Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Gry Zręcznościowe Android

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku zręcznościowe na platformę Android ułożone według popularności.

Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.

Po premierze 241 Przed premierą 11
Android
Zręcznościowe
Tematyki
Czas
Oddmar
Oddmar

Zręcznościowe jeszcze nie ogłoszona

Kolorowa platformówka 2D, opowiadająca z lekkim przymrużeniem oka o codziennym życiu i obyczajach wikingów. Istotną rolę w rozgrywce pełnią tytułowe grzyby, które w zależności od gatunku, dają bohaterom dostęp do wielu przydatnych umiejętności. Fabuła gry oraz występujące w niej runy i inne przedmioty zaczerpnięte zostały z autentycznych źródeł historycznych i legend.

Slither.io
Slither.io

Zręcznościowe 25 marca 2016

Zręcznościowa gra MMO, w której wcielamy się w węża poruszającego się po mapie wypełnionej gadami innych graczy. Naszym zadaniem podczas rozgrywki jest pożeranie świecących punktów, dzięki czemu rośniemy i wspinamy się coraz wyżej w rankingu największych węży.

Hill Climb Racing 2
Hill Climb Racing 2

Zręcznościowe 18 października 2016

Druga odsłona szalonej gry zręcznościowej, w której zadaniem graczy jest przejechanie wyznaczonej trasy w możliwie najbardziej efektownym stylu. Oprócz trybu dla samotników, tytuł oferuje wariant rozgrywki opracowany z myślą o wieloosobowej zabawie.

Pako 2
Pako 2

Zręcznościowe 4 kwietnia 2018

Kontynuacja gry Pako: Car Chase Simulator, w której gracze po raz kolejny wcielają się w zbira uciekającego przed stróżami prawa. Produkcja pozwala zasiąść za kierownicą zróżnicowanych samochodów i rozbijać się po rozmaitych mapach, wykonując misje polegające na dowożeniu kryminalistów do ich kryjówek. W zamian za realizację zadań otrzymujemy pieniądze, które możemy przeznaczyć na zakup nowych pojazdów i ulepszeń.

Rayman Adventures
Rayman Adventures

Zręcznościowe 3 grudnia 2015

Rayman Adventures to opracowana z myślą o mobilnym systemie Android platformówka 2D typu auto-runner. Podczas zabawy gracze eksplorują mapy, unikają pułapek i walczą z przeciwnikami. Kluczową rolę odgrywa także gromadzenie inteligentnych jaj, pełniących rolę sojuszników zapewniających dostęp do specjalnych mocy.

Space Frontier
Space Frontier

Zręcznościowe 26 lipca 2017

Dwuwymiarowa gra zręcznościowa, w której staramy się skolonizować Marsa. W tym celu latamy modułową rakietą kosmiczną, aktywowaną poprzez stukanie palcem w odpowiednich momentach.

Smash Land
Smash Land

Zręcznościowe prace wstrzymane

Smash Land to opracowana z myślą o mobilnym systemie Android produkcja łącząca elementy zręcznościówek i gier logicznych. Zabawa polega na eliminowaniu wrogów poprzez wystrzeliwanie bohaterów tak, aby ślizgając się po planszach ominęli pułapki i celnie trafili w nieprzyjaciół.

Terraria
Terraria

Zręcznościowe 12 września 2013

Terraria jest platformówką 2D stworzoną przez niezależne studio Re-Logic. Gracze otrzymują kilka prostych narzędzi, dzięki którym mogą tworzyć lokacje ograniczone jedynie własną pomysłowością. Gra często nazywana jest dwuwymiarowym Minecraftem, a do jej atutów zalicza się tryb multiplayer, pozwalający na zabawę w gronie znajomych.

Looney Tunes Dash!
Looney Tunes Dash!

Zręcznościowe 12 października 2014

Endless runner stworzony przez firmę Zynga w oparciu o serię popularnych kreskówek z cyklu Zwariowane melodie. Podczas zabawy wcielamy się w Królika Bugsa, Strusia Pędziwiatra i Kaczora Daffy’ego, którzy muszą uciekać przed Elmerem Fuddem, Yosemite Samem i nie tylko.

DuckTales Remastered
DuckTales Remastered

Zręcznościowe 1 kwietnia 2015

Remake klasycznej dwuwymiarowej platformówki z 1989 roku, opartej na telewizyjnym serialu animowanym „Kacze opowieści”. Za produkcję nowej wersji gry odpowiada studio WayForward. Podobnie jak w oryginale wcielamy się w postać Sknerusa McKwacza, który stara się uratować porwanych siostrzeńców Kaczora Donalda.

Pac-Man Maker
Pac-Man Maker

Zręcznościowe 2018

Aplikacja umożliwiająca konstruowanie labiryntów, inspirowanych poziomami z klasycznego Pac-Mana. Stworzonymi planszami można dzielić się z innymi graczami, testować je, a także ustanawiać na nich rekordy punktowe.

Super Mario Run
Super Mario Run

Zręcznościowe 23 marca 2017

Zręcznościowa platformówka typu auto runner, w której wcielamy się w wąsatego hydraulika biegającego po kolejnych poziomach. Skacząc omijamy przeszkody, walczymy z wrogami i zbieramy monety. Dodatkową atrakcją produkcji jest możliwość wybudowania własnego Mushroom Kingdom.

Stranger Things: The Game
Stranger Things: The Game

Zręcznościowe 4 października 2017

Darmowa gra wydana w ramach promocji drugiego sezonu serialu Stranger Things. Podczas zabawy przenosimy się do 1984 roku, do amerykańskiego miasteczka Hawkins, gdzie musimy odszukać zaginione dzieciaki.

The Tower Assassin's Creed
The Tower Assassin's Creed

Zręcznościowe 1 listopada 2017

Prosta gra zręcznościowa, w której najpierw budujemy tytułową wieżę, a później przejmujemy kontrolę nad asasynem i oddajemy skok wiary, w trakcie lotu kolekcjonując Punkty Heliksa. W ten sposób odblokowujemy nie tylko liczne ułatwienia, lecz również dodatkowych bohaterów oraz lokacje z najważniejszych części serii Assassin’s Creed.

Crash Bandicoot
Crash Bandicoot

Zręcznościowe 1 kwietnia 2011

Reedycja klasycznej platformówki 3D, która pojawiła się pierwotnie w 1996 roku na konsoli PlayStation. W grze wcielamy się w sympatycznego zwierzaka imieniem Crash, który po ucieczce z laboratorium eksperymentującego na zwierzętach Dr Neo Cortexa, musi uratować swoją ukochaną i położyć kres niecnym planom naukowca.

Thomas Was Alone
Thomas Was Alone

Zręcznościowe 24 lipca 2014

Minimalistyczna platformówka 2D ukazująca losy grupki prostokątów będących pierwszymi przedstawicielami sztucznej inteligencji posiadającej uczucia. Wykorzystujemy charakterystyczne cechy poszczególnych bohaterów poznając jednocześnie ich osobowości, problemy oraz przemyślenia.

My Tamagotchi Forever
My Tamagotchi Forever

Zręcznościowe 15 marca 2018

Produkcja nawiązująca do klasycznych Tamagotchi, w której gracze opiekują się rozmaitymi stworzonkami. Do ich obowiązków należy nie tylko zapewnienie swoim podopiecznym pożywienia, kąpanie ich i sprzątanie po nich, lecz również zabawa – wszystko po to, by po dniu pełnym atrakcji stworki chętnie kładły się do łóżek.

Sling Kong
Sling Kong

Zręcznościowe 5 sierpnia 2015

Dwuwymiarowa gra zręcznościowa od twórców Checkpoint Champion. Podczas zabawy wcielamy się w małpkę (w późniejszym czasie także w inne zwierzątka), która skacze w górę drzewa, chwytając się specjalnych, znikających punktów. Celem jest nabijanie jak najwyższych wyników.

Lara Croft: Relic Run
Lara Croft: Relic Run

Zręcznościowe 26 maja 2015

Stworzona z myślą o użytkownikach mobilnych gra zręcznościowa z gatunku endless runnerów, w której wcielamy się w postać Lary Croft - protagonistki kultowej serii Tomb Raider. Podczas zabawy bohaterka automatycznie pędzi naprzód poprzez niekończącą się mapę, a naszym zadaniem jest zadbanie o to, aby uniknęła zderzenia z przeszkodami oraz śmierci z rąk wrogów.

LEGO Bionicle: Mask Of Creation
LEGO Bionicle: Mask Of Creation

Zręcznościowe 1 stycznia 2015

Zręcznościowa produkcja akcji promująca nową linę klocków Bionicle. W grze autorstwa studia Frima wcielamy się w jedną z kilku postaci, którą walczymy z licznymi przeciwnikami na wyspie Okoto. Wszystko po to, by pokonać zło i odzyskać zaginione maski mocy.

Limbo
Limbo

Zręcznościowe 11 lutego 2015

Niezależna platformówka stworzona przez niewielkie studio deweloperskie. Cechą charakterystyczną gry jest ciekawa, czarno-biała grafika. Wcielamy się w małego chłopca, który wyrusza w niebezpieczną podróż, żeby uratować swoją zaginioną siostrę. Bohater przemierza surrealistyczne, groteskowe krainy, rozwiązując zagadki i uciekając przed ścigającym go monstrualnym pająkiem.

Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty
Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty

Zręcznościowe 14 grudnia 2017

Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty jest odświeżoną wersją popularnej platformówki wydanej pierwotnie w 1997 roku. Deweloperzy ze studia Oddworld Inhabitants zdecydowali się dostosować oprawę audio-wizualną swego dzieła do współczesnych standardów, a także wprowadzić szereg oczekiwanych przez fanów zmian w mechanice rozgrywki.

Lichtspeer
Lichtspeer

Zręcznościowe 28 marca 2018

Nieskomplikowana zręcznościówka od polskiego studia Lichthund, w której jako wojownik miotający oszczepami pozbywamy się fal przeciwników nadciągających zza krawędzi ekranu. Akcja toczy się w abstrakcyjnych realiach, łączących retrofuturyzm z mitologią germańską. Rozgrywkę uprzyjemniają specjalne moce, humor oraz spore zróżnicowanie wrogów i lokacji.

Subway Surfers
Subway Surfers

Zręcznościowe 20 września 2012

Kolorowa gra zręcznościowa, należąca do casualowego gatunku endless runnerów. Wcielamy się w postaci przyłapanych na gorącym uczynku graficiarzy, którzy zmuszeni są do ucieczki przed inspektorem policji oraz jego psem. Podczas gry przemieszczamy się po dachach wagonów i torach kolejowych, unikając pojawiających się przeszkód za pomocą specjalnej odrzutowej deskorolki.