Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiGCNGBAPS2XBOX
Okładka The Simpsons: Road Rage (GCN)
OkładkaThe Simpsons: Road Rage (GCN)

The Simpsons: Road Rage

Niezbyt skomplikowana gra akcji nawiązująca do słynnego serialu animowanego. The Simpsons: Road Rage przypomina kultową serię Crazy Taxi. Gracz zajmuje się rozwożeniem mieszkańców Springfield.

Wyścigi | samochodowe | seriale animowane | humorystyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Simpsons: Road Rage Premiera

19lis2001

PS2

5gru2001

XBOX

18gru2001

GCN

27cze2003

GBA

Gry podobne do The Simpsons: Road Rage

Mario Kart: Double Dash!!

Crash Nitro Kart

Cel Damage

The Simpsons: Road Rage to zwariowana ścigałka nawiązująca do słynnego serialu animowanego, znanego na całym świecie od kilkunastu lat. Za opracowanie gry odpowiedzialne jest studio Radical Entertainment (Crash Tag Team Racing, The Incredible Hulk: Ultimate Destruction). Gra ukazała się na wszystkie next-geny oraz kieszonkowego Gameboy’a Advance. Co ciekawe, Road Rage doczekał się rozbudowanej kontynuacji – The Simpsons: Hit & Run.

Opisywana gra zawiera co prawda pewien wątek fabularny, ale w trakcie właściwej rozgrywki nie odgrywa on istotnej roli. Montgomery Burns zmonopolizował rynek przewozowy wprowadzając do użytku radioaktywne autobusy. Sympatyczni mieszkańcy Springfield muszą mu się przeciwstawić, zbierając milion dolarów potrzebnych na przywrócenie starego systemu tranzytowego.

Właściwa gra przypomina kultową serię Crazy Taxi. Wcielamy się w jedną z kilkudziesięciu znanych postaci (m.in. Bart, Lisa, Homer czy Barge) i wyruszamy na ulice Springfield. Zadaniem gracza jest rozwożenie pasażerów. Wysokość końcowej zapłaty uzależniona jest od wielu czynników, między innymi pokonanej odległości czy ilości czasu potrzebnego na dowiezienie klienta w wybrane przez niego miejsce. Gracz w trakcie zabawy odwiedza wiele lokacji znanych z serialu. W miarę postępów w rozgrywce (najczęściej w momencie uzbierania określonej ilości funduszy) odblokowywane są nowe sektory Springfield (w sumie jest ich sześć), pojazdy czy też nieznane wcześniej postaci. W wielu miejscach poukrywano również cenne bonusy.

Model jazdy jest dość uproszczony. Sterowana przez gracza taksówka wykonuje efektowne poślizgi, nie zabrakło również miejsc, w których można wykonywać ogromne skoki. Road Rage zawiera niezbyt rozbudowany multiplayer dla 2 osób. Pojedynki (głównie walka o klientów) odbywają się na podzielonym ekranie.

Oprawa wizualna zaprezentowana została w pełnym trójwymiarze. Całość utrzymano natomiast w kreskówkowym stylu. Na uwagę zasługują kwestie mówione wypowiadane przez aktorów znanych z telewizyjnej produkcji.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 5,2 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Simpsons: Road Rage

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

The Simpsons: Road Rage Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
PS2
GCN
XBOX
GBA