Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Agony Unrated (PC)

Agony Unrated PC

Rozbudowana i nieocenzurowana wersja gry Agony, opracowana przez autorów oryginału – zespół Madmind Studio. Oprócz ulepszonych tekstur i modeli, w Agony Unrated wprowadzono zarówno szereg poprawek graficznych, jak i usprawnień w mechanice rozgrywki.

Przygodowe | FPP | survival horror | skradanki | polskie | indie | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Agony Unrated (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30października2018

30października2018

Steam

Agony Unrated to rozbudowana i pozbawiona cenzury wersja gry Agony, opracowana przez autorów oryginału, czyli polski zespół Madmind Studio. W przeciwieństwie do pierwowzoru, który trafił na pecety i konsole, opisywana tutaj wersja tego survival horroru pojawiła się wyłącznie na komputerach osobistych.

Fabuła

W Agony Unrated wcielamy się w duszę, która po tym, jak trafiła do piekła, musi znaleźć sposób na ucieczkę z tego miejsca. W trakcie rozgrywki poznajemy informacje na temat tożsamości oraz przeszłości protagonisty, a także powodów, dla których został zesłany do czeluści, którymi włada Czerwona Bogini. Poza tym jednak w grze istnieje możliwość prześledzenia historii z perspektywy Sukkuba, w którego skórze nie musimy oglądać się na ograniczenia, na jakie musi zważać dusza męczennika.

Mechanika

W Agony Unrated akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Trzon rozgrywki pozostał niezmieniony w stosunku do oryginału, toteż podczas zabawy przemierzamy przyprawiające o dreszcze miejsca, staramy się unikać bezpośredniej konfrontacji z zamieszkującymi je demonami (aczkolwiek kontrolowany przez nas męczennik może teraz podkładać ogień i zabijać niektórych adwersarzy) oraz rozwiązujemy zagadki środowiskowe. W przetrwaniu pomaga bohaterowi umiejętność opętywania napotykanych istot – choć początkowo mowa jedynie o ludziach, z czasem w grę wchodzi również możliwość przejmowania kontroli nad niektórymi maszkarami.

Piekło wzbogacono o śmiertelnie niebezpieczne pułapki, a także nowe rodzaje przeciwników stających nam na drodze. Poza tym autorzy usprawnili proces rozwoju postaci, oraz wprowadzili osiem zakończeń historii. Dodatkowo w trakcie rozgrywki możemy korzystać z minimapy.

Tryby gry

Oprócz kampanii fabularnej, którą możemy ukończyć na normalnym lub wysokim poziomie trudności, Agony Unrated oferuje dwa dodatkowe moduły (mowa o trybach Sukkuba i Agonii), które są dostępne od samego początku.

Kwestie techniczne

Agony Unrated działa w oparciu o technologię Unreal Engine 4, dzięki czemu grafika tej produkcji prezentuje przyzwoitą jakość. Na tle pierwowzoru tytuł wyróżnia się za sprawą nieocenzurowanych tekstur, modeli postaci i animacji, a także dwóch filtrów (czarnego i czerwonego), które możemy nałożyć na obraz. Poza tym w grze zawarto wszystkie sceny wycięte z jej podstawowej wersji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Gry podobne do Agony Unrated

Klasyfikacja PEGI Agony Unrated

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Agony Unrated

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3 3.2 GHz / AMD Phenom II X4 955 3.2 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki GeForce GTX 660 2 GB / Radeon R9 280 3 GB lub lepsza
 • 17 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-8400 2.8 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki GeForce GTX 1060 6 GB / Radeon RX 580 8 GB lub lepsza
 • 17 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
Sprzedaż Agony oraz Agony Unrated przekroczyła 150 tys. kopii
Sprzedaż Agony oraz Agony Unrated przekroczyła 150 tys. kopii

wiadomość4 lutego 2019

Rodzime Madmind Studio poinformowało, że łączna sprzedaż Agony i Agony Unrated na PC przekroczyła 90 tys. egzemplarzy. Wersje konsolowe znalazły natomiast co najmniej 60 tys. nabywców.

SUCCUBUS - zapowiedziano spin-off Agony
SUCCUBUS - zapowiedziano spin-off Agony

wiadomość20 grudnia 2018

Polski zespół Madmind Studio zapowiedział projekt SUCCUBUS, czyli spin-off gry Agony, który pozwoli wcielić się w tytułową Sukkubę. W odróżnieniu od skradankowo-przygodowego pierwowzoru, będzie to tytuł bardziej nastawiony na akcję.

Bug w Fallout 76 kasował grę z dysku, nieocenzurowane Agony i gameplay Diablo 3 na Switch – wieści
Bug w Fallout 76 kasował grę z dysku, nieocenzurowane Agony i gameplay Diablo 3 na Switch – wieści

wiadomość31 października 2018

Dziś piszemy o (nie)oczekiwanym błędzie w becie Fallout 76, który sprawiał, że gra popełniała „samobójstwo”, premierze survival horroru Agony w nieocenzurowanej wersji Unrated oraz materiale z Diablo 3 Eternal Collection w wersji na Nintendo Switch. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Agony Unrated zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu
Agony Unrated zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu

wiadomość16 października 2018

Agony Unrated, czyli nieocenzurowana wersja piekielnego survival horroru rodem z Polski, najwyraźniej jest już na ostatniej prostej na platformę Steam… nawet pomimo tego, że prace nad nią miały zostać wstrzymane w czerwcu.

Nadciąga Agony Unrated – poprawiona, nieocenzurowana wersja polskiego horroru
Nadciąga Agony Unrated – poprawiona, nieocenzurowana wersja polskiego horroru

wiadomość7 czerwca 2018

Agony spotkało się z bardzo chłodnym przyjęciem ze strony graczy i recenzentów. Twórcy zakasali więc rękawy i nie tylko pracują nad poprawkami do gry, lecz także nad jej nową nieocenzurowaną wersją, czyli Agony Unrated.