Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Gry Zręcznościowe Android

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku zręcznościowe na platformę Android ułożone według popularności.

Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.

Po premierze 229 Przed premierą 11
Android
Zręcznościowe
Tematyki
Czas
Slither.io
Slither.io

Zręcznościowe 25 marca 2016

Zręcznościowa gra MMO, w której wcielamy się w węża poruszającego się po mapie wypełnionej gadami innych graczy. Naszym zadaniem podczas rozgrywki jest pożeranie świecących punktów, dzięki czemu rośniemy i wspinamy się coraz wyżej w rankingu największych węży.

Hill Climb Racing 2
Hill Climb Racing 2

Zręcznościowe 18 października 2016

Druga odsłona szalonej gry zręcznościowej, w której zadaniem graczy jest przejechanie wyznaczonej trasy w możliwie najbardziej efektownym stylu. Oprócz trybu dla samotników, tytuł oferuje wariant rozgrywki opracowany z myślą o wieloosobowej zabawie.

Stranger Things: The Game
Stranger Things: The Game

Zręcznościowe 4 października 2017

Darmowa gra wydana w ramach promocji drugiego sezonu serialu Stranger Things. Podczas zabawy przenosimy się do 1984 roku, do amerykańskiego miasteczka Hawkins, gdzie musimy odszukać zaginione dzieciaki.

Rayman Adventures
Rayman Adventures

Zręcznościowe 3 grudnia 2015

Rayman Adventures to opracowana z myślą o mobilnym systemie Android platformówka 2D typu auto-runner. Podczas zabawy gracze eksplorują mapy, unikają pułapek i walczą z przeciwnikami. Kluczową rolę odgrywa także gromadzenie inteligentnych jaj, pełniących rolę sojuszników zapewniających dostęp do specjalnych mocy.

Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty
Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty

Zręcznościowe 14 grudnia 2017

Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty jest odświeżoną wersją popularnej platformówki wydanej pierwotnie w 1997 roku. Deweloperzy ze studia Oddworld Inhabitants zdecydowali się dostosować oprawę audio-wizualną swego dzieła do współczesnych standardów, a także wprowadzić szereg oczekiwanych przez fanów zmian w mechanice rozgrywki.

Space Frontier
Space Frontier

Zręcznościowe 26 lipca 2017

Dwuwymiarowa gra zręcznościowa, w której staramy się skolonizować Marsa. W tym celu latamy modułową rakietą kosmiczną, aktywowaną poprzez stukanie palcem w odpowiednich momentach.

Thomas Was Alone
Thomas Was Alone

Zręcznościowe 24 lipca 2014

Minimalistyczna platformówka 2D ukazująca losy grupki prostokątów będących pierwszymi przedstawicielami sztucznej inteligencji posiadającej uczucia. Wykorzystujemy charakterystyczne cechy poszczególnych bohaterów poznając jednocześnie ich osobowości, problemy oraz przemyślenia.

Never Alone: Ki Edition
Never Alone: Ki Edition

Zręcznościowe 23 czerwca 2016

Never Alone to platformówka autorstwa zespołu Upper One Games. Fabuła gry pełnymi garściami czerpie z legend przekazywanych z pokolenia na pokolenie w plemionach Inuitów. Podczas zabawy kierujemy młodą dziewczyną oraz jej wiernym lisem i musimy unikać przeszkód oraz pułapek, walczyć z wrogami i rozwiązywać zagadki logiczne.

Super Mario Run
Super Mario Run

Zręcznościowe 23 marca 2017

Zręcznościowa platformówka typu auto runner, w której wcielamy się w wąsatego hydraulika biegającego po kolejnych poziomach. Skacząc omijamy przeszkody, walczymy z wrogami i zbieramy monety. Dodatkową atrakcją produkcji jest możliwość wybudowania własnego Mushroom Kingdom.

Crash Bandicoot
Crash Bandicoot

Zręcznościowe 1 kwietnia 2011

Reedycja klasycznej platformówki 3D, która pojawiła się pierwotnie w 1996 roku na konsoli PlayStation. W grze wcielamy się w sympatycznego zwierzaka imieniem Crash, który po ucieczce z laboratorium eksperymentującego na zwierzętach Dr Neo Cortexa, musi uratować swoją ukochaną i położyć kres niecnym planom naukowca.

Trine 2: Complete Story
Trine 2: Complete Story

Zręcznościowe 22 lipca 2014

Trine 2 to kontynuacja popularnej gry platformowej łączącej w sobie elementy zręcznościowe i logiczne. Ponownie wcielamy się w trójkę bohaterów (rycerza, maga i złodziejkę) znanych z poprzedniej części, a naszym zadaniem jest pokonanie etapów naszpikowanych pułapkami i zagadkami. Za stworzenie tytułu odpowiada studio Frozenbyte.

Terraria
Terraria

Zręcznościowe 12 września 2013

Terraria jest platformówką 2D stworzoną przez niezależne studio Re-Logic. Gracze otrzymują kilka prostych narzędzi, dzięki którym mogą tworzyć lokacje ograniczone jedynie własną pomysłowością. Gra często nazywana jest dwuwymiarowym Minecraftem, a do jej atutów zalicza się tryb multiplayer, pozwalający na zabawę w gronie znajomych.

Looney Tunes Dash!
Looney Tunes Dash!

Zręcznościowe 12 października 2014

Endless runner stworzony przez firmę Zynga w oparciu o serię popularnych kreskówek z cyklu Zwariowane melodie. Podczas zabawy wcielamy się w Królika Bugsa, Strusia Pędziwiatra i Kaczora Daffy’ego, którzy muszą uciekać przed Elmerem Fuddem, Yosemite Samem i nie tylko.

Angry Birds 2
Angry Birds 2

Zręcznościowe 29 lipca 2015

Angry Birds 2 to opracowana z myślą o mobilnym systemie Android hybryda gatunkowa łącząca elementy zręcznościowe i logiczne. Podczas zabawy zadaniem gracza jest wystrzeliwanie za pomocą procy tytułowych wściekłych ptaków w taki sposób, aby wyeliminować wszystkich przebywających na planszy wrogów.

Limbo
Limbo

Zręcznościowe 11 lutego 2015

Niezależna platformówka stworzona przez niewielkie studio deweloperskie. Cechą charakterystyczną gry jest ciekawa, czarno-biała grafika. Wcielamy się w małego chłopca, który wyrusza w niebezpieczną podróż, żeby uratować swoją zaginioną siostrę. Bohater przemierza surrealistyczne, groteskowe krainy, rozwiązując zagadki i uciekając przed ścigającym go monstrualnym pająkiem.

Goat Simulator
Goat Simulator

Zręcznościowe 16 września 2014

Goat Simulator to humorystyczny projekt szwedzkiego studia Coffee Stain. W produkcji gracze wcielają się w niesforną kozę i mają za zadanie dokonać jak największych zniszczeń. Tytuł powstał w zasadzie przypadkiem i ma humorystyczny charakter.

Angry Birds Stella POP!
Angry Birds Stella POP!

Zręcznościowe 12 marca 2015

Angry Birds Stella POP! to wyprodukowana przez zespół Rovio hybryda zręcznościówki i gry logicznej osadzona w uniwersum serii Wściekłych Ptaków. Zadaniem gracza jest strzelanie w różnokolorowe bąbelki zsuwające się z góry na dół ekranu w taki sposób, aby tworzyć ciągi kilku o tych samych barwach.

Sling Kong
Sling Kong

Zręcznościowe 5 sierpnia 2015

Dwuwymiarowa gra zręcznościowa od twórców Checkpoint Champion. Podczas zabawy wcielamy się w małpkę (w późniejszym czasie także w inne zwierzątka), która skacze w górę drzewa, chwytając się specjalnych, znikających punktów. Celem jest nabijanie jak najwyższych wyników.

RuneScape: Idle Adventures
RuneScape: Idle Adventures

Zręcznościowe 27 lutego 2018

Kliker stworzony przez autorów AdVenture Capitalist przy współpracy z firmą Jagex. Produkcja została osadzona w uniwersum gry MMORPG RuneScape, ale rożni się od niej diametralnie, oferując prostą zabawę w klikanie / stukanie.

Angry Birds Evolution
Angry Birds Evolution

Zręcznościowe 19 czerwca 2017

Angry Birds Evolution to opracowana z myślą o mobilnym systemie Android gra zręcznościowa z dodatkiem elementów logicznych. Rozgrywka sprowadza się do pojedynków między dwoma grupami postaci, które wystrzeliwujemy tak, aby sunęły z dużą prędkością po podłodze i trafiały we wrogów.

Dragon Hills 2
Dragon Hills 2

Zręcznościowe 11 października 2017

Kontynuacja dwuwymiarowej zręcznościówki, w której przejmujemy kontrolę nad potężnym smokiem. Potwór zjeżdża po zboczach gór i drąży podziemne tunele, z których wyskakuje z impetem, niszcząc przy tym wszystko, co stanie mu na drodze – od przeciwników, aż po elementy zabudowy.

Lara Croft: Relic Run
Lara Croft: Relic Run

Zręcznościowe 26 maja 2015

Stworzona z myślą o użytkownikach mobilnych gra zręcznościowa z gatunku endless runnerów, w której wcielamy się w postać Lary Croft - protagonistki kultowej serii Tomb Raider. Podczas zabawy bohaterka automatycznie pędzi naprzód poprzez niekończącą się mapę, a naszym zadaniem jest zadbanie o to, aby uniknęła zderzenia z przeszkodami oraz śmierci z rąk wrogów.

Subway Surfers
Subway Surfers

Zręcznościowe 20 września 2012

Kolorowa gra zręcznościowa, należąca do casualowego gatunku endless runnerów. Wcielamy się w postaci przyłapanych na gorącym uczynku graficiarzy, którzy zmuszeni są do ucieczki przed inspektorem policji oraz jego psem. Podczas gry przemieszczamy się po dachach wagonów i torach kolejowych, unikając pojawiających się przeszkód za pomocą specjalnej odrzutowej deskorolki.

Chicken Scream
Chicken Scream

Zręcznościowe 23 marca 2017

Oryginalna platformówka, w której gracz wciela się w tytułowego kurczaka. Tym, co wyróżnia ów tytuł na tle podobnych produkcji, jest sterowanie – protagonistę kontrolujemy bowiem przy pomocy głosu.