Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieWiiNDSGBAPCPS2
Okładka Barbie as The Island Princess (NDS)
OkładkaBarbie as The Island Princess (NDS)

Barbie as The Island Princess

Gra typu party game, bazująca na filmie animowanym pod tym samym tytułem. Tym razem lalka Barbie wciela się w postać księżniczki Roselli, uczestnicząc w ciekawych zabawach na tropikalnej wyspie.

Towarzyskie | filmy animowane

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Barbie as The Island Princess Premiera

30paź2007

PS2 Wii NDS GBA PC

producent: Ivolgamus wydawca: Activision Blizzard

Gry podobne do Barbie as The Island Princess

Disney's Meet the Robinsons

Barbie: Dreamhouse Party

Rayman Raving Rabbids

Barbie as The Island Princess to gra w bardzo wyraźny sposób odwołująca się do filmu animowanego, który polskim widzom znany jest pod tytułem „Barbie jako księżniczka wyspy”. Produkt ten przygotowany został w głównej mierze z myślą o najmłodszych przedstawicielkach płci pięknej, dając możliwość uczestniczenia w przygodach najpopularniejszej lalki na świecie. Za opracowanie Barbie as The Island Princess odpowiedzialna jest firma o nazwie Ivolgamus, znana też dzięki grom Falling Stars (PS2, PC) oraz Fading Shadows (PSP).

Z racji zawarcia pełnej licencji możemy liczyć na obecność wszystkich tych elementów, które złożyły się na sukces wspomnianego wyżej filmu. Mowa tu nie tylko o głównych postaciach, ale również odwiedzanych lokacjach, czy utworach muzycznych, stanowiących tło dla podejmowanych działań.

Tym razem lalka Barbie wciela się w postać tytułowej księżniczki Roselli. Główna bohaterka po zatonięciu statku, na pokładzie którego podróżowała trafia na bezludną wyspę, gdzie zostaje przygarnięta przez sympatyczne zwierzątka. Po pewnym czasie Rosella zostaje odnaleziona przez księcia Antonio, który pragnie przyczynić się do jej powrotu do cywilizacji. Fabuła opisywanej gry w luźny sposób nawiązuje do wybranych wątków filmu, powielając ważniejsze wydarzenia, ale i również prezentując nowe sceny, których wcześniej nie miało się okazji obejrzeć.

Właściwa rozgrywka zbudowana jest na zasadzie tzw. party games. Oznacza to, iż zamiast zajmować się wykonywaniem ściśle powiązanych ze sobą czynności, uczestniczymy w niezbyt skomplikowanych mini-grach, służących zapewnieniu dobrej rozrywki. W grze znajduje się kilkadziesiąt takich zabaw. Są one organizowane zarówno na bezludnej wyspie, jak i w zamku księcia Antonio. Dostępne mini-gry dotyczą między innymi odnajdywania skarbów, zbierania pożywienia, czy uczestniczenia w zabawach tanecznych. Nie zabrakło także ukrytych atrakcji, do których stopniowo uzyskuje się dostęp (są to m.in. nowe postaci, czy wybrane sceny z filmu) oraz stopniowo nabywanych elementów ubioru.

Bawić możemy się nie tylko jako księżniczka Rosella (Barbie), ale także przejąć kontrolę nad innymi osobistościami znanymi z filmu animowanego. Są to między innymi słoń Tika, panda Sagi, książę Antonio, księżniczka Luciana, małpka Tallulah, czy paw Azul. Całość rozgrywana jest w bardzo kolorowym i wypełnionym dużą liczbą interaktywnych elementów otoczeniu.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Barbie as The Island Princess

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Barbie as The Island Princess Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8MB
PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP
PS2
Wii
NDS
GBA
PC