Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweGCNGBA
Okładka Disney Sports Skateboarding (GCN)
OkładkaDisney Sports Skateboarding (GCN)

Disney Sports Skateboarding

Niezbyt skomplikowana zręcznościówka, w której wykonujemy różnorakie triki i akrobacje na deskorolce. Do wyboru wiele kilka znanych postaci Disneya, między innymi Myszka Miki, Kaczor Donald, czy Goofy.

Zręcznościowe | seriale animowane | deskorolka | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Disney Sports Skateboarding Premiera

14lis2002

GCN

15lis2002

GBA

producent: Konami wydawca: Konami Strona oficjalna

Disney Sports Skateboarding to dynamiczna zręcznościówka dla całej rodziny, w której mamy okazję przejąć kontrolę nad wybranymi postaciami Disneya. Tym razem sympatyczni bohaterowie wskakują na deskorolki, tak aby z udziałem gracza wykonywać zwariowane triki i poznawać nowe miejsca. Za produkcję i wydanie tej gry odpowiedzialny jest koncern Konami, znany również dzięki takim seriom jak Pro Evolution Soccer, Teenage Mutant Ninja Turtles, czy Castlevania. Omawiana zręcznościówka ukazała się na dwie konsole firmy Nintendo – Gamecube’a oraz Gameboy’a Advance.

Jednym z głównych atutów Disney Sports Skateboarding są oczywiście wspomniane już wyżej postaci Disneya. W grze pojawiają się między innymi tak znane osobistości, jak Myszka Miki, Kaczor Donald, czy Goofy. Warto jednocześnie dodać, iż wybór danej postaci nie ma większego wpływu na przebieg właściwej zabawy. Wszyscy bohaterowie dysponują bowiem zbliżonym wachlarzem ruchów. Autorzy gry przygotowali w sumie około czterdziestu różnych trików, wzorowanych na bardziej profesjonalnych tytułach, jak chociażby doskonale znanej wielu graczom serii Tony Hawk’s Pro Skater.

Zawody rozgrywane są na ośmiu różnych planszach, po których można się oczywiście dowolnie przemieszczać. Warto jednocześnie dodać, iż lokacje te są bardzo zróżnicowane. Disney Sports Skateboarding oferuje kilka różnych trybów zabawy. Niektóre z nich stawiają na walkę z upływającym czasem. Inne z kolei koncentrują uwagę gracza wyłącznie na wykonywaniu możliwie jak najbardziej efektownych trików. Nie zabrakło również multiplayera. Co ciekawe, istnieje możliwość połączenia obu konsol w celu wymiany danych lub równoczesnej zabawy. Ponadto w nagrodę za kolejne postępy gra odblokowuje nowe ubrania, triki, czy lepsze deskorolki.

Oprawa wizualna wersji przeznaczonej na konsolę Gamecube ukazana została oczywiście w pełnym trójwymiarze. Modele postaci nie zostały jednak wykonane zbyt szczegółowo.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Disney Sports Skateboarding: Odpowiednia dla każdego wieku.

Disney Sports Skateboarding Wymagania sprzętowe

Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • GCN-GBA Link
Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • GCN-GBA Link
GCN
GBA