Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPSPGCNNDSGBAPS2
Okładka Shrek Smash n' Crash Racing (PSP)

Shrek Smash n' Crash Racing

Shrek Smash n’ Crash Racing to szalone wyścigi, inspirowane animacjami komputerowymi, pochodzącymi ze stajni DreamWorks i opowiadającymi o przygodach Shreka.

Wyścigi

Okładka Shrek Smash n' Crash Racing (PSP)

data premiery gry:

14lis2006

PS2 GCN

12gru2006

PSP

17sty2007

GBA

17mar2007

NDS

Shrek Smash n’ Crash Racing to szalone wyścigi, inspirowane animacjami komputerowymi, pochodzącymi ze stajni DreamWorks i opowiadającymi o przygodach Shreka. Użytkownik, wcielając się w jedną z filmowych postaci, ma niepowtarzalną okazję zasiąść na grzbiecie przeróżnych zwierzaków lub za sterami innych niekonwencjonalnych środków lokomocji. Stać się można zielonym ogrem, Księżniczką Fioną, Osłem, Piernikowym Ludkiem, Kotem w Butach i pozostałą siódemką bohaterów z bajkowego świata.

Jednak na tym atrakcje się nie kończą – biorąc udział w zawodach wybrać należy pojazd. Developerzy przygotowali między innymi latający dywan, konika na biegunach, groźnego byka, kudłatego potwora czy też gigantyczne ciastko. Zasiadając na nich przemierza się dwanaście znanych lokacji (bagno, zamek Smoczycy, pałac rodziców Fiony etc.). Oczywiście na każdej dostępne są różne trasy z przeszkodami, tj. niestabilnym podłożem bądź zamykającymi się bramami, które pokonuje się wykorzystując unikalne cechy każdego bohatera.

Fantastyczne zdolności pozwalają na wysunięcie się na prowadzenie. Na pewno przydatne okazuje się posiadanie pyłku wróżki i bagnistego paliwa. Ponadto natknąć się można na tarasujące drogę trolle, rycerzy czy węże. W potyczkach z nimi posłużyć się trzeba atrybutami każdego protagonisty – Osiołek ma mikrofon, Pinokio długi nos, a Kot w Butach szpadę. W takich i wielu innych sytuacjach słyszy się zabawne komentarze bohaterów.

W systemie single player staje się w szranki ze Sztuczną Inteligencją. Jednak w tego typu grach najwięcej uciechy czerpie się z zabawy z przyjaciółmi. Z tego też powodu zaimplementowano kilka modułów wieloosobowych. Użytkownicy biorą udział w turnieju, bądź stają do szybkiego wyścigu. Dano im też szansę na kooperację lub współzawodnictwo w trybie battle. Jest także opcja, podczas której sprawdzają się w przemierzaniu danych lokacji na czas.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Shrek Smash n' Crash Racing

Klasyfikacja PEGI Shrek Smash n' Crash Racing

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Shrek Smash n' Crash Racing

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci 8 MB

Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

Wykorzystuje: karta pamięci

PlayStation Portable

PlayStation Portable

Wykorzystuje: karta pamięci 32 MB

Nowe przygody Shreka w postaci gry zapowiedziane
Nowe przygody Shreka w postaci gry zapowiedziane

wiadomość16 kwietnia 2010

Zielony ogr Shrek powróci niedługo na ekrany kin w filmie Shrek Forever After, któremu będzie towarzyszyła gra pod tym samym tytułem. Głównymi atrakcjami w nowej produkcji będą: czteroosobowy tryb kooperacji, mnóstwo charakterystycznych postaci i łamigłówki. Tytuł zostanie wydany w maju tego roku na PC i konsolach (Wii, Xbox 360, PlayStation 3, DS).

Kolejny Shrek zagości na ekranach Dual Screenów
Kolejny Shrek zagości na ekranach Dual Screenów

wiadomość28 sierpnia 2007

Kasowy sukces trzeciej odsłony filmowego Shreka sprawił, że Activision postanowiło wykorzystać popularność zielonego ogra i podjęło decyzję o rozpoczęciu prac nad nową grą z jego udziałem. Amerykański koncern zaanonsował właśnie nową pozycję pt. Shrek: Ogres and Dronkeys, dedykowaną wyłącznie konsoli Nintendo Dual Screen.

PS2
GCN
GBA
PSP
NDS