Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Unholy (PC)

Unholy PC

Unholy to debiutancki projekt polskiego studia Duality, w którym pracują doświadczeni deweloperzy pierwszoosobowych horrorów. Jego akcja rozgrywa się w ostatnim ludzkim mieście na opustoszałej planecie. Gracz wciela się w matkę poszukującą swojego porwanego dziecka.

Przygodowe | FPP | skradanki | postapokalipsa | horror | polskie | indie

PC Windows
Okładka Unholy (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

grudzień2020

grudzień2020

Steam

Unholy to pierwszoosobowy horror z elementami skradanki, którego akcja rozgrywa się w samotnej metropolii na opustoszałej planecie. Deweloper tytułu to debiutujące warszawskie studio Duality. Dyrektorem artystycznym produkcji jest Tomasz Strzałkowski, który pracował wcześniej nad grami Painkiller, Bulletstorm, Gears of War, Godfire oraz Inner Chains. Twórca znany jest także dzięki surrealistycznym grafikom i obrazom, które są bezpośrednią inspiracją dla projektów świata gry.

Fabuła

Akcja Unholy rozgrywa się na opustoszałej planecie; ostatni żyjący na niej ludzie chronią się przed pewną śmiercią w rozległym mieście. Metropolia podzielona i zarządzana jest przez rożne kasty. Najniżej postawieni obywatele żyją w ciągłym strachu, nie tylko przed tajemniczą plagą dziesiątkującą mieszkańców, ale także przed wyżej postawionymi od nich osobami oraz grasującymi na ulicach bestiami. Gracze wcielają się w kobietę o imieniu Saidah. Szuka ona swojego porwanego dziecka, a także jakiejkolwiek nadziei na bezpieczną ucieczkę z miasta.

Mechanika

W trakcie zabawy z Unholy ponury i surrealistyczny świat gry obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Tytuł łączy cechy klasycznego horroru i skradanki. Każdą napotkaną przeszkodę możemy pokonać na kilka sposobów. Decydujemy więc na przykład, czy przekraść się obok strażników, czy tez zamordować ich z ukrycia. Saidah może podszywać się pod członków różnych kast, wykorzystując sztywny podział społeczny miasta dla własnych celów, przedostając się do normalnie niedostępnych dla niej miejsc.

Kwestie techniczne

Unholy korzysta z silnika Unreal Engine 4. Twórcy z dużą dbałością o detale postarali się przenieść w trzeci wymiar grafiki i projekty Tomasza Strzałkowskiego. Rozgrywce towarzyszy klimatyczna muzyka oraz efekty dźwiękowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 2.7 / 10 na podstawie 75 głosów czytelników.

Gry podobne do Unholy

Wymagania wiekowe Unholy

18+

Wymagania sprzętowe Unholy

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • AMD Phenom II X4 955 3.2 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza
  • 40 GB HDD
  • Windows 7/8/10
Unholy - nowy polski horror, za którym stoją twórcy Inner Chains
Unholy - nowy polski horror, za którym stoją twórcy Inner Chains

wiadomość12 października 2018

Unholy to debiutancki projekt polskiego studia Duality, w którym pracują doświadczeni deweloperzy rodzimych horrorów. Tytuł trafi do graczy w przyszłym roku, a jego akcja rozgrywa się na opustoszałej planecie w ostatnim ludzkim mieście.