Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Taktyczne - Gry PlayStation 4

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce taktyczne na platformę Sony PlayStation 4 ułożone według popularności.

Akcji9 Zręcznościowe1
Bijatyki
RPG17 Strategiczne9
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
MMO3
Tom Clancy's Rainbow Six: Siege
Tom Clancy's Rainbow Six: Siege

Akcji 1 grudnia 2015

Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege to kolejna odsłona kultowej serii strzelanek taktycznych z widokiem FPP. Gra koncentruje się na walce terrorystów z siłami policji. Oferuje przy tym szeroki zakres destrukcji i modyfikowania otoczenia, co zapewnienia graczowi bogate możliwości taktyczne zarówno podczas szturmów na ufortyfikowane pozycje wroga lub obrony przed atakami.

Grand Kingdom
Grand Kingdom

RPG 19 listopada 2015

Klasyczna dwuwymiarowa turowa gra jRPG, rozgrywająca się w oryginalnym świecie fantasy. Produkcja pozwala wcielił się nam w dowódcę oddziału najemników, który musi wybrać stronę po jakiej stanie w konflikcie rozdzierającym cały kontynent.

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes
Metal Gear Solid V: Ground Zeroes

Akcji 18 marca 2014

Gra akcji z elementami skradanki, będąca kolejną odsłoną bestsellerowego cyklu rozwijanego przez studio Kojima Productions oraz firmę Konami. Pod względem fabularnym, Metal Gear Solid V: Ground Zeroes stanowi prolog dla Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Kierując poczynaniami Snake'a oraz Kaza Millera gracze muszą uwolnić Paz i Chico przetrzymywanych w obozie Omega.

Fear Effect Sedna
Fear Effect Sedna

Akcji 6 marca 2018

Taktyczna gra akcji, stanowiąca fabularną kontynuację serii zręcznościowych gier akcji wydawanych na konsoli PlayStation. Fear Effect Sedna jest dziełem niezależnego studia Sushee, działającego pod patronatem firmy Square Enix. Gra podejmuje wątki z pierwszych dwóch części oraz anulowanej trójki.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Akcji 1 września 2015

Kolejna odsłona popularnej serii gier akcji, w których rozgrywka skupia się przede wszystkim na niespostrzeżonym skradaniu się wśród niczego nie podejrzewających patroli wroga. Tytuł zaoferował kilka zmian w stosunku do poprzednich części cyklu, takich jak otwarty świat oraz możliwość korzystania z pojazdów.

Pyre
Pyre

RPG 25 lipca 2017

Taktyczny RPG akcji rozgrywający się w tajemniczej krainie Downside, stanowiącej połączenie czyśćca i kolonii karnej. Podczas zabawy pomagamy grupie Wygnańców zwyciężyć w tzw. Rytuałach – formie drużynowej rywalizacji z innymi Wygnańcami, której stawką jest odpuszczenie win i możliwość opuszczenia Downside.

Valkyria Chronicles 4
Valkyria Chronicles 4

RPG 21 marca 2018

Czwarta pełnoprawna odsłona serii taktycznych gier RPG Valkyria Chronicles. Tym razem poznajemy losy Claude'a Wallace'a, który wraz ze swoim Oddziałem E, stara się rozstrzygnąć losy wojny.

XCOM 2
XCOM 2

Strategiczne 27 września 2016

Turowa strategia taktyczna, w której gracze zarządzają paramilitarną organizacją XCOM, walczącą z siłami obcych, którzy podbili Ziemię. Produkcja jest sequelem gry XCOM: Enemy Unknown z 2012 roku. Twórcy rozszerzyli rozgrywkę o wiele nowych elementów, takich jak losowo generowane mapy.

Disgaea 5: Alliance of Vengeance
Disgaea 5: Alliance of Vengeance

RPG 26 marca 2015

Piąta odsłona japońskiej serii taktycznych gier RPG, ozdznaczających się charakterystycznym stylem graficznym, a także pełnym humoru scenariuszem. Gracze wcielają się młodego demonicznego mieszkańca podziemi, który musi wybrać się w podróż poprzez niezliczone światy równoległe, by znaleźć sojuszników w walce z potężnym władcą ciemności.

Shadow Tactics: Blades of the Shogun
Shadow Tactics: Blades of the Shogun

Strategiczne 28 lipca 2017

Shadow Tactics: Blades of the Shogun to dostępna na PlayStation 4 taktyczna strategia kładąca nacisk na aspekty skradankowe. Gracz dowodzi pięcioosobową grupą specjalistów, realizującą po cichu niebezpieczne misje w realiach średniowiecznej Japonii. Podczas zabawy musimy unikać wykrycia, zastawiać pułapki, tworzyć wydarzenia odwracające uwagę strażników oraz przede wszystkim sprawnie wykorzystywać unikalne talenty każdego członka oddziału.

Regalia: Of Men and Monarchs
Regalia: Of Men and Monarchs

RPG marzec 2018

Regalia: Of Men And Monarchs to dostępna na konsoę PlayStation 4 produkcja RPG z turowym systemem walki, wzbogacona elementami strategii ekonomicznej. Zadaniem gracza jest przywrócenie świetności niewielkiemu państwu. W tym celu konstruuje budynki, gromadzi surowce oraz udaje się na przygody z drużyną bohaterów.

Blacklight Retribution
Blacklight Retribution

Akcji 15 listopada 2013

Blacklight Retribution jest kontynuacją wydanej w 2010 roku taktycznej strzelaniny Blacklight: Tango Down. Akcja gry osadzona została w niedalekiej przyszłości. Gracz kieruje poczynaniami członków elitarnej jednostki komandosów, a jego zadaniem jest skuteczna eliminacja przeciwników. Deweloperzy ze studia Zombie Inc. przygotowali kilka wariantów rozgrywki multiplayer.

Kyn
Kyn

RPG 27 marca 2018

Kyn to opracowane przez zespół Tangrin Entertainment taktyczne RPG koncentrujące się toczonych w czasie rzeczywistym bitwach, podczas których dowodzimy sześcioosobową drużyną bohaterów wyposażonych w bogaty zestaw umiejętności specjalnych.

Dynasty Warriors: Godseekers
Dynasty Warriors: Godseekers

RPG 3 sierpnia 2016

Taktyczna gra RPG, będąca spin-offem cyklu Dynasty Warriors. Jej akcja została osadzona w Epoce Trzech Królestw, a gracze śledzą heroiczną, pełną patosu opowieść. Filar rozgrywki stanowią toczone w trybie turowym starcia z przeciwnikami – w miarę czynionych postępów możemy nie tylko rozwijać poszczególne zdolności prowadzonych do boju postaci, lecz także zaopatrywać je w nowy, potężniejszy oręż.

Duelyst
Duelyst

Strategiczne 2018

Duelyst to oparta na modelu free-to-play strategia fantasy rozgrywana w systemie turowym. Zabawa polega na toczeniu bitew z innymi graczami i sztuczną inteligencją za pomocą niewielkich oddziałów bohaterów wyposażonych w różnorodne umiejętności specjalne oraz zaklęcia bojowe.

Valkyria Chronicles Remastered
Valkyria Chronicles Remastered

RPG 17 maja 2016

Ulepszona wersja gry Valkyria Chronicles z 2008 roku. Produkcja, która oryginalnie ukazała się na konsoli PlayStation 3, doczekała się przede wszystkim lepszej oprawy graficznej. Oczywiście nie zabrakło także obsługi trofeów i innych kosmetycznych poprawek.

God Wars: Great War of Japanese Mythology
God Wars: Great War of Japanese Mythology

RPG 2018

Ulepszona wersja taktycznej gry RPG God Wars: Future Past. W produkcji trafiamy do fantastycznego świata inspirowanego japońską mitologią, gdzie uczestniczymy w przygodzie księżniczki Kagui.

Liege
Liege

RPG czerwiec 2018

Drużynowa gra fabularna, wzorowana na japońskich produkcjach RPG z elementami klasycznych szachów. Przenosimy się do ogarniętego krwawą wojną domową królestwa Liege. Przemierzając wraz ze swoją drużyną pogrążoną w chaosie krainę, stajemy do szeregu taktycznych potyczek, rozgrywanych w systemie turowym.

Invisible, Inc.
Invisible, Inc.

Strategiczne 19 kwietnia 2016

Invisible, Inc. to taktyczna turówka autorstwa zespołu Klei Entertainment. Obejmujemy dowództwo nad organizacją szpiegów i kierujemy nimi w trakcie licznych misji polegających najczęściej na włamywaniu się do pilnie strzeżonych obiektów oraz kradzieży ukrytych tam cennych danych.

Space Hulk: Tactics
Space Hulk: Tactics

RPG 2018

Taktyczna produkcja RPG stworzona przez twórców serii Styx. Tytuł oparto na wydanej w 1989 roku grze stołowej Space Hulk. Podczas zabawy możemy pokierować jednostką kosmicznych marines Blood Angels oraz Genokradami.

Space Hulk: Ascension
Space Hulk: Ascension

Strategiczne 4 października 2016

Space Hulk: Ascension to zmodernizowana wersja gry Space Hulk z 2013 roku, będącej adaptacją popularnej planszówki w uniwersum Warhammera 40,000 o tym samym tytule. Nowe wydanie zostało oparte na tym samym fundamencie, co poprzedniczka, lecz całość unowocześniono oraz wzbogacono o wiele nowych elementów, jak chociażby mechanizmy rodem z gatunku cRPG. Tak jak wcześniej, mamy do czynienia z dziełem studia Full Control.

Unsung Story: Tale of the Guardians
Unsung Story: Tale of the Guardians

RPG jeszcze nie ogłoszona

Unsung Story: Tale of the Guardians to taktyczne RPG z rozbudowanym turowym systemem walki, którego autorem jest twórca Final Fantasy Tactics oraz Vagrant Story. Kampania opowiada o trwającej dekady wojnie i pozwala prześledzić losy różnych jej uczestników.

Mordheim: City of the Damned
Mordheim: City of the Damned

Strategiczne 18 października 2016

Trójwymiarowa taktyczna gra RPG, której akcja rozgrywa się w fantastycznym uniwersum Warhammera. Gracze kontrolują małą grupkę wojowników, należących do jednej z wielu frakcji, walczących o kontrolę nad rozległym miastem Mordheim

Star Hammer: The Vanguard Prophecy
Star Hammer: The Vanguard Prophecy

Strategiczne 1 września 2016

Osadzona w realiach science-fiction kosmiczna strategia, będąca kontynuacją gry Star Hammer Tactics. W grze stajemy na czele 7 eskadry Floty Novusa, starając się obronić tę ziemską kolonię przed atakami wrogo nastawionej rasy Nautilidów. W odróżnieniu od stricte turowego pierwowzoru, zabawa odbywa się tu jednak w czasie rzeczywistym z opcją aktywnej pauzy.