Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Hack'and'slash - Gry MMO PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry MMO o tematyce hack'and'slash na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Gry MMO. Gatunek gier zrzeszający zarówno klasyczne tytuły MMORPG pokroju Ultima Online czy Everquest, gdzie setki, a nawet tysiące osób gra jednocześnie w jednym stałym świecie online, jak i tytuły free-to-play pokroju Hearthstone i League of Legends, bazujące na rozgrywce z innymi ludźmi, posiadające globalny czat i elementy społecznościowe, a także opcje rozwoju bohatera (np. pod postacią przywoławcza w League of Legends). Gry tego typu mogą reprezentować wiele równych gatunków, w tym RPG, FPS, strategie, sportowe etc.

Po premierze 10 Przed premierą 6
PC
MMO
hack'and'slash
Czas
Path of Exile
Path of Exile

RPG 23 października 2013

Path of Exile to mroczne RPG przeznaczone do rozgrywki online, osadzone w świecie fantasy. Gra jest dziełem nowozelandzkiego studia Grinding Gear Games. W grze występuje sześć klas postaci. Wśród nich znajdują się między innymi rabuś, łowca, templariusz oraz wiedźma. Każdego z bohaterów reprezentują trzy cechy: siła, zręczność oraz inteligencja. Całość oparto na modelu darmowym z mikropłatnościami.

Warframe
Warframe

Akcji 25 marca 2013

Warframe to sieciowa gra akcji autorstwa zespołu Digital Extremes. Całość nastwiona jest na tryb kooperacyjny. Gracze wcielają się w postacie odziane w zaawansowane pancerze bojowe, łączą się w drużyny i wyruszają na misje przeciwko sterowanym przez sztuczną inteligencję wrogom.

Lost Ark
Lost Ark

RPG jeszcze nie ogłoszona

Sieciowe RPG akcji, funkcjonujące w modelu free-to-play. Produkcja, która stworzona została przez koreańskie studio deweloperskie Tripod, przypomina inne popularne gry z gatunku, takie jak Path of Exile, Torchlight lub Diablo. W trakcie przygody gracze mogą wykonywać szereg misji pobocznych, a także zajmować się zdobywaniem materiałów i skarbów oraz walką z bossami.

MU Legend
MU Legend

RPG jeszcze nie ogłoszona

Kontynuacja popularnego koreańskiego MMORPG-a, w której ponownie przychodzi nam odwiedzić tytułowy kontynent Mu. Zabawę rozpoczynamy od stworzenia postaci reprezentującej jedną ze zróżnicowanych klas, a następnie wyruszamy w pełną niebezpieczeństw podróż – produkcja oferuje szereg atrakcji zarówno dla samotników, jak i dla zwolenników drużynowego grania. Oprócz trybów PvE, w produkcji zaimplementowano zróżnicowane warianty rozgrywki, oparte na zasadach PvE. Całości dopełnia rozbudowany system gildii.

Lineage Eternal: Twilight Resistance
Lineage Eternal: Twilight Resistance

RPG jeszcze nie ogłoszona

Trzecia odsłona popularnego cyklu MMORPG autorstwa koreańskiej firmy NCsoft. Gra stanowi niejako powrót do rozwiązań z pierwszej części, skręcając w stronę formuły hack'n'slasha. Motywem przewodnim jest wojna, a rozgrywka koncentruje się na dynamicznym mordowaniu hord wrogów.

MU Online
MU Online

RPG 6 października 2003

Internetowa gra typu MMOcRPG, umożliwiająca użytkownikom z całego globu ziemskiego egzystowanie w fantastycznym świecie. Rzeczone uniwersum wykreowano w oparciu o kontrowersyjną teorię, spopularyzowaną za sprawą twórczości literackiej Jamesa Churchwarda, na temat istnienia w czasach prehistorycznych kontynentu o nazwie Mu.

Monster Hunter Online
Monster Hunter Online

RPG jeszcze nie ogłoszona

Monster Hunter Online to opracowana przez firmy Tencent i Capcom sieciowa gra akcji MMO. Wcielamy się w łowców potworów i wraz z podobnymi nam śmiałkami wyruszamy polować na gigantyczne bestie. Mechanika walki jest czysto zręcznościowa i premiuje ścisłą współpracę z kolegami z drużyny.

Guardians of Ember
Guardians of Ember

RPG 2019 (wczesny dostęp od 13 grudnia 2016)

Produkcja typu MMORPG, wzbogacona elementami klasycznego hack’n’slasha. Gracze trafiają do fantastycznej, pogrążonej w wojennym chaosie krainy Olyndale – ich zadaniem jest stawienie czoła mrocznym siłom i przywrócenie dawnego porządku.

Mythos
Mythos

RPG 28 kwietnia 2011

Pozycja z gatunku action RPG przeznaczona do rozgrywki w sieci i nie wymagająca płacenia abonamentu. Możemy wybrać jedną z trzech klas: posługującego się magią ognia piromantę, wojowniczego nimroda i technologa uzbrojonego w przeróżne mechaniczne gadżety. Rozgrywkę wzbogacają dodatkowo elementy MMO.

Champions of Titan
Champions of Titan

RPG 2019

Gra MMORPG, w której wcielamy się w bohaterów stawiających czoła agresywnej rasie robotów. Tytuł oferuje możliwość zabawy w trybach PvP i PvE, a w trakcie zmagań możemy poprowadzić do boju zarówno własnoręcznie stworzonego herosa, jak i jedną z kilkunastu predefiniowanych postaci – wśród tych ostatnich prym wiodą Duke Nukem i Serious Sam, znani z kultowych strzelanek FPP.

Tree of Savior
Tree of Savior

RPG 28 marca 2016

Tree of Savior to gra MMORPG z Korei Południowej, stworzona jako duchowy spadkobierca Ragnarok Online. Ukazanie akcji w rzucie izometrycznym oraz zręcznościowy model walki sprawiają, że tytuł pod wieloma względami przypomina przedstawiciela gatunku hack’n’slash. Warto też wspomnieć o rozbudowanym systemie rozwoju bohatera, zawierającym 80 różnych klas postaci.

Might & Magic: Raiders
Might & Magic: Raiders

RPG prace wstrzymane

Gra akcji RPG w formacie free-to-play osadzona w popularnym uniwersum Might & Magic. Tytuł stawia przede wszystkim na dynamiczną grę zespołową. Umożliwia wcielenie się w jedną z czterech klas postaci i oddaje do naszej dyspozycji szeroki wachlarz personalizacji umiejętności oraz ekwipunku.

MU Rebirth
MU Rebirth

RPG 12 sierpnia 2014

Nowa wersja popularnego MMORPG-a MU Online, bazująca na silniku i mechanice poprzedniczki. Rozgrywkę dostosowano jednak do zmieniających się trendów, koncentrując głównie na rywalizacji PvP. Zamiarem twórców było skłonienie grających na prywatnych serwerach graczy do powrotu na oficjalny serwer gry. W zamian zaoferowano m.in. szybsze „levelowanie” oraz całkowicie darmowy model rozgrywki.

Dungeon Hero
Dungeon Hero

RPG prace wstrzymane

Koreańskie MMORPG utrzymane w konwencji hack-n-slash. Zabawa polega głównie na eksplorowaniu podziemi, zabijaniu potworów i gromadzeniu przedmiotów. Rozgrywkę wzbogacają ciekawe opcje rywalizacji. Wśród nich znajdziemy tryb oblężenia oraz areny PvP, na których toczymy bitwy wzorowane na gatunku MOBA.

Dark Blood
Dark Blood

RPG prace wstrzymane

Dark Blood to opracowane przez studio JCR Soft i wydane przez firmę Outspark zręcznościowe MMORPG akcji osadzone w realiach mrocznego fantasy. Rozgrywka przypomina chodzone bijatyki. Niewielkie drużyny bohaterów przemierzają liniowe poziomy i czyszczą je z potworów. Wszystko to wzbogacają elementy RPG, w tym system rozwoju postaci.

Ninety-Nine Nights Online
Ninety-Nine Nights Online

RPG 7 grudnia 2011

Ninety-Nine Nights Online to gra z gatunku MMORPG bazująca na serii slasherów znanych użytkownikom konsoli Xbox 360. Gracze mają okazję wcielić się w bohaterów świata targanego odwiecznym konfliktem pomiędzy światłem i mrokiem.