Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Retro Studios

Firma producent


Gry w produkcji i planach

Metroid Prime 4 Switchbrak danych

Wydawcy gier Retro Studios

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Retro Studios:


Nintendo

Wiadomości dotyczące Retro Studios


Metroid Prime 4 powstaje od nowa pod okiem twórców serii

Entelarmer, 25 stycznia 2019, 19:45

Firma Nintendo poinformowała o ponownym rozpoczęciu produkcji gry Metroid Prime 4. Dotychczasowa wersja projektu trafiła do kosza, jako że nie spełniała standardów japońskiego koncernu.

Star Fox powróci jako gra wyścigowa?

Entelarmer, 14 maja 2018, 20:38

W sieci pojawiły się plotki na temat możliwości ogłoszenia kolejnej produkcji sygnowanej logiem Star Fox. Według przecieków z Retro Studios, nowa odsłona znanej serii zręcznościowych strzelanek ukaże się na konsoli Nintendo Switch pod tytułem Star Fox Grand Prix i będzie... grą wyścigową.

Zapowiedziano Mario Tennis Aces i inne gry - podsumowanie konferencji Nintendo Direct mini

Góral, 11 stycznia 2018, 19:42

Firma Nintendo zorganizowała dziś krótką konferencję Nintendo Direct mini, na której zapowiedziała kilka gier na Switcha, w tym Mario Tennis Aces oraz konwersje Ys VIII, The World Ends with You, Hyrule Warriors i Donkey Kong Country: Tropical Freeze.

Nintendo Direct - Mario Kart 8 ukaże się 30 maja, nowy zwiastun gry Bayonetta 2

Góral, 14 lutego 2014, 12:57

Na konferencji Nintendo Direct japoński koncern przedstawił kilka ciekawych informacji dla fanów swoich urządzeń. Zaprezentowano m.in. nowy zwiastun slashera Bayonetta 2 od studia PlatinumGames, ujawniono datę premiery Mario Kart 8 oraz poinformowano, że oferta Virtual Console na Wii U wkrótce rozszerzy się o produkcje znane z handhelda Game Boy Advance.

VGX 2013 - co pokazano na gali (m.in. Wiedźmin 3: Dziki Gon, Dying Light, Thief, Destiny i Titanfall)

Adrian Werner, 8 grudnia 2013, 08:51

Podczas gali VGX 2013 zaprezentowano świeże zwiastuny z gier Wiedźmin 3: Dziki Gon, Thief, South Park: The Stick of Truth, Quantum Break, Destiny, Titanfalll, Tom Clancy’s The Division oraz Broken Age oraz zapisy demonstracji Dying Light i Donkey Kong Country: Tropical Freeze. Ujawnion także gry Game of Thrones, Tales from the Borderlands, No Man's Sky oraz Tomb Raider: Definitive Edition.

Naciąga Donkey Kong Country: Tropical Freeze

Adrian Werner, 11 czerwca 2013, 18:51

Firma Nintendo i zespół Retro Studios zapowiedziały platformówkę Donkey Kong Country: Tropical Freeze. Najnowsza odsłona serii powstaje wyłącznie z myślą o konsoli Wii U.

Wielomilionowa sprzedaż największych hitów Nintendo

Sarge, 31 stycznia 2011, 09:20

Ujawnione kilka dni temu wyniki finansowe firmy Nintendo pokazały, że mimo znacznego spadku zysków, nadal potrafi ona bardzo dobrze sobie radzić. Potwierdzają to zresztą właśnie udostępnione dane dotyczące gier wydanych przez japońskiego giganta.

Wieści ze świata (Prince of Persia Trilogy, Star Wars: The Old Republic, FIFA 11) 11/11/10

Jiker, 11 listopada 2010, 11:45

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o potencjalnej kontynuacji House of the Dead: Overkill 2, obszernej łatce do FIFA 11, filmie z rozgrywki w Prince of Persia Trilogy, a także pecetowych sterownikach do Kinecta. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Rock Band 3, Doom 4, Epic Games) 12/08/10

Hed, 12 sierpnia 2010, 14:39

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. W tej odsłonie mówimy o atrakcjach w Rock Band 3, czasie potrzebnym na stworzenie Dooma 4, aktualizacji do Team Fortress 2 i planach Epic Games oraz Nintendo odnośnie targów gamescom 2010.

Nintendo zapowiada powrót marki Donkey Kong Country

Jiker, 16 czerwca 2010, 12:44

Jednym z ważniejszych punktów konferencji Nintendo była z pewnością zapowiedź nowej odsłony zręcznościowego cyklu Donkey Kong Country – bijącego rekordy popularności w połowie lat 90. wśród posiadaczy konsoli SNES – na Wii. Podtytuł gry (Returns) jednoznacznie wskazuje na to, że mamy do czynienia z długo oczekiwanym powrotem nieco zapomnianej marki.

Wieści ze świata (Fable III, Splinter Cell: Conviction, Forza 3) 11/1/10

Hed, 11 stycznia 2010, 14:07

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj dowiemy się kiedy Lionhead ujawni szczegóły Fable III, co znajdzie się na okładce lutowego Game Informera oraz która seria piłkarska zdominowała Europę. Zapraszamy do lektury!

Nintendo zapowiada Metroid Prime Trilogy

Jiker, 24 maja 2009, 10:59

Cykl Metroid Prime, na którego składają się już trzy wysokiej klasy strzelaniny FPP to zdecydowanie jedna z najlepszych serii dostępnych na konsolach Nintendo GameCube i Wii (nie licząc FPS-a i pinballa na przenośne NDS). Tym bardziej cieszy informacja, że Nintendo podjęło decyzję o rychłym wprowadzeniu na rynek trylogii Metroid Prime.

Twórcy Metroid Prime pod skrzydłami Electronic Arts

Hed, 16 września 2008, 12:07

Todd Keller, Mark Pacini i Jack Matthews już jakiś czas temu postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Wcześniej nie byliśmy jednak pewni co szykują. Dziś otrzymaliśmy odpowiedź – wymieniona trójka postanowiła założyć własną firmę. Kim w ogóle są ci panowie? To byli pracownicy Retro Studios, producenta, który zajmował się serią Metroid Prime wydawaną na kolejne konsole Nintendo.

Producent serii Metroid Prime traci kluczowych pracowników

Przemysław Zamęcki, 24 kwietnia 2008, 13:11

Jak podaje serwis Shacknews, kilku kluczowych pracowników opuściło firmę Retro Studios, wielu graczom znaną głownie z serii gier Metroid Prime.

Firma Retro Studios nie zamierza produkować kolejnych gier z serii Metroid

Krystian Smoszna, 31 sierpnia 2007, 09:59

Wraz z wydaniem trzeciej odsłony cyklu Metroid Prime, kilkuletnia przygoda amerykańskiej firmy Retro Studios z tą serią została zakończona. Zlokalizowane w Teksasie studio ma zamiar odpocząć od przygód nieustraszonej łowczyni nagród, Samus Aran.