Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 marca 2019, 11:00

autor: AlexB

Reboot Strefy mroku na nowych teaserach

W sieci pojawiły się zwiastuny dwóch pierwszych odcinków rebootu kultowego serialu Strefa mroku. Zadebiutują one na platformie streamingowej CBS All Access 1 kwietnia bieżącego roku.

Już 1 kwietnia na platformie streamingowej CBS All Access zadebiutują dwa pierwsze epizody odświeżonej wersji kultowego serialu Strefa mroku, przygotowanej przez Jordana Peele'a (reżyser Uciekaj!, To my). W sieci pojawiły się ich teasery, rzecz jasna utrzymane w odpowiednio niepokojącej atmosferze.

Pierwszy odcinek nosi tytuł The Comedian. Opowie on historię komika (w tej roli znany między innymi z Doliny Krzemowej Kumail Nanjiani), który niezbyt dobrze radzi sobie w kontaktach z publicznością. Gdy mężczyzna traci już nadzieję na poprawę sytuacji, odwiedza go legendarny stand-uper (Tracy Morgan), który daje mu radę. Jak nietrudno się domyślić, sprawy szybko obierają dość niespodziewany i niezbyt szczęśliwy dla bohatera obrót.

Drugi z odcinków, które otrzymały teasery, nazywa się Nightmare at 30,000 Feet. Nawiązuje on do jednego z najpopularniejszych epizodów oryginalnej Strefy mroku, Nightmare at 20,000 Feet z Williamem Shatnerem w roli głównej (odtworzony przez George'a Millera w filmie z 1983 roku).. W odświeżonej wersji tej opowieści bohater – mężczyzna panicznie bojący się latać (odgrywa go Adam Scott) – trafia na pokład samolotu. Aby nieco się odstresować, zaczyna słuchać podcastu. Dowiaduje się z niego, że maszyna, w której się właśnie znajduje, zniknie. Protagonista robi wszystko, by do tego nie doszło.

Pierwszy sezon nowej Strefy mroku składa się dziesięciu odcinków. Trzeci z nich zadebiutuje 11 kwietnia. Kolejne epizody będą pojawiały się regularnie co tydzień.

Czas wkroczyć do Strefy mroku. - Reboot Strefy mroku na nowych teaserach - wiadomość - 2019-03-26
Czas wkroczyć do Strefy mroku.

Oryginalna Strefa mroku powstała w 1959 roku. Serial jest zbiorem różnych opowieści, które łączą nadnaturalne motywy. Pod płaszczem rozrywki stanowią one metaforyczny komentarz na temat ludzkich nadziei, smutków i obaw. Nowa wersja ma za zadanie dostosować przesłanie tego kultowego działa do współczesnych odbiorców.

  1. CBS All Access – oficjalna strona