Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCXBOX
Okładka Crazy Taxi 3: High Roller (PC)
OkładkaCrazy Taxi 3: High Roller (PC)

Crazy Taxi 3: High Roller

Kolejna część zręcznościowej serii, w której wcielamy się w zwariowanego amerykańskiego taksówkarza i przemierzamy w żółtej taksówce ulice wielkich metropolii w poszukiwaniu klientów.

Wyścigi | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Crazy Taxi 3: High Roller Premiera

24lip2002

XBOX

9sty2003

PC

Gry podobne do Crazy Taxi 3: High Roller

Taxi Chaos

Taxi Racer New York 2

Crazy Taxi

Crazy Taxi 3 to kolejna część zręcznościowej serii, w której wcielamy się w zwariowanego amerykańskiego taksówkarza i przemierzamy w żółtej taksówce ulice wielkich metropolii w poszukiwaniu klientów. Crazy Taxi to seria gier z historią mającą zalążki w 1999 roku. Najnowsza, trzecia odsłona tej zakręconej samochodówki od strony graficznej prezentuje dużo wyższy poziom niż jej poprzedniczki (na PeCety prócz CT3 ukazała się także pierwsza część serii; w Crazy Taxi 2 zaś, mogli grać jedynie posiadacze Dreamcasta). Szatę wizualną gry możemy podziwiać zwiedzając trzy dostępne w grze lokacje, są to: West Coast (Zachodnie Wybrzeże), Small Apple (replika Nowego Jorku) i zwariowana interpretacja Las Vegas - Glitter Oasis. Dwie pierwsze pojawiły się już w częściach poprzednich. Przedstawione w grze metropolie to tysiące neonów, sygnalizacje świetlne, dekoracje chodników, a także mieszkańcy przemieszczający się po ulicach; wszystko to w estetycznej grafice 3D, pokrytej wysokiej jakości teksturami.

Niezgorzej prezentuje się oprawa muzyczna. Z głośników słyszymy, znane z poprzednich serii takty, wesołej i zachęcającej do szalonej zabawy muzyki, jak również kilka nowych utworów. To jednak nie koniec akustycznych fajerwerków, podczas przejażdżek, nasi pasażerowie skorzy są do częstego komentowania w humorystyczny sposób różnych sytuacji, a także kierowania nas przez gąszcz uliczek („skręć w prawo, teraz w lewo...!”), co ciekawe nie zawsze podając właściwą drogę.

Jak najszybsze dostarczanie pasażerów (w określonym limicie czasu) w wyznaczone miejsce i napiwki za efektowne wyczyny (Crazy Drifting, Crazy Jumping), to nie jedyne czekające na nas atrakcje. Crazy Taxi 3 zawiera znane z poprzednich odsłon serii najróżniejsze mini-gierki (m.in. crazy football i crazy ball), a także dwunastu zwariowanych taksówkarzy ze swoimi autami (w tym cztery nowe twarze, nieznane jeszcze miłośnikom serii). Gra mimo, że w znacznym stopniu nawiązuje do poprzednich części, zawiera na tyle dużo innowacji, że jest godną polecenia zręcznościową samochodówką z dużą dawką humoru.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 325 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Crazy Taxi 3: High Roller

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Crazy Taxi 3: High Roller Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • CPU AMD/Intel 1GHz
  • 256MB RAM
  • akcelerator 3D 32MB (NVidia GeForce 3 i lepsze)
PC
XBOX