Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Madmind Studio

Firma polski producent wydawca

Madmind Studio to polskie niezależne studio deweloperskie, produkujące gry na komputery osobiste i konsole. Firma została założona w 2016 roku, a jej szefem jest Tomasz Dutkiewicz. Siedziba zespołu mieści się w Bydgoszczy – zatrudnienie znajduje w nim obecnie dziewięciu pracowników.

Historia

Historia zespołu Madmind Studio jest stosunkowo krótka. Firma została założona w 2016 roku przez Tomasza Dutkiewicza. W jej skład wchodzą ludzie, którzy wcześniej pracowali nad grami klasy AAA, na czele z takimi pozycjami, jak choćby Wiedźmin 3: Dziki Gon, czy Tom Clancy's The Division.

Debiutancką produkcją studia jest Agony, czyli pierwszoosobowy survival horror na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One. Projekt ma za sobą udaną kampanię w serwisie Kickstarter – w październiku 2016 roku twórcom udało się zebrać ponad 182 tysiące dolarów, a zatem niemal trzykrotnie więcej niż 66,666 dolarów przewidziane jako cel zbiórki. Wydawcą tytułu została firma PlayWay.

Agony zadebiutowało w maju 2018 roku i nie odniosło spodziewanego sukcesu artystycznego. Produkcja zbierała fatalne oceny, a niedługo po premierze deweloperzy wydali oświadczenie, w którym odnieśli się do zaistniałej sytuacji. Można było w nim przeczytać nie tylko o powodach takiego stanu rzeczy (mowa przede wszystkim o nieprzemyślanej rozbudowie projektu z myślą o konsolowych odbiorcach, co poskutkowało sztucznym wydłużeniem rozgrywki), lecz także o zbliżającej się premierze niepoddanej cenzurze oraz rozbudowanej wersji Unrated. Ta miała trafić na komputery osobiste (z kategorią wiekową Adult Only nie miała szans na ukazanie się na innych platformach) jesienią.

Kiedy pod koniec czerwca wyszło na jaw, że studio boryka się z problemami finansowymi, przyszłość produkcji stanęła pod dużym znakiem zapytania. W połowie października okazało się jednak, że Agony Unrated jest już na ostatniej prostej na wirtualne półki sklepu Steam, na które ostatecznie trafiło zaledwie dwa tygodnie później. Co więcej, w międzyczasie zapowiedziano również konwersję oryginalnego Agony na konsolę Nintendo Switch. Nim jednak Agony zadebiutowało na platformie giganta z Kioto (31 października 2019 roku), zespół Madmind Studio zaprezentował światu swoje dwa kolejne dzieła. Pierwszym z nich jest survival horror pod tytułem Paranoid, w którym gracze przejmują kontrolę nad cierpiącym na zaburzenia psychiczne i żyjącym w odosobnieniu Patrickiem Calmanem, z którym po trzynastu latach od zaginięcia skontaktowała się zaginiona siostra. Niejako po przeciwnej stronie barykady znajduje się Succubus, czyli brutalna gra akcji osadzona w uniwersum wykreowanym na potrzeby Agony, w której wcielamy się w tytułowego Sukuba siejącego spustoszenie wśród demonów służących Bafometowi.


Najpopularniejsze gry wyprodukowane przez Madmind Studio

Succubus

Succubus

Paranoid

Paranoid

Agony

Agony

Agony Unrated

Agony Unrated

Agony: Lords of Hell

Agony: Lords of Hell

Void Slayer

Void Slayer

Gry w produkcji i planach

Agony: Lords of Hell PC2024

Succubus XONE, Switch, XSX2025

Wydawcy gier Madmind Studio

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Madmind Studio:


PlayWay

Forever Entertainment S.A.

Plany wydawnicze na przyszłość

Agony: Lords of Hell2024

Współpracujący z Madmind Studio producenci gier

Lista producentów gier wydawanych przez Madmind Studio


Team Alpha

Wydane gry