Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 września 2020, 10:51

Darmowe Football Manager 2020 hitem w Epic Games Store, ale FM2021 wyjdzie na Steam

Promocja Epic Games Store pozwalająca za darmo zdobyć grę Football Manager 2020 okazała się wielkim sukcesem. Autorzy zachwalają wyniki, ale zapewniają, iż nie oznacza to, że FM2021 nie trafi na Steam.

W czwartek w serwisie Epic Games Store ruszyła promocja pozwalająca za darmo zdobyć m.in. grę Football Manager 2020. Prezes studia Sports Interactive, Miles Jacobson, pochwalił się, że akcja okazała się olbrzymim sukcesem.

W ciągu 24 godzin od startu promocji w Epic Games Store w Football Manager 2020 na tej platformie zagrało 500 tysięcy graczy. W pewnym momencie jednocześnie bawiło się w ten tytuł 120 tys. osób. Warto zwrócić uwagę na fakt, że Jacobson mówi o aktywnych graczach, a nie tych, którzy korzystając z okazji, dodali grę do swojej biblioteki, ale jej nie zainstalowali.

Szef Sports Interactive pochwalił się, że w ciągu 36 godzin od startu promocji w FM2020 w Epic Games Store zagrało więcej osób, niż skorzystało z dwutygodniowego darmowego okresu próbnego na Steamie. W pierwszy dzień zainteresowanie grą w EGS było pięciokrotnie większe niż na platformie firmy Valve.

Oczywiście, należy pamiętać, że promocja na Steamie pozwalała jedynie wypróbować grę, a nie zachować ją na stałe. Miles Jacobson podkreśla jednak, że darmowe okresy próbne cieszą się sporym wzięciem (ostatni miał przyciągnąć uwagę setek tysięcy graczy), więc ich przyćmienie przez ofertę w Epic Games Store i tak jest dużym wydarzeniem.

Mimo wszystko trudno założyć, że różnice w typach promocji nie mają wpływu na ich wyniki. W naszym newsroomie widzimy wyraźnie, że wiadomości o darmowych weekendach i tygodniach cieszą się znacznie mniejszą popularnością niż wieści o akcjach pozwalających zdobyć pełne wersje na stałe.

Ogólnie rzecz biorąc, bez konkretnych liczb trudno jest porównać wyniki gry na obu platformach. Wiadomo jednak, że promocja w Epic Games Store bardzo zadowoliła zarówno Sports Interactive, jak i wydawcę, czyli firmę Sega. Twórcy nie zamierzają jednak porzucać serwisu studia Valve. Miles Jacobson zapewnił, że Football Manager 2021 zadebiutuje równocześnie na Steamie i w Epic Games Store.

Przypomnijmy, że promocja w EGS potrwa do przyszłego czwartku. W jej ramach można również zdobyć pełne wersje gier Watch Dogs 2 oraz Stick It to The Man!.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Football Manager 2020 - poradnik do gry
Darmowe Football Manager 2020 hitem w Epic Games Store, ale FM2021 wyjdzie na Steam - ilustracja #1