Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Opinie i oceny gry Football Manager 2020

To strona z ocenami gry Football Manager 2020. Główna ocena gry to średnia ważona ocen użytkowników, recenzenta GRYOnline.pl oraz ekspertów, którymi są nasi redaktorzy. Ocena użytkowników to średnia not wystawionych przez naszych czytelników grze na konkretnej platformie. Jeżeli dany tytuł posiada w serwisie recenzję z oceną, to w tym miejscu znajduje się wystawiona przez nas nota i ewentualna rekomendacja. Jeżeli gra nie miała jeszcze premiery, użytkownicy mogą wyrazić swoje oczekiwania w stosunku do niej. Nie wpływają one na ocenę gry po premierze. Oceny i oczekiwania są wyrażane w skali 10-punktowej. Gra jest dostępna na platformach PC.

Jak oceniamy gry, oceny redakcji, ocen czytelników?

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
14.11.2019 22:41
butman1
9
Chorąży
9.0

Football managera traktuję jak inne gry w które gram, a które są wydawane co rok. Kupuję co 2-3 lata, żeby wydane pieniądze były warte zmian. Od 2 lat gram w FMa 2018, więc w tym roku kupię tą edycję. Mam nadzieję że mnie nie zawidzie ;)

15.11.2019 21:42
😉
odpowiedz
dejw'ID
2
Junior
7.5

Gram. Bardzo wciąga tym bardziej po długiej przerwie. Ostatni ogrywany FM to rok 15 i mimo upływu czasu czuję się jak ryba w wodzie ale... Zmian które by doprowadziły do ekstazy nie ma, dialogi konferencyjne i z zawodnikami prawie identyczne co pięć lat temu. Można szybko znaleźć technikę i styl grania tak by przez cały sezon niewiele zmieniać prócz roszad personalnych. Niby dominuję w "Serie A" trzy sezony kończę w top 5 bez mistrzostwa ale pieniążków za to nie ma. Lubię takie gry a przy braku konkurencji kilka dni mi jeszcze przy niej przepadnie ale oczekiwałem czegoś więcej. Mimo wszystko polecam !7.5!

20.11.2019 11:53
Rumcykcyk
odpowiedz
Rumcykcyk
62
Głębinowiec

W FM 2019 nie podobało mi się, że zaczynając grę w czerwcu nie odbyłby się mistrzostwa świata w Rosji, a drugie co miałem wrażenie, że gra chodzi gorzej niż 2018. 2020 dam szansę ale poczekam na parę patchy, nie będę się pchał na premierę jak w 2019.

post wyedytowany przez Rumcykcyk 2019-11-20 11:53:50
22.11.2019 14:10
odpowiedz
2 odpowiedzi
Red A.
1
Junior

Football Manager 2020 praktycznie niczym się nie różni od poprzednich serii - kilka kosmetycznych zmian, które promowane były na jakieś istne rewolucje.

Naciągane plusy
Graficznie minimalnie lepiej, czyli bez różnicy dla gracza, bo grafika w tego typu grach jest sprawą drugo/trzeciorzędną, więc odbiorca doceni tylko jakieś znaczne zmiany w tych aspektach, a nie takie pudrowanie.
Kolejna "rewolucyjna" zmiana czyli wizja klubu to po prostu oczekiwania na sezon (tak jak w poprzednich edycjach) tylko wybiegające na parę lat do przodu. A te szersze aspekty "wizji klubu" to nic nie wnoszące ozdoby.
Realny (chociaż maluteńki) plusik to poprawienie lobów (w końcu czasami są skuteczne).

Minusy
Zero zmian lub zmiany na gorsze w stosunku do poprzednich edycji jeśli chodzi o:
1. "Boiskową inteligencję" zespołów:
- absurdalna ilość przerzutów na drugie skrzydło,
- bronienie się rękami i nogami przed wrzutkami z dobrych pozycji,
- ignorowanie schematów rozegrania stałych fragmentów,
- idiotyczny pressing np. 2-3 piłkarzy naciskających na bramkarza, chociaż ten i tak nie ma nikogo w pobliżu do podania,
- bramkarz może mieć podania na 1 "poziomie", a i tak będzie perfekcyjnie wyprowadzał piłkę,
- "ruchomy" mur w trakcie oddawania strzału,
- strzały z absurdalnie ostrych kątów, zamiast podań/wrzutek,
- najlepsi zawodnicy i ofensywna taktyka nie ma nawet podejścia (jeśli chodzi o skuteczności) do długiej lagi i szybkiego napastnika,
- no i w sumie coroczna wisienka, skuteczność akcji jeden na jednego jest na poziomie jakiś 10-15%.
Ogółem mecze są gorsze od tych w chociażby FM19.
2. Ilość kontuzji (najlepszy sztab, rotacja składem, lekkość treningów - nic nie pomaga w zmniejszeniu liczby urazów).
3. Atrybuty i potencjał niektórych zawodników, którzy zanotowali ewidentny progres/regres.
4. Dialogi, rozmowy motywacyjne i konferencje prasowe - te same zdania od kilku dobrych lat.

Podsumowując to FM20 w porównaniu do poprzednich wersji nie oferuje niczego ciekawego (rozgrywanie meczów jest wręcz najgorsze od kilku lat). Nie warto zawracać sobie tą edycją głowy. Nie polecam.

post wyedytowany przez Red A. 2019-11-22 14:11:03
22.11.2019 14:39
Rumcykcyk
Rumcykcyk
62
Głębinowiec

Kontuzje to jak w życiu bo jak tam czytam fakty sportowe to co chwile plaga kontuzji w Realu Madryt, a taki klub ma chyba dobre zaplecze fizjoterapeutyczne.

22.11.2019 14:44
Red A.
1
Junior

U nich sztab szkoleniowy się zmienił wraz z przyjściem Zidane'a, więc nie wiadomo jakie te zaplecze teraz jest.

30.11.2019 19:11
odpowiedz
1 odpowiedź
firebird18
19
Chorąży

"
- najlepsi zawodnicy i ofensywna taktyka nie ma nawet podejścia (jeśli chodzi o skuteczności) do długiej lagi i szybkiego napastnika,
- no i w sumie coroczna wisienka, skuteczność akcji jeden na jednego jest na poziomie jakiś 10-15%."

jedno wyklucza drugie

30.11.2019 19:38
Red A.
1
Junior

A skąd wyrwałeś, że długa laga i szybki napastnik = jeden na jednego? Jest wiele innych opcji. Np. grając drużyną z Premier League największą udręką jest gra z ManUtd mających w ataku Martiala i Rashforda - recepta na 80% szans na gola - podanie za obrońców do jednego z nich > drugi wchodzi w pole karne > gol > Rashford + Martial w styczniu mają 40-45 bramek i 25-30 asyst. Absurd...

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze