

The Incredibles

Madagascar

Curious George to przygodowa gra akcji, której warstwa fabularna została bezpośrednio oparta na filmie o tym samym tytule, wyprodukowanym w wytwórniach Universal Pictures i Imagine Entertainment.

Curious George, czyli Ciekawski George (bo tak ten tytuł brzmi u nas) to jedna z najbardziej znanych postaci z książek dla dzieci. Jej popularność wciąż nie maleje od roku 1940, kiedy to ukazała się pierwsza pozycja opisująca przygody ciekawskiej małpy.

Historia opowiedziana w grze rozpoczyna się w momencie, kiedy Człowiek w Żółtym Kapeluszu (The Man With the Yellow Hat), przyjaciel i opiekun Ciekawskiego George'a, wyrusza na wyprawę do dżungli. Chce w niej znaleźć jakiś egzotyczny artefakt, który umożliwiłby ocalenie muzeum, czyli miejsca jego pracy. Oczywiście, George podąża za nim i tu rozpoczyna się nasza zabawa. Gracz przejmuje kontrolę nad ciekawską małpką, która swoją, ogromną chęć poznania może zaspokoić między innymi w Afryce, muzeum w Nowym Yorku, mieszkaniu Człowieka w Żółtym Kapeluszu i wielu innych miejscach.

W sumie do przejścia zostało oddanych 12 etapów, a na poszczególnych poziomach gracz ma możliwość zbierania „ciekawskich” punktów (curious points) oraz bananów (banana icons), za które może odblokować dodatkowe materiały. „Ciekawskie” punkty odblokowują drogę do klipów oraz artów, a banany otwierają dostęp do mini-gier.

Podczas rozgrywki, oprócz rozwiązywania różnego rodzaju łamigłówek i poznawania nowych przyjaciół, jest też czas na psoty. Zatem George może między innymi otwierać szuflady i robić bałagan w dokumentach, wywracać puszki z farbą, otwierać walizki i patrzeć, jak wypadają z nich ubrania. Oczywiście gdy wplączemy się w zbyt duże kłopoty lub gdy komuś nie przypadną do gustu nasze żarty, trzeba użyć umiejętności Georga i czym prędzej ratować się ucieczką.

Całość została oprawiana w stosowną szatę dźwiękową oraz kreskówkową, kolorową grafikę cel-shading.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 179 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,7 / 10 na podstawie 87 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Curious George

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PC
PS2
XBOX
GCN
GBA