Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Tequila Works

Firma producent wydawca

Niezależne hiszpańskie studio deweloperskie z siedzibą w Madrycie. Gry tego zespołu można znaleźć zarówno na komputerach osobistych, jak i na konsolach. Poza tym firma postawiła pierwsze kroki w branży wydawniczej.

Historia

Studio Tequila Works zostało założone w 2009 roku przez Raúla Rubio Munárriza i Luza Sancho Rodrígueza. Od tego momentu minęły niemal trzy lata, nim zespół dostarczył swoje debiutanckie dzieło. Mowa o grze Deadlight, która w sierpniu 2012 roku trafiła na Xboksa 360, a w październiku pojawiła się na komputerach osobistych. Tytuł spotkał się ze stosunkowo ciepłym przyjęciem ze strony graczy i recenzentów, dzięki czemu studio mogło rozpocząć przygotowania do stworzenia kolejnego projektu.

Nim jednak Rime, czyli następne dzieło Tequila Works, ujrzało światło dzienne, deweloperzy opracowali zremasterowaną wersję swojej debiutanckiej gry, która w czerwcu 2016 roku pojawiła się na komputerach osobistych, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Rime z kolei trafiło do sprzedaży w maju 2017 roku, odnosząc sukces komercyjny i artystyczny. Warto odnotować, że pozycja początkowo miała zostać wydana przez firmę Sony Interactive Entertainment i pojawić się wyłącznie na konsolach PlayStation 4 oraz PlayStation Vita. W międzyczasie autorzy zakończyli jednak współpracę z japońskim gigantem, co pozwoliło im na wydanie tej produkcji na większej liczbie platform.

W 2017 roku Tequila Works postawiło pierwsze kroki w branży wydawniczej, pomagając brytyjskiemu Cavalier Game Studio w dokończeniu i wydaniu jego debiutanckiej gry, czyli The Sexy Brutale. Poza tym zespół nawiązał współpracę z firmą GameTrust, której owocem było The Invisible Hours stworzone z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej.


Współpracujący z Tequila Works producenci gier

Lista producentów gier wydawanych przez Tequila Works


Cavalier Game Studio

Wydane gry