Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneNDSPS2GCNXBOXGBA
Okładka World Championship Poker (NDS)

World Championship Poker

Symulacja gry w różne odmiany tytułowego pokera, m.in. Texas Hold'em, czy Five Card Draw. Na uwagę zasługuje obecność lekcji treningowych, dzięki którym można zapoznać się z zasadami każdej z dostępnych gier.

Logiczne | hazardowe | karciane | podzielony/wspólny ekran | poker

Okładka World Championship Poker (NDS)

data premiery gry:

3lis2004

GBA

18lis2004

PS2

30lis2004

XBOX

5kwi2005

NDS

7paź2005

GCN
Kolekcja gier
Obserwuj grę

World Championship Poker jest kolejną pozycją skierowaną w stronę miłośników hazardu, a konkretnie kilku najbardziej popularnych odmian gry w pokera. Produkt ten, w przeciwieństwie do drugiej części serii, nie jest co prawda firmowany nazwiskiem Howarda Lederera (jednego z najbardziej utalentowanych graczy Texas Hold ‘Em), lecz postać ta pojawia się w samej grze. Za jej produkcję odpowiedzialne jest studio Coresoft Games, znane również dzięki takim tytułom jak World Poker Tour, czy Deer Hunter. World Championship Poker ukazał się aż na pięć różnych platform sprzętowych. Wersje wydane na PS2, Xboxa i GameCube’a są oczywiście ze sobą bardzo mocno spokrewnione. Oprawa graficzna wszystkich tych edycji jest bardzo podobna. Wyraźne różnice pojawiają się naturalnie w edycjach na GBA i NDS-a. Mniejsza jednorodność panuje w temacie opcji zabawy sieciowej. Wersja na PS2 jako jedyna oferuje zabawę w sieci, na dodatek dla sześciu osób. Tyle samo osób może grać ze sobą na NDS-ie. GCN i GBA proponują multiplayer dla dwóch graczy. Wersja na konsolę Microsoftu z kolei całkowicie pozbawiona została możliwości zabawy z innymi graczami.

Jak już zostało powiedziane, opisywana produkcja ma do zaoferowania wiele różnych odmian tytułowego pokera. Oprócz cieszącego się zdecydowanie największą popularnością Texas Hold’em, są to między innymi: Seven-Card Stud, Omaha High-Lo, Five Card Draw, czy Pineapple. Producent zadbał oczywiście o bardzo rozbudowany tutorial, dzięki któremu z zasadami każdej z tych gier można się zapoznać, a następnie przećwiczyć swoje umiejętności, przystępując do cechujących się obniżonym poziomem trudności pojedynków z innymi pokerzystami. Kluczowy punkt programu stanowią jednak turnieje pokerowe. Zanim jednak do nich przystąpimy, pojawia się możliwość wykreowania własnej postaci. W tym celu modyfikuje się około 80 różnych opcji, tak aby dopasować wygląd zawodnika do własnych upodobań. Turnieje pokerowe rozgrywane są w sześciu różnych lokacjach, między innymi wewnątrz profesjonalnie przygotowanego studia telewizyjnego, czy na pokładzie płynącej po rzece Mississippi luksusowej łodzi. W nagrodę za wygrywanie kolejnych turniejów otrzymuje się gotówkę. Pojawia się też opcja przystępowania do trudniejszych zawodów. Wizualnie World Championship Poker prezentuje się całkiem dobrze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-6  

Gry podobne do World Championship Poker

Wymagania wiekowe World Championship Poker

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe World Championship Poker

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • Network Adapter
  • karta pamięci
Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel
PS2
GCN
XBOX
GBA
NDS