Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Tempest Rising (PC)
OkładkaTempest Rising (PC)

Tempest Rising PC

RTS science fiction inspirowany serią Command & Conquer; trafiamy w sam środek konfliktu trzech frakcji, którego stawką jest kontrola nad Ziemią. Tempest Rising oferuje dwie kampanie fabularne oraz rozbudowany tryb multiplayer.

Strategiczne | science fiction | RTS | postapokalipsa | sieciowe | alternatywna historia | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tempest Rising Premiera PC

2024

Steam

2024

producent: Slipgate Ironworks wydawca: THQ Nordic / Nordic Games

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Tempest Rising jest RTS-em inspirowanym tuzami gatunku, na czele z serią Command & Conquer. Produkcja została opracowana przez studio Slipgate Ironworks (w którego portfolio można znaleźć między innymi grę Rad Rodgers), natomiast jej wydaniem zajęły się firmy THQ Nordic oraz 3D Realms.

Fabuła

Tempest Rising roztacza przed nami ponurą wizję przyszłości. Po konflikcie nuklearnym, który obrócił cały znany nam świat do góry nogami, wojna o wpływy wcale się nie skończyła. Glob porastają teraz tajemnicze pnącza Nawałnicy, o kontrolę nad którymi walczą zwaśnione frakcje. Pogrążone w konflikcie Globalne Siły Obronne oraz Dynastia Nawałnicy nie wiedzą jeszcze, że Ziemia znajduje się w wielkim niebezpieczeństwie, związanym z prawdziwym pochodzeniem Nawałnicy.

Mechanika

W Tempest Rising akcję oglądamy w widoku izometrycznym. Produkcja oddaje nam do dyspozycji trzy frakcje, z których każda posiada własną ekonomię i unikalny zestaw jednostek, a także walczy w unikalny sposób. Zabawa toczy się na rozległych i różnorodnych mapach, a w jej trakcie pozyskujemy surowce, wznosimy i umacniamy bazę oraz rekrutujemy jednostki (od piechoty, po ciężkie pojazdy bojowe), które następnie posyłamy do boju. Oprócz tego w poszczególnych lokacjach można znaleźć neutralne siły, które strzegą wartościowych budynków czekających na przejęcie.

Tryby gry

Filarem gry Tempest Rising są dwie kampanie fabularne, składające się z piętnastu misji. Pozwalają nam one przejąć kontrolę nad wojskami Globalnych Sił Obronnych lub Dynastii Nawałnicy. Poza tym tytuł oferuje rozbudowany tryb multiplayer, umożliwiający zarówno toczenie pojedynczych potyczek, jak i rozgrywki rankingowe.

Kwestie techniczne

Tempest Rising może się pochwalić oprawą graficzną wysokiej jakości. Wrażenie robią zarówno szczegółowe modele jednostek, jak i różnorodne, pełne detali projekty lokacji.

Ostatnia modyfikacja 8 grudnia 2023

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 7.9 / 10 na podstawie 24 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Tempest Rising: 12+

Tempest Rising Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium G3220 3.0 GHz / AMD A10-7850K 3.7 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 960 lub lepsza
  • 30 GB HDD
  • Winows 10/11 64-bit