Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 listopada 2019, 11:05

Recenzje gry Football Manager 2020 - Sports Interactive nie zawodzi

Poznaliśmy pierwsze opinie branżowe na temat Football Manager 2020. Według krytyków, studiu Sports Interactive znów udało się stworzyć bardzo dobry symulator menadżera piłkarskiego, opierający się na elementach z poprzednich części i dodający kilka interesujących rzeczy.

Nadszedł listopad, który od kilku lat jest bardzo ważnym miesiącem dla wszystkich domorosłych trenerów piłkarskich. To właśnie w nim swoją premierę mają kolejne odsłony kultowego w kręgu fanów piłki nożnej cyklu Football Manager. Część 2020 zadebiutuje w najbliższą środę na komputerach osobistych. Lecz jak to bywa w przypadku serii, której nowe odsłony pojawiają się co rok, można zadać sobie pytanie – czy warto wydawać pieniądze na kolejną, jeśli jest się posiadaczem poprzedniej? Krytycy zapewniają, że jak najbardziej. Recenzje branżowe są zgodne - Football Manager 2020 to produkcja bardzo udana. Przewinęło się nawet stwierdzenie, że to najlepsza część cyklu od dłuższego czasu.

Silnik meczowy w serii Football Manager wciąż jest usprawniany. - Recenzje gry Football Manager 2020 - Sports Interactive nie zawodzi - wiadomość - 2019-11-15
Silnik meczowy w serii Football Manager wciąż jest usprawniany.

W serwisie Metacritic średnia ocen z 15 recenzji Football Manager 2020 wynosi 86/100. Dziennikarze podkreślają, że ekipie z brytyjskiego Sports Interactive nie tylko udało się doszlifować elementy znane z poprzednich części i nadać im większej głębi, ale również dodać kilka nowych, interesujących funkcji, dobrze uzupełniających całość doświadczenia. Mowa tu chociażby o centrum rozwoju i wizji klubu. To w połączeniu z mniejszymi poprawkami dotyczącymi chociażby zachowania AI sprawia, że tytuł potrafi niesamowicie wciągnąć i zapewnić rozrywkę na wiele godzin zarówno nowicjuszom, jak i starym wyjadaczom.

Tytuł nie jest jednak pozbawiony wad. Krytycy zauważają, że w Football Manager 2020 jest jeszcze kilka elementów, które można by poprawić. Chodzi chociażby o błędy w symulacji, względnie ubogie konferencje prasowe czy fakt, że w tytule znajdują się pewne taktyki i metody gwarantujące niemal 100% skuteczności. Część niedoróbek zostanie jednak zapewne wyeliminowana dzięki przyszłym aktualizacjom.

Wybrane recenzje gry

  1. Daily Star – 5/5
  2. Wccftech – 9,5/10
  3. Good Is a Geek – 9/10
  4. PC Gamer – 87/100
  5. PCGamesN – 8/10
  6. GamesRadar+ - 4/5
  7. Game Revolution – 3,5/5

Jeśli jesteście zainteresowani kupnem Football Manager 2020, to zajrzyjcie do naszej Growej Porównywarki Cenowej. Tytuł można zdobyć już za nieco ponad 159 złotych. Warto zaznaczyć, że produkcja ukaże się w polskiej wersji językowej (obejmującej napisy).

  1. Oficjalna strona internetowa gry Football Manager 2020