Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2018, 12:05

Agony zbiera fatalne recenzje

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje polskiego horroru Agony. Niestety, nie są one pozytywne i wszystko wskazuje na to, że gra nie spełniła pokładanych w niej nadziei.

Agony spotkało się z chłodnym przyjęciem recezentów. - Agony zbiera fatalne recenzje - wiadomość - 2018-06-01
Agony spotkało się z chłodnym przyjęciem recezentów.
AGONY W SKRÓCIE:
 1. Deweloper gry: Madmind Studio
 2. Wydawca: PlayWay
 3. Gatunek: survival horror
 4. Platformy: PC, XONE, PS4
 5. Data premiery: 29 maja 2018 r.

Przedwczoraj do sprzedaży trafiła gra Agony, czyli survival horror autorstwa polskiego studia Madmind. Trochę zajęło, zanim w sieci pojawiły się recenzje. Teraz nazbierało się ich na tyle dużo, że dają one całkiem niezły obraz jakości tego projektu i niestety, wydaje się, że nasi rodacy nie mają się czym pochwalić.

Obecnie wersja pecetowa gry posiada średnią ocen na poziomie 38% według serwisu Metacritic. Edycje konsolowe zostały ocenione przez mniej serwisów, ale te wydania również nie spotkały się z ciepłym przyjęciem. Nasza recenzja ukaże się wkrótce, a na razie podajemy wrażenia innych serwisów:

 1. Hobbyconsolas – 60/100
 2. 3D Juegos – 5.0/10
 3. IGN – 4.0/10
 4. TheSixthAxis – 4/10
 5. Game Informer – 3.5/10
 6. Twinfinite – 1.5/5

Generalnie grze obrywa się praktycznie za wszystko. Krytykowana jest niedopracowana sztuczna inteligencja, kiepska fabuła oraz słaba mechanika. Części redaktorów podoba się styl wizualny i klimat (choć i tutaj nie brakuje głosów niezadowolenia), ale nawet oni twierdzą, że oprawa nie ratuje sytuacji. Według nich nużąca rozgrywka sprawia, że tytułowa agonia dobrze oddaje wrażenia z przechodzenia tej produkcji.

Wszystko wskazuje więc, że studio Madmind zaliczyło kiepski debiut. Z Agony wiele osób wiązało spore nadzieje, ale jak widać, autorom nie udało się ich spełnić. Do tego w odbiorze gry zapewne nie pomogą kontrowersje związane z ocenzurowaniem niektórych elementów kampanii. Początkowo miało to dotyczyć jedynie wydań konsolowych, a graczom pecetowym obiecano patch przywracający pierwotną wizję twórców. Ostatecznie jednak okazało się, że takowa aktualizacja nie powstanie, gdyż jej wydanie mogłoby sprowadzić na dewelopera duże problemy prawne.

Przypomnijmy, że Agony ukazało się 29 maja, w wersjach na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Produkcja oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

 1. Oficjalna strona gry