Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2019, 10:20

Premiera Football Manager 2020 w listopadzie, są wymagania sprzętowe

W sieci pojawiła się pierwsza zapowiedź Football Managera 2020. Tytuł zadebiutuje w listopadzie i będzie dostępny również na Google Stadia. Co więcej, ta platforma ma być najlepszym miejscem do zabawy. Poznaliśmy również minimalne wymagania systemowe.

Niebawem zacznie się prawdziwa zabawa w menadżera. - Premiera Football Manager 2020 w listopadzie, są wymagania sprzętowe - wiadomość - 2019-08-28
Niebawem zacznie się prawdziwa zabawa w menadżera.

O tym, że piłka nożna jest grą opinii wie chyba każdy Polak. Ile razy słyszeliśmy od kanapowych wujaszków, że gdyby oni byli trenerami, to piłkarze chodziliby jak w zegarku? Osobom, które lubią wirtualną zabawę, taką możliwość daje seria Football Manager. Tak się składa, że właśnie zapowiedziano kolejną odsłonę tego popularnego cyklu. Football Manager 2020 (wraz z wersjami Touch i Mobile) zostanie wydany w listopadzie tego roku. Sports Interactive (deweloper) ani SEGA (wydawca) nie podali jednak konkretnej daty premiery. Miejmy nadzieję, że poznamy ją niebawem. Poniżej możecie zapoznać się z pierwszym oficjalnym zwiastunem gry.

Jak sami widzicie, trailer nie zdradza żadnych informacji dotyczących zmian oraz ulepszeń, które dotkną najnowszą odsłonę serii. Nieco więcej na temat produkcji ujawnia jej karta w sklepie Steam. Możemy tam przeczytać, że tytuł zaoferuje możliwość założenia siedziby w 50 największych futbolowych krajach na świecie (w ramach jednego z 2500 klubów). Liczba licencjonowanych piłkarzy oraz członków zespołu również jest imponująca, bo wynosi aż 500 000. Kolejnych szczegółów należy spodziewać się pod koniec września. Przy okazji poznaliśmy minimalne wymagania sprzętowe gry.

Minimalne wymagania sprzętowe:

  1. System operacyjny: Windows 7/8/10 (64-bitowe)
  2. Procesor: Intel Pentium 4, Intel Core 2 / AMD Athlon 2,2 GHz
  3. Pamięć RAM: 2 GB
  4. Karta graficzna: Intel GMA X4500 / Nvidia GeForce 9600M GT / AMD Radeon HD 3650
  5. Wersja DirectX: 11
  6. Miejsce na dysku: 7 GB wolnej przestrzeni

Co więcej, jeśli zdecydujecie się na zakup gry w przedsprzedaży, otrzymacie 10% zniżki oraz dostęp do grywalnej wersji beta (z której postępy zostaną przeniesione do pełnej edycji). Kupno Football Managera 2020 zaowocuje otrzymaniem FM 2020 Touch na PC oraz Mac za darmo. Warto również wspomnieć, że zgodnie z kartą na platformie Steam, FM 2020 będzie zawierał zabezpieczenia Denuvo, co pewnie nie uszczęśliwi graczy. Chociaż biorąc pod uwagę fakt, że FM 2019 również je posiadał, a stał się najlepiej sprzedającą się edycją w historii serii, to może nie stanowi to aż takiego problemu.

Sporą nowością będzie natomiast debiut gry nie tylko na PC i Mac-u, lecz także na Google Stadia. Co ciekawe, wykorzystanie streamingu i chmury ma sprawić, że Football Manager 2020 najmocniej rozwinie skrzydła właśnie na platformie od Google. Mówi o tym Miles Jacobsen, szef studia Sports Interactive:

Football Manager 2020 na Stadię zawiera technologię, która jest dostępna tylko na tej platformie. Wykorzystując moc chmury oraz bazy danych Google’a możliwe jest przetwarzanie większej liczby meczów równolegle, wykorzystując zapasowe pasmo w całym systemie - oznacza to, że możesz mieć więcej lig podpiętych do twojego konta lub zwyczajnie cieszyć się szybszym procesem meczowym, niż na innych platformach.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na listopad, kiedy Football Manager 2020 trafi na PC, Mac-a, Stadię (niestety w naszym kraju ta platforma nie będzie dostępna w dniu premiery), a nieco później również na Nintendo Switch. Wydawcą gry w Polsce będzie Cenega.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Football Manager 2020
  2. Football Manager 2020 na platformie Steam