Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 października 2018, 17:24

autor: "Vergil"

Agony Unrated zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu

Agony Unrated, czyli nieocenzurowana wersja piekielnego survival horroru rodem z Polski, najwyraźniej jest już na ostatniej prostej na platformę Steam… nawet pomimo tego, że prace nad nią miały zostać wstrzymane w czerwcu.

Wygląda na to, że przedwcześnie poznaliśmy temat komunikatu związanego z grą Agony, który miał ujrzeć światło dzienne 20 października (deweloperzy zapowiadali go za pośrednictwem Kickstartera niecały miesiąc temu). W ofercie sklepu Steam pojawiło się bowiem Agony Unrated, czyli nieocenzurowana wersja tej produkcji, która, jeśli autorowi (dlaczego jednemu? o tym za chwilę) udało się dotrzymać czerwcowych obietnic, będzie mogła się pochwalić większą ilością erotyki i wulgarności, a także pomniejszymi poprawkami. Obecnie nie znamy jeszcze ceny Agony Unrated; wiemy jedynie, że ów tytuł zadebiutuje 31 października i (podobnie jak oryginał) doczeka się kinowej lokalizacji.

Jest to o tyle ciekawe, że pod koniec czerwca światło dzienne ujrzała informacja, iż zespół odpowiedzialny za podstawową wersję gry Agony popadł w finansowe, techniczne oraz prawne tarapaty, co sprawiło, że prace nad Agony Unrated zostały wstrzymane. Być może to właśnie dlatego na steamowej stronie gry próżno szukać jakichkolwiek odniesień do Madmind Studio (poza logo tej ekipy widocznym na zwiastunie), a w polach „producent” oraz „wydawca” widnieje Tomasz Dutkiewicz, czyli szef tej firmy. Czyżby więc twórca postanowił na własną rękę opracować i wydać wersję Unrated? Miejmy nadzieję, że konkrety na ten temat poznamy 20 października.

Czy Agony Unrated zmyje plamę po podstawowej wersji gry? - Agony Unrated zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu - wiadomość - 2018-10-16
Czy Agony Unrated zmyje plamę po podstawowej wersji gry?

Choć Agony zapowiadało się na solidny survival horror, spotkało się z chłodnym przyjęciem ze strony graczy i recenzentów. Za taki stan rzeczy autorzy obwiniali przede wszystkim zbyt duży wzrost skali projektu – tryb fabularny urósł dwukrotnie, co nie tylko poskutkowało sztucznym wydłużeniem rozgrywki, lecz także pociągnęło za sobą kolejne testy i opóźnienia, zapewne przy okazji generując dodatkowe wydatki.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Agony
  2. Recenzja gry Agony - piekło nudy i przeciętności
  3. Agony - poradnik do gry