Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2GCNGBAXBOX
Okładka The Simpsons: Road Rage (GCN)

The Simpsons: Road Rage

Niezbyt skomplikowana gra akcji nawiązująca do słynnego serialu animowanego. Road Rage przypomina kultową serię Crazy Taxi. Gracz zajmuje się rozwożeniem mieszkańców Springfield.

Wyścigi | samochodowe | seriale animowane | humorystyczne

Okładka The Simpsons: Road Rage (GCN)

data premiery gry:

19lis2001

PS2

5gru2001

XBOX

18gru2001

GCN

27cze2003

GBA

The Simpsons: Road Rage to zwariowana ścigałka nawiązująca do słynnego serialu animowanego, znanego na całym świecie od kilkunastu lat. Za opracowanie gry odpowiedzialne jest studio Radical Entertainment (Crash Tag Team Racing, The Incredible Hulk: Ultimate Destruction). Gra ukazała się na wszystkie next-geny oraz kieszonkowego Gameboy’a Advance. Co ciekawe, Road Rage doczekał się rozbudowanej kontynuacji – The Simpsons: Hit & Run.

Opisywana gra zawiera co prawda pewien wątek fabularny, ale w trakcie właściwej rozgrywki nie odgrywa on istotnej roli. Montgomery Burns zmonopolizował rynek przewozowy wprowadzając do użytku radioaktywne autobusy. Sympatyczni mieszkańcy Springfield muszą mu się przeciwstawić, zbierając milion dolarów potrzebnych na przywrócenie starego systemu tranzytowego.

Właściwa gra przypomina kultową serię Crazy Taxi. Wcielamy się w jedną z kilkudziesięciu znanych postaci (m.in. Bart, Lisa, Homer czy Barge) i wyruszamy na ulice Springfield. Zadaniem gracza jest rozwożenie pasażerów. Wysokość końcowej zapłaty uzależniona jest od wielu czynników, między innymi pokonanej odległości czy ilości czasu potrzebnego na dowiezienie klienta w wybrane przez niego miejsce. Gracz w trakcie zabawy odwiedza wiele lokacji znanych z serialu. W miarę postępów w rozgrywce (najczęściej w momencie uzbierania określonej ilości funduszy) odblokowywane są nowe sektory Springfield (w sumie jest ich sześć), pojazdy czy też nieznane wcześniej postaci. W wielu miejscach poukrywano również cenne bonusy.

Model jazdy jest dość uproszczony. Sterowana przez gracza taksówka wykonuje efektowne poślizgi, nie zabrakło również miejsc, w których można wykonywać ogromne skoki. Road Rage zawiera niezbyt rozbudowany multiplayer dla 2 osób. Pojedynki (głównie walka o klientów) odbywają się na podzielonym ekranie.

Oprawa wizualna zaprezentowana została w pełnym trójwymiarze. Całość utrzymano natomiast w kreskówkowym stylu. Na uwagę zasługują kwestie mówione wypowiadane przez aktorów znanych z telewizyjnej produkcji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Gry podobne do The Simpsons: Road Rage

Klasyfikacja PEGI The Simpsons: Road Rage

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe The Simpsons: Road Rage

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci

Nintendo GameCube

Wykorzystuje: karta pamięci

Game Boy Advance

Wykorzystuje: link-kabel

Xbox 360 w edycji limitowanej dla entuzjastów Simpsonów
Xbox 360 w edycji limitowanej dla entuzjastów Simpsonów

wiadomość11 maja 2007

Do pierwszej prezentacji nowej gry firmy Electronic Arts, opowiadającej o przygodach kreskówkowej rodziny Simpsonów, została użyta konsola Xbox 360. Na tym nie koniec związku tej platformy ze stajni Microsoft z Homerem i spółką, ponieważ właśnie dowiedzieliśmy się o specjalnej wersji "trzystasześćdziesiątki", nawiązującej do pełnometrażowego filmu pt. The Simpsons.

Simpsonowie po raz dwudziesty drugi w grze!
Simpsonowie po raz dwudziesty drugi w grze!

wiadomość9 maja 2007

Wiadomo już oficjalnie – tajemnicze odliczanie, o którym pisaliśmy przedwczoraj, dotyczy nowej gry spod znaku The Simpsons ze stajni Electronic Arts. Będzie to dwudziesty drugi (stąd właśnie rzymska liczba XXII, wymieniona w naszym poprzednim newsie) elektroniczno-rozrywkowy produkt, związany z popularną kreskówkową rodziną Simpsonów.

Nowa gra z Simpsonami w rolach głównych zostanie ujawniona już za dwa dni?
Nowa gra z Simpsonami w rolach głównych zostanie ujawniona już za dwa dni?

wiadomość7 maja 2007

Pełnometrażowy film animowany, powstający na kanwie telewizyjnego serialu pt. The Simpsons (Simpsonowie), zadebiutować ma w Stanach Zjednoczonych dokładnie 27 lipca 2007. Z kolei za dwa dni dobiegnie końca tajemnicze internetowe odliczanie wsteczne, prowadzone właśnie przez korporację Electronic Arts i wydające się mieć związek z kinowymi przygodami ferajny Homera Simpsona.

PS2
GCN
XBOX
GBA