Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka 9-Bit Armies: A Bit Too Far (PC)
Okładka9-Bit Armies: A Bit Too Far (PC)

9-Bit Armies: A Bit Too Far PC

Oldskulowa strategia czasu rzeczywistego opracowana przez weteranów gatunku – studio Petroglyph (C&C Remastered, Star Wars: Empire at War). 9-Bit Armies: A Bit Too Far zawiera dwie kampanie (z dwiema stronami konfliktu do wyboru), które można rozegrać samotnie lub w kooperacji.

Strategiczne | RTS | indie | kooperacja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

9-Bit Armies: A Bit Too Far Premiera PC

wczesny dostęp

23lutego2024

producent: Petroglyph wydawca: Petroglyph

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

9-Bit Armies: A Bit Too Far jest grą strategiczną czasu rzeczywistego (RTS-em), opracowaną przez zaprawione w bojach studio Petroglyph. Mowa o weteranach gatunku, dawniej pracujących w Westwood Studios, w których portfolio można znaleźć między innymi takie projekty jak Grey Goo, Star Wars: Empire at War czy Command & Conquer Remastered.

9-Bit Armies: A Bit Too Far to czwarta odsłona serii, a zarazem bezpośrednia kontynuacja „jedynki”, czyli wydanej w 2016 roku gry 8-Bit Armies. Po eksperymentach z tematykami fantasy i science fiction w grach 8-Bit Hordes oraz 8-Bit Invaders autorzy postanowili wrócić do korzeni i pozwolić nam wziąć udział w bardziej „przyziemnych”, współczesnych bataliach w krzywym zwierciadle (nawiązując do RTS-ów z lat 90. XX wieku).

W opisywanym tytule trafiamy w sam środek wielkiej wojny i opowiadamy się po jednej z dwóch stron konfliktu, by prowadzić ją do zwycięstwa.

Mechanika

W 9-Bit Armies: A Bit Too Far akcję oglądamy w trójwymiarowym widoku izometrycznym. W trakcie zabawy na naszych barkach spoczywa wszystko, co wiąże się z prowadzeniem działań wojennych. W pierwszej kolejności musimy więc zadbać o zasoby i wznieść swoją kwaterę główną, tworząc najważniejsze budynki oraz zapewniając jej ochronę.

Dalej nie pozostaje nam nic innego, jak przystąpić do rekrutacji armii, którą tworzą nie tylko żołnierze piechoty i pojazdy, lecz także maszyny latające oraz statki i łodzie. Każda jednostka ma swoje mocne i słabe strony, zaś odpowiednie wykorzystywanie tych pierwszych oraz niwelowanie drugich stanowi tu klucz do zwycięstwa.

Potyczki z siłami wroga toczą się w czasie rzeczywistym, a w ich trakcie należy dostosować swoje poczynania zarówno do specyfiki armii nieprzyjaciela, jak i do topografii terenu. Na swoją korzyść można również wykorzystać fakt, że „neutralne” obiekty i elementy otoczenia (np. mosty) są podatne na destrukcję; warto jednak pamiętać, że nieprzyjaciel ma takie same możliwości.

Tryby gry

9-Bit Armies: A Bit Too Far oferuje dwie kampanie, które możemy rozegrać w pojedynkę lub w sieciowym trybie współpracy. Ponadto tytuł zawiera oparty na rywalizacji multiplayer, gdzie do walki o zwycięstwo staje maksymalnie osiem osób. Z innymi graczami można bawić się przez Internet lub w sieci lokalnej.

Ponadto tytuł pozwala na tworzenie własnych scenariuszy i całych trybów oraz dzielenie się nimi ze społecznością.

Kwestie techniczne

9-Bit Armies: A Bit Too Far ma barwną, opartą na wokselach grafikę, co jest cechą charakterystyczną całej serii. W ten sposób autorzy nawiązują do korzeni gatunku strategii, które sięgają epoki ośmiu bitów.

Ostatnia modyfikacja 27 lutego 2024

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-8  

9-Bit Armies: A Bit Too Far cena w dniu premiery: 91,99 PLN

Wymagania wiekowe 9-Bit Armies: A Bit Too Far: 12+

9-Bit Armies: A Bit Too Far Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Dual Core 2.6 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 / 2 GB Radeon RX 550 lub lepsza
 • 3 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
 • Zalecane:
 • Quad Core 2.6 GHz
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 / Radeon HD 6870 lub lepsza
 • 3 GB HDD
 • Windows 10/11 64-bit