Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

MuHa Games

Firma polski producent wydawca

MuHa Games to niezależne polskie studio deweloperskie, produkujące gry na komputery osobiste i konsole. Firma, której siedziba mieści się w Oksfordzie, zatrudnia obecnie czterech pracowników z Polski i Wielkiej Brytanii – w skład zespołu wchodzą osoby, które zasilały lub w dalszym ciągu zasilają szeregi CD Projekt RED, Codemasters Software czy choćby Slightly Mad Studios.

Historia

Studio MuHa Games zostało założone na początku 2010 roku, choć prace nad jego debiutanckim projektem trwały wcześniej. Pierwszym dziełem zespołu była gra Thea: The Awakening – strategia turowa, wzbogacona elementami survivalu, karcianki i gry paragrafowej. W maju 2015 roku pozycja pojawiła się na Kickstarterze – kampania crowdfundingowa zakończyła się jednak niepowodzeniem. Ostatecznie, tytuł zadebiutował na komputerach osobistych 20 listopada 2015 roku (od września 2015 roku funkcjonował ramach steamowego Wczesnego Dostępu). Jego polska premiera odbyła się natomiast 29 kwietnia 2016 roku.

Gra odniosła nadspodziewany sukces – deweloperzy przewidywali sprzedaż na poziomie 10 tysięcy egzemplarzy, tymczasem w kwietniu 2016 roku ogłoszono, że ten wynik pobito pięciokrotnie. Dzięki temu koszty produkcji zwróciły się już w ciągu jednego dnia po oficjalnej premierze. Twórcy uczcili ten fakt wydaniem darmowego DLC The Return of the Giants. Rozszerzenie wprowadzało do rozgrywki nowe elementy i liczne poprawki dodane na podstawie uwag od graczy, a także zawierało specjalny edytor pozwalający na tworzenie własnych misji.

W świetle powyższych informacji nie dziwi fakt, że w styczniu 2017 roku studio podało do wiadomości, iż pracuje nad drugą części serii Thea. Thea 2: The Shattering to twórcze rozwinięcie pomysłów z udanego pierwowzoru – gracze ponownie otrzymają oryginalną mieszankę elementów zaczerpniętych ze strategii typu 4X, karcianek, paragrafówek i gier survivalowych. Oprócz trybu dla pojedynczego gracza, w grze pojawi się oparty na współpracy, wieloosobowy wariant rozgrywki. Podobnie jak miało to miejsce w pierwszej odsłonie cyklu, całości będą dopełniać łatwe w użyciu narzędzia moderskie, pozwalające na zmianę większości elementów gry i tworzenie własnych przygód. Produkcja ma zadebiutować w 2018 roku.


MuHa Games: wyprodukowane gry

Thea 2: The Shattering

Thea 2: The Shattering

Thea: The Awakening

Thea: The Awakening

Wydawcy gier MuHa Games

Wydawcy gier wyprodukowanych przez MuHa Games:


IMGN.PRO