Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

21. Gry Game Boy Advance

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 21. Najpopularniejsze gry na platformę GBA.

GBA

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Payback
Payback

Akcji 22 października 2004

„Payback” to gra zaliczana do tzw. gatunku gier gangsterskich, w których wcielając się w postać podstępnego rzezimieszka/ stróża prawa/ typowego narwańca (niepotrzebne skreślić) biegamy po wielkim mieście pełnym ludzi i pojazdów wypełniając powierzane nam sukcesywnie misje.

Shining Soul
Shining Soul

RPG 7 marca 2003

Klasyczny przedstawiciel gatunku hack-and-slash, czyli zręcznościowych RPG-ów, nastawionych na masową eliminację potworów. Do wyboru postaci reprezentujące 4 różne profesje, m.in. wojownik oraz półczłowiek-półsmok.

Pitfall: The Mayan Adventure
Pitfall: The Mayan Adventure

Przygodowe 10 czerwca 2001

Klasyczna platformówka. Wcielamy się w postać Harry'ego Pitfalla Juniora i wyruszamy na poszukiwania ojca. Do pokonania 10 zróżnicowanych poziomów, między innymi amazońska dżungla.

The Santa Clause 3: The Escape Clause
The Santa Clause 3: The Escape Clause

Zręcznościowe 19 października 2006

Prosta zręcznościówka, bazująca na filmie pod tym samym tytułem. Wcielamy się w postać Świętego Mikołaja, rozwożąc prezenty i pragnąć pokrzyżować plany Jacka Frosta.

Crazy Chase
Crazy Chase

Zręcznościowe 21 października 2002

Crazy Chase studia Kemco to platformówka, przypominająca graczom Kid Clowna - postać znaną z konsolki SNES. Główny wątek związany jest z historią porwania księżniczki Honey.

Zoey 101
Zoey 101

Przygodowe 2 marca 2007

Zabawna gra przygodowo-zręcznościowa, odwołująca się do popularnego serialu młodzieżowego, emitowanego przez stację Nickelodeon. Uczestniczymy w prostych mini-grach, między innymi wyścigach skuterów czy zawodach tanecznych.

Hot Wheels Burnin' Rubber
Hot Wheels Burnin' Rubber

Wyścigi 21 listopada 2001

Dynamiczne wyścigi tytułowych miniaturowych samochodzików. Do wyboru ponad 20 różnych autek. Na uwagę zasługuje szeroki wachlarz dostępnych trybów zabawy.

Yu Yu Hakusho: Spirit Detective
Yu Yu Hakusho: Spirit Detective

Akcji 2 grudnia 2003

Yu Yu Hakusho: Spirit Detective to gra akcji, dedykowana przenośnej konsoli GBA. Za stworzenie tytułu, opartego na popularnym komiksie oraz anime autorstwa Yoshihiro Togashiego, odpowiada zespół Sensory Sweep Studios, współpracujący z koncernem Atari.

Super Dropzone
Super Dropzone

Zręcznościowe 14 lutego 2003

Kolejna wersja bardzo popularnej gry zręcznościowej. Podobnie jak w pierwowzorze, zajmujemy się ratowaniem niewinnych osób, likwidując agresywnych Obcych.

Muppet Pinball Mayhem
Muppet Pinball Mayhem

Zręcznościowe 29 maja 2002

Klasyczny pinball, tym razem jednak z udziałem tytułowych Muppetów. Gracz może wybierać pomiędzy czterema różnymi stołami, różniącymi się od siebie wyglądem i rodzajem możliwych do zdobycia bonusów.

Strawberry Shortcake: Summertime Adventure
Strawberry Shortcake: Summertime Adventure

Akcji prace wstrzymane

Gra adresowana do najmłodszych użytkowników. Lato - ulubiona pora Strawberry Shortcake – to czas prac ogrodowych. Truskaweczka przygotowuje się do wzięcia udziału w konkursie na największą jagodę w całej okolicy.

Babar: To the Rescue
Babar: To the Rescue

Zręcznościowe 26 maja 2006

Babar: To the Rescue to gra, powstała w oparciu o niezwykle popularną bajkę, której głównym bohaterem jest tytułowy, sympatyczny słoń. Produkt charakteryzuje autentyczna historia, którą przedstawiono na małym ekranie.

Polarium Advance
Polarium Advance

Logiczne 14 kwietnia 2006

Polarium Advance to sequel pierwszej gry logicznej dla Nintendo DS. Kontynuacja o tyle ciekawa, że tym razem skierowana nie do posiadaczy dwuekranowej konsoli, a starszego handhelda, czyli GBA.

Sonic the Hedgehog Genesis
Sonic the Hedgehog Genesis

Zręcznościowe 14 listopada 2006

Kolejna gra ze słynnym niebieskim jeżem w roli głównej. Tym razem korporacja Sega oddała do dyspozycji posiadaczy konsoli Game Boy Advance klasyczną wersję przygód ponaddźwiękowego bohatera, wydaną pierwotnie w 1991 na 16-bitowej platformie Mega Drive.

Gradius Galaxies
Gradius Galaxies

Zręcznościowe 9 listopada 2001

Gradius Galaxies to dwuwymiarowa strzelanina, zaprojektowana przez studio Mobile 21, podległe japońskiemu oddziałowi Konami. Produkt to remake tytułu, który niegdyś zachwycał posiadaczy konsoli SNES.

Noddy: A Day in Toyland
Noddy: A Day in Toyland

Zręcznościowe 3 lutego 2006

Noddy: A day in Toyland to edukacyjna gra przygodowo-zręcznościowa, adresowana do najmłodszych użytkowników konsoli. Powstała ona w oparciu o animowany serial dla dzieci, traktujący o drewnianej lalce z głową na sprężynie. Akcja rozpoczyna się, gdy Noddy postanawia odwiedzić Wielkouchego (Big-Ears), mieszkającego w pobliskim lesie.

Postman Pat and the Greendale Rocket
Postman Pat and the Greendale Rocket

Zręcznościowe 16 lutego 2007

Postman Pat and the Greendale Rocket to zręcznościówka z elementami przygodowymi, stworzona z myślą o najmłodszych posiadaczach konsoli GBA. Jej pierwowzorem jest brytyjski serial animowany (Listonosz Pat), którego początek sięga lat osiemdziesiątych dwudziestego stulecia.

Atlantis: The Lost Empire
Atlantis: The Lost Empire

Akcji 19 września 2001

Disney's Atlantis: The Lost Empire to platformówka z elementami gry akcji. Inspiracją dla developerów stał się film animowany ze stajni Walta Disney’a (polski tytuł: Atlantyda – zaginiony ląd). Historia ta opowiada losy młodego naukowca Milo, pragnącego zająć się poszukiwaniami podwodnej cywilizacji.

Cabbage Patch Kids: The Patch Puppy Rescue
Cabbage Patch Kids: The Patch Puppy Rescue

Towarzyskie 11 kwietnia 2006

Cabbage Patch Kids: The Patch Puppy Rescue to pozycja, przygotowana przede wszystkim z myślą o najmłodszych użytkownikach. Pierwowzorem do stworzenia bohaterów stały się unikalne lalki, zaprojektowane w latach osiemdziesiątych XX wieku przez Debbie Morehead i Xaviera Robertsa.

Disney Princess
Disney Princess

Zręcznościowe 4 kwietnia 2003

Disney Princess to gra, stworzona przede wszystkim z myślą o najmłodszych użytkownikach. Pozwala ona na spełnienie marzeń każdej małej dziewczynki – daje szansę na stanie się jedną z disney'owskich księżniczek. W palecie dostępnych postaci znajdują się następujące panny: Kopciuszek, Jasmina, Śnieżka, Bella, Ariel i Aurora.

Wade Hixton's Counter Punch
Wade Hixton's Counter Punch

Sportowe 15 marca 2004

Wade Hixton’s Counter Punch. Pod tymże interesującym tytułem ukrywa się dosyć niekonwencjonalny boks, w którym akcję obserwujemy zza pleców zawodnika, którym walczymy. Firmą odpowiedzialną za tę pozycję jest Inferno Games, wydaje ją z kolei Destination Software.

The Revenge of Shinobi
The Revenge of Shinobi

Akcji 13 listopada 2002

W The Revenge of Shinobi, klasycznej grze akcji od firmy Sega, wcielamy się w postać młodego i doskonale wyszkolonego wojownika ninja, który został wyznaczony przez mędrców do niezwykle niebezpiecznej misji.

The Berenstain Bears and the Spooky Old Tree
The Berenstain Bears and the Spooky Old Tree

Zręcznościowe 20 września 2005

The Berenstain Bears and the Spooky Old Tree to gra dla dzieci. Powstała ona na podstawie serii książek dla najmłodszych, która ukazuje się nieprzerwanie od 1961 roku. Bohaterowie tej prostej platformówki to trójka małych misiów, które zgubiły się w lesie podczas burzy.

Bomberman Tournament
Bomberman Tournament

Zręcznościowe 24 sierpnia 2001

Kolejna czesc przygód Bombermana: ludzika, który walczy z przeciwnosciami losu przez podkladanie bomb (chyba niektórzy mafiozi sie na nim wzoruja).