Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweGCNPS2
Okładka Dora the Explorer: Journey to the Purple Planet (GCN)
OkładkaDora the Explorer: Journey to the Purple Planet (GCN)

Dora the Explorer: Journey to the Purple Planet

Dora the Explorer: Journey to the Purple Planet to gra przygotowana w głównej mierze z myślą o najmłodszych miłośnikach elektronicznej rozrywki. Jej pierwowzorem jest edukacyjny serial telewizyjny, emitowany od roku 2000.

Zręcznościowe | seriale animowane

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dora the Explorer: Journey to the Purple Planet Premiera

13paź2005

GCN

2gru2005

PS2

Gry podobne do Dora the Explorer: Journey to the Purple Planet

Shrek 2: The Game

Iniemamocni

Animaniacs: The Great Edgar Hunt

Dora the Explorer: Journey to the Purple Planet to gra przygotowana w głównej mierze z myślą o najmłodszych miłośnikach elektronicznej rozrywki. Jej pierwowzorem jest edukacyjny serial telewizyjny o tym samym tytule (Dora the Explorer), emitowany od roku 2000. Główna bohaterka to siedmioletnia dziewczynka, która wraz ze swoją małpką imieniem Boots przeżywa wiele niezapomnianych przygód.

Mała odkrywczyni i jej nierozłączny przyjaciel postanawiają rozpocząć nową wyprawę eksploracyjną, mającą na celu penetrację wszechświata. W trakcie podziwiania starannie zaprezentowanych meteorytów i ciał niebieskich oraz zbierania kosmicznych gadżetów, bohaterowie napotykają na piątkę zagubionych w przestrzeni kreatur. Zadaniem gracza jest podjęcie międzygalaktycznej podróży, zmierzającej do pomocy nowym przyjaciołom w odnalezieniu domu – tytułowej Purpurowej Planety. Dora i Boots muszą również w trakcie zwiedzania Cosmic Canyons, Dark Bubble Cavern, i Glitter Maze odszukać gromadę żółwi, dziesięć zielonych ufoludków oraz kilkoro małych robotów.

Mechanizm gry jest niezwykle prosty – polega na dotarciu z punktu A do punktu D zaliczając po drodze punkty B i C. Młodzi użytkownicy rozwiązać też muszą kilka zagadek, polegających między innymi na dopasowywaniu określonych elementów oraz wykonać podstawowe misje rozplanowane na terenie sześciu unikalnych plansz. W trakcie zabawy poziom trudności poszczególnych sekcji może zostać dopasowany do wieku dziecka.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Dora the Explorer: Journey to the Purple Planet

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Dora the Explorer: Journey to the Purple Planet Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PS2
GCN