Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS5XSXSwitchPS4XONE
Okładka Test Drive Unlimited: Solar Crown (PC)
OkładkaTest Drive Unlimited: Solar Crown (PC)

Test Drive Unlimited: Solar Crown

Test Drive Unlimited 3 | TDU Solar Crown | TDU3

Trzecia część podserii gier wyścigowych z otwartym światem, wchodzącej w skład cyklu Test Drive. Test Drive Unlimited: Solar Crown jest dziełem studia Kylotonn, a wydaniem tej produkcji zajęła się firma Nacon, która w 2016 roku przejęła prawa do tej kultowej marki.

Wyścigi | samochodowe | sandbox | MMO | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Test Drive Unlimited: Solar Crown Premiera

anulowana

PS4 XONE

Gry podobne do Test Drive Unlimited: Solar Crown

The Crew Motorfest

Forza Horizon 4

Need for Speed: Payback

Test Drive Unlimited: Solar Crown to trzecia odsłona podserii gier wyścigowych z otwartym światem, wchodzących w skład cyklu Test Drive. Tytuł został opracowany przez studio Kylotonn, w którego portfolio można znaleźć między innymi takie produkcje, jak V-Rally 4, FlatOut 4: Total Insanity, TT Isle of Man: Ride on the Edge czy pozycje spod szyldu WRC. Jej wydaniem zajęła się natomiast firma Nacon, posiadająca prawa do marki od 2016 roku.

Mechanika

Akcja TDU3 została osadzona na wyspie Hongkong. Obszar ten odtworzono w grze w skali 1:1, co oznacza, że jadąc np. z prędkością 140 km/h, gracz przebędzie 140 km dokładnie po godzinie rozgrywki. Gra umożliwia nie tylko eksplorację terenów miejskich, ale też wypuszczanie się poza ich obręb i jazdę np. po obszarach górzystych czy plaży.

Dostępne w grze pojazdy są również zróżnicowane. Na liście pojawiły się m. in. samochody takich marek, jak Lamborghini, Ferrari, Koenigsegg, Dodge czy Bugatti, a także Audi, Apollo, Ferrari, Ford, Land Rover czy Porsche. Oprócz udziału w wyścigach i składania kolejnych wizyt w kasynie (gdzie istnieje opcja założenia się nawet o własny pojazd), grający zostają także wciągnięci w konflikt dwóch klanów – Streets i Sharps. Opowiadając się po jednej ze stron, ich celem staje się uzyskanie jak najwyższego miejsca w rankingach i obalenie przeciwnego klanu.

Tryby gry

Tytuł można rozgrywać zarówno w trybie single, jak i multiplayer.

Kwestie techniczne

Test Drive Unlimited: Solar Crown posiada trójwymiarową oprawę wizualną i został opracowany na silniku KT Engine. Status społeczny odgrywa w tym tytule istotną rolę, stąd też możliwości personalizacji postaci są w niej bardzo rozbudowane.

Ostatnia modyfikacja 21 lipca 2023

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 887 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Test Drive Unlimited: Solar Crown: 12+

Test Drive Unlimited: Solar Crown Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • (beta) Intel Core i5-10600K 4.1 GHz / AMD Ryzen 5 3600XT 3.8 GHz
  • 12 GB RAM
  • karta grafiki 8 GB GeForce RTX 2070 / Radeon RX 6650 XT lub lepsza
  • Windows 10 64-bit
PC
PS4
XONE
PS5
XSX
Switch