Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiXBOX
Okładka OutRun 2 (XBOX)
OkładkaOutRun 2 (XBOX)

OutRun 2 XBOX

Powrót do źródeł czyli remake klasycznej gry zręcznościowej z wozami firmy Ferrari w roli głównej. Spróbuj swoich sił w dynamicznych oraz brawurowych wyścigach, a kiedy osiągniesz już wysoki stopień zaawansowania, zaproś przyjaciół do zabawy.

Wyścigi | samochodowe | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

OutRun 2 Premiera XBOX

1października2004

producent: Sumo Digital wydawca: SEGA Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Historia po raz kolejny zatoczyła okrąg. Tytuł „Outrun” znany jest tym wszystkim, którzy w latach osiemdziesiątych tłumnie garneli się do wszelakich – wtedy bardzo popularnych - tzw. salonów gier (pierwsza gra z tego cyklu pojawiła się w 1986 roku), lub też w mieli w swoim posiadaniu ZX Spectruma, Commodore C-64, tudzież Amigę 500.

Dawne dzieje, ale firma Sega postanowiła odświeżyć wielki przebój i proponuję wszystkim miłośnikom zręcznościowych wyścigów samochodowych produkt o nazwie „Outrun 2”.

W grze tej dostępne są tylko wozy marki Ferrari. Nie zabrakło tutaj modeli starszych (np. 365 GTS, Testarossa) oraz samochodów najnowszych (dostępny jest wyjątkowo ekskluzywny i chyba najdroższy model włoskiego producenta: Enzo).

Gra posiada dwa główne tryby zabawy. Pierwszy z nich to typowy wyścig, w którym liczy się czas i szybkość dotarcia do checkpointów. Drugi wariant jest bardziej oryginalny. W trybie tym podróżujemy z dziewczyną, której musimy zafundować brawurowy rajd bez trzymaki. Dziewczę ma swoje wymagania. A to każe zmienić nam pas ruchu, za chwilę stwierdzi, że prędkość nie jest adekwatna, innym razem sugeruje pokonać zakręt poślizgiem kontrolowanym.

Gra jest typowo zręcznościową ścigałką, pozbawioną jakichkolwiek aspektów realizmu, za to oferująca duży dynamizm rozgrywki. Grafika czerpie pełnymi garściami ze sporych możliwości wizualnych konsolki Xbox, zaś przyjemna muzyka mobilizuje nas do jeszcze bardziej ekstremalnej jazdy. Gra posiada opcję multiplayer umożliwiającą zabawę poprzez sieć Internet (Xbox Live!). Można także grać do 4 graczy na jednej konsoli.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 DVD

Klasyfikacja PEGI OutRun 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

OutRun 2 Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live