Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Nine Dots Studio

Firma producent

Kanadyjskie studio deweloperskie z siedzibą w mieście Quebec. Firma zatrudnia na stałe mniej niż dziesięć osób, a ma w swoim portfolio gry przeznaczone na komputery osobiste i konsole.

Historia

Dzieje Nine Dots Studio rozpoczynają się w 2011 roku. Na czele firmy stanął Guillaume Boucher-Vidal. Debiutancki projekt tego zespołu trafił do sprzedaży niedługo później, bo w 2012 roku. Mowa o platformówce zatytułowanej Brand, która najpierw pojawiła się na Xboksie 360, a później została udostępniona również komputerowym graczom. Dzięki niej twórcy nabrali wiatru w żagle i mogli rozpocząć pracę nad następnym dziełem.

Kolejna gra, zatytułowana GoD Factory: Wingmen, była już znacznie większego kalibru. Pozycja, która w 2014 roku pojawiła się na komputerach osobistych, była hybrydą gatunkową łączącą elementy kosmicznego symulatora i produkcji typu MOBA. Pomimo że tytuł spotkał się z dosyć chłodnym przyjęciem ze strony graczy, deweloperzy nie zamierzali składać broni, a w kwietniu 2015 roku ujawnili światu swój trzeci projekt.

Outward, bo takie miano nosiła owa produkcja, był grą RPG z otwartym światem wzbogaconą o elementy survivalowe. Stworzenie tego tytułu zajęło autorom blisko cztery lata. Kiedy w końcu trafił on na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One, okazało się, że pomimo iż zespół czerpał garściami z tuzów gatunku, jego dzieło trapiły liczne problemy. Ostatecznie recenzenci obeszli się z nim dosyć chłodno. Z drugiej strony gracze byli tym razem bardziej przychylni, o czym świadczyły „w większości pozytywne” opinie na platformie Steam.


Gry w produkcji i planach

Outward: Trzej bracia PS4, XONE2021

Wydawcy gier Nine Dots Studio

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Nine Dots Studio:


Deep Silver / Koch Media

Bandai Namco Entertainment