Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Aircraft Carrier Survival (PC)

Aircraft Carrier Survival PC

Symulator osadzony w czasach drugiej wojny światowej, w którym stajemy się dowódcą potężnego lotniskowca. Gra wymaga myślenia strategicznego i podejmowania wielu trudnych decyzji.

Strategiczne | II wojna światowa | polskie | statki | elementy symulacyjne

PC Windows
Okładka Aircraft Carrier Survival (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2021

2021

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Aircraft Carrier Survival jest osadzonym w realiach drugiej wojny światowej, strategicznym symulatorem, w którym wcielamy się w dowódcę potężnego lotniskowca. Produkcja oferuje rozbudowaną rozgrywkę, wymagającą podejmowania wielu różnych decyzji. Za stworzenie i wydanie tego tytułu odpowiada polskie studio CreativeForge Games (twórcy Phantom Doctrine, Hard West czy Ancient Space).

Fabuła

Akcja Aircraft Carrier Survival toczy się w czasach drugiej wojny światowej – największego konfliktu w historii ludzkości. Kluczowe znaczenie dla wojny miały jednostki powietrzne oraz morskie.

Mechanika

W Aircraft Carrier Survival naszym zadaniem jest sprawne zarządzanie lotniskowcem. Rozgrywka tego tytułu może budzić skojarzenia z takimi grami, jak Fallout Shelter czy This War of Mine. Swój okręt często obserwujemy z boku (z tzw. perspektywy side-scrollowej), wyraźnie widząc, co dzieje się w poszczególnych pomieszczeniach.

Gra polega przede wszystkim na podejmowaniu decyzji i wydawaniu konkretnych rozkazów wszystkim członkom załogi. Musimy także dbać o swój okręt w szerszym, strategicznym ujęciu – troszczyć się o morale oraz zajmować rekrutowaniem odpowiednich ludzi na poszczególne stanowiska. Przechodzenie kolejnych misji wymaga również realizowania charakterystycznych dla nich celów.

Prawdziwych rumieńców gra nabiera wówczas, gdy nasz statek bierze udział w starciu. Musimy radzić sobie wtedy z konsekwencjami ataków wroga – gasić pożary, naprawiać zniszczenia będące wynikiem ataków powietrznych i torpedowych, a także odcinać sekcje wypełniające się wodą. Zagrożenie może pojawić się także na samym okręcie – w postaci sabotażystów, buntów, a nawet załamań nerwowych członków załogi.

Tryby gry

W Aircraft Carrier Survival możemy grać wyłącznie samotnie. Gra nie oferuje żadnych trybów wieloosobowych podstawą rozgrywki jest kampania dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Aircraft Carrier Survival posiada raczej przeciętną, trójwymiarową oprawę graficzną. Oceany wyglądają dość realistycznie, a poszczególne modele samolotów i statków przypominają swoje pierwowzory z prawdziwego świata, jednak niedociągnięcia technologiczne – na przykład słabej jakości tekstury i oświetlenie – sprawiają, że efekt końcowy nie jest tak dobry, jak mógłby być. Gra kompetentnie oddaje jednak atmosferę drugiej wojny światowej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.3 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Gry podobne do Aircraft Carrier Survival

Wymagania wiekowe Aircraft Carrier Survival

16+

Wymagania sprzętowe Aircraft Carrier Survival

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-2100 3.1 GHz / AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 550 Ti / Intel HD 620 lub lepsza
 • 6 GB HDD
 • Windows 7/8/10
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-4670K 3.4 GHz / AMD FX-8320 3.5 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 / 4 GB Radeon R9 290X lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows 10
Zapowiedź Aircraft Carrier Survival - nowej gry twórców Phantom Doctrine
Zapowiedź Aircraft Carrier Survival - nowej gry twórców Phantom Doctrine

wiadomość26 lutego 2019

Polskie studio CreativeForge Games – twórcy Phantom Doctrine oraz Hard West – zapowiedziało swoją kolejną produkcję. Nosi ona tytuł Aircraft Carrier Survival i będzie grą strategiczno-symulacyjną, która pozwoli graczom wcielić się w dowódcę lotniskowca w czasie drugiej wojny światowej.

Hard West 2 i Aircraft Carrier Survival w planach CreativeForge Games
Hard West 2 i Aircraft Carrier Survival w planach CreativeForge Games

wiadomość22 lutego 2019

Powstaje Hard West 2, czyli kontynuacja polskiej turówki. Dowiedzieliśmy się także o innych planowanych projektach studia CreativeForge Games, wśród których znalazła się m.in. gra Aircraft Carrier Survival.