Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Gry Zręcznościowe Android przed premierą

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry przed premierą z gatunku zręcznościowe na platformę Android ułożone według popularności.

Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.

Przed premierą 7
AND
Zręcznościowe
Tematyki
Czas
Oddmar
Oddmar

Zręcznościowe maj 2019

Barwna, dwuwymiarowa platformówka, opracowana z myślą o użytkownikach mobilnych przez tureckie studio Mobge Games. z Utrzymana w lekkim klimacie produkcja opowiada o codziennym życiu oraz obyczajach wikingów, a podczas zabawy – jak na platformówkę przystało – czeka nas eksploracja 25 zróżnicowanych poziomów z całą masą skakania, wspinania się, a także sporą liczbą pułapek, znajdziek i przeciwników do pokonania. Istotne znaczenie dla przebiegu rozgrywki mają tytułowe grzyby, które zgodnie z tradycją spożywane były przez skandynawskich wojów celem nabycia nadludzkich mocy. Podobnie wygląda to w grze, gdzie każdy z wielu gatunków grzybów daje naszych bohaterom dostęp do szeregu przydatnych zdolności. Viking Mushroom odznacza się kolorową oprawą graficzną, przypominającą serię Rayman, a na szczególne wyróżnienie zasługuje fakt, że zarówno fabuła gry, jak i niektóre mechaniki rozgrywki zostały dość mocno zakorzenione w tradycji wikingów i poparte studiami na temat ich kultury.

Super Meat Boy Forever
Super Meat Boy Forever

Zręcznościowe 2019

Kontynuacja bestsellerowego Super Meat Boy'a, za którego stworzeniem stoi studio Team Meat. Podobnie jak miało to miejsce w poprzedniku, akcja toczy się w dwuwymiarowym środowisku. Tym razem jednak nie mamy bezpośredniej kontroli nad tytułowym bohaterem – protagonista sam biegnie przed siebie, a nasza rola ogranicza się do pomagania mu w omijaniu niezliczonych przeszkód i pułapek; od czasu do czasu heros musi także zmierzyć się z jednym z mocarnych bossów. Oprócz pełnoprawnej kampanii dla pojedynczego gracza, którą podzielono na sześć rozdziałów, Super Meat Boy: Forever oferuje tryb Endless, gdzie staramy się dotrzeć jak najdalej – uzyskane wyniki możemy porównać z osiągnięciami innych graczy dzięki internetowym rankingom. Całość okraszono kreskówkową oprawą graficzną i doprawiono solidną dawką czarnego humoru. Ponadto w grze znalazło się miejsce na liczne nawiązania do innych produkcji – czekające na odblokowanie elementy obejmują między innymi bohaterów innych gier niezależnych.

Tony Hawk's Skate Jam
Tony Hawk's Skate Jam

Zręcznościowe czerwiec 2019

Zręcznościowy symulator jazdy na deskorolce, sygnowany nazwiskiem tytułowej legendy skateboardingu. W Tony Hawk’s Skate Jam odwiedzamy różnorodne skateparki, gdzie wykonujemy widowiskowe triki i stawiamy czoła coraz większym wyzwaniom. W miarę postępów rozwijamy swojego zawodnika, stopniowo pnąc się po szczeblach kariery.

El Hijo
El Hijo

Zręcznościowe 2020

Skradanka utrzymana w konwencji spaghetti westernu, za której opracowanie odpowiada studio Honig. Akcja tej produkcji została osadzona w alternatywnej wersji Dzikiego Zachodu, wzorowanej na filmach Sergio Leone. Główny bohater, czyli tytułowy El Hijo, poszukuje zaginionego ojca. Przygoda wiedzie go przez pełne niebezpieczeństw miejsca – od sierocińca, przez pełną potworów pustynię, aż po miasteczko kontrolowane przez bezwzględnych rewolwerowców. Z uwagi na fakt, że chłopiec jest bez szans w starciu z przeciwnikami, schemat rozgrywki oparto na ukrywaniu się za osłonami i przekradaniu za plecami adwersarzy. Sprawę ułatwia interfejs, który zawsze pokazuje zasięg i pole widzenia strażników. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać szeroki wachlarz przedmiotów i gadżetów. El Hijo charakteryzuje się przy tym atrakcyjną oprawą graficzną, zrealizowaną w rysunkowej stylistyce pełnej prostych kształtów i kontrastów.

Organic Panic
Organic Panic

Zręcznościowe jeszcze nie ogłoszona

Barwna platformówka 2,5D, łącząca dynamiczną akcję z licznymi zagadkami logicznymi, wykorzystującymi prawa fizyki. Produkcja niezależnego studia Last Limb była pierwotnie tworzona po godzinach i została ukończona dzięki współpracy z firmą GameMill oraz udanej zbiórce pieniędzy na Kickstarterze. W grze Organic Panic bierzemy udział w nietypowym konflikcie między dwiema niecodziennymi frakcjami: dobrymi warzywami i owocami oraz złym imperium mięsa i serów, a prezentowana w komiksowej formie fabuła gry opowiada o próbie odbicia swojego mentora przez czwórkę owocowo-warzywnych bohaterów. Każda z postaci dysponuje swoimi unikalnymi umiejętnościami, których wykorzystanie jest kluczem do rozwiązywania kolejnych zagadek oraz pokonywania napotkanych przeciwników. Zabawa bazuje zaś głównie na odpowiednim kształtowaniu i modyfikowaniu otoczenia dzięki zaawansowanemu, autorskiemu silnikowi fizycznemu DAFT. Oprócz rozgrywki solowej, w grze dostępna jest także kooperacja oraz tryb versus.

Potatoman Seeks the Troof
Potatoman Seeks the Troof

Zręcznościowe 2020

Potatoman Seeks the Troof to humorystyczna dwuwymiarowa platformówka wykonana w pełnej dużych pikseli konwencji retro. Zabawa polega na eksplorowaniu map, zbieraniu przedmiotów oraz omijaniu przeszkód i wrogów. Całość charakteryzuje się absurdalnym, ale rozbudowanym scenariuszem.

Levelhead
Levelhead

Zręcznościowe jeszcze nie ogłoszona

Dwuwymiarowa platformówka, w której znajdziemy czteroosobowy tryb kooperacyjny, a także rozbudowany edytor umożliwiający tworzenie własnych poziomów, a następnie udostępnianie ich innym graczom. Za stworzenie Levelhead odpowiada studio Butterscotch Shenanigans.