Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 marca 2019, 10:43

Premiera Outward – ambitnego survivalowego RPG-a

Ukazała się gra Outward, czyli nietypowe RPG wzbogacone elementami survivalowymi, w którym zamiast w wielkich bohaterów wcielamy się w szarych poszukiwaczy przygód, mających problem z przeżyciem każdej przygody.

Gra łączy klasyczne mechanizmy RPG z silnymi elementami survivalowymi. - Premiera Outward – ambitnego survivalowego RPG-a - wiadomość - 2019-03-26
Gra łączy klasyczne mechanizmy RPG z silnymi elementami survivalowymi.
OUTWARD W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Nine Dots Studios
  2. Wydawca: Deep Silver
  3. Gatunek: RPG
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 26 marca 2019 r.

Na rynku zadebiutowała gra Outward, czyli sandboksowe RPG autorstwa studia Nine Dots. Produkcja trafiła równocześnie na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Na żadnej z tych platform sprzętowych nie przygotowano polskiej wersji językowej.

Na razie w sieci nie pojawiły się żadne recenzje gry. Warto wspomnieć, że gracze pecetowi na rozpoczęcie zabawy muszą poczekać do 14:00. Wtedy to bowiem Outward zostanie odblokowane na Steamie. Dotyczy to również wersji pudełkowej, gdyż wymaga ona aktywacji w serwisie firmy Valve.

Outward wzbudza spore zainteresowanie za sprawą nietypowego podejścia do tematyki RPG. Co prawda, gracz wciela się w poszukiwacza przygód żyjącego w typowym uniwersum fantasy, ale nie jest on żadnym wybrańcem, a jedynie zwykłym, szarym śmiertelnikiem.

Premiera Outward – ambitnego survivalowego RPG-a - ilustracja #2

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi newsami o Outward? Poznać innych graczy? Znaleźć pomoc? Wpadnij na naszą grupę Outward POLSKA.

Ten pomysł został zrealizowany poprzez wzbogacenie rozgrywki o silne elementy survivalowe. Równie dużym zagrożeniem jak potwory i pułapki potrafi być pogoda czy odwodnienie. Aby mieć szanse na przetrwanie, gracz będzie musiał dobrze zaplanować każde starcie, a często zmuszony zostanie do ukrywania się przed przeciwnikami. Do tego gra cały czas sama nadpisuje save’a, zmuszając nas do radzenia sobie z konsekwencjami naszych decyzji.

Poza trybem dla pojedynczego gracza Outward oferuje również opcję kooperacyjną. Co ciekawe, poza zabawą przez sieć możliwa jest również rozgrywka na podzielonym ekranie, nawet na PC.

  1. Oficjalna strona gry