Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Hyde Park 4 marca 2005, 18:40

autor: Cenega Press Release

Playboy: The Mansion - jak powstawała rezydencja?

Cenega Poland zaprasza do lektury niezwykle ciekawego materiału, dotyczącego powstawania gry Playboy: The Mansion.
Poniższy tekst został nadesłany przez naszego czytelnika i został opublikowany w oryginalnej formie.

Cenega Poland zaprasza do lektury niezwykle ciekawego materiału, dotyczącego powstawania gry Playboy: The Mansion. Dzięki unikatowemu pamiętnikowi twórcy gry - Setha Spauldinga - samemu przekonać się można jak realistycznie odtworzona została legendarna rezydencja Playboya. Jednocześnie Cenega Poland przypomina, że Playboy: The Mansion pojawi się w sklepach już wkrótce, w przystępnej cenie 99,90 złotych i profesjonalnej, polskiej wersji językowej z udziałem Anny Przybylskiej.

Tworzenie rezydencji Playboya - dziennik twórcy, Seth Spaulding

Rezydencja Playboya, własność Hefa, to jednocześnie legendarne gniazdo kawalera i miejsce akcji pierwszej w historii gry, która pozwoli niezliczonym fanom marki żyć zgodnie ze stylem Playboya. Odtworzenie jednej z najsłynniejszych posiadłości na ziemi było niezwykłym wyzwaniem - szczególnie biorąc pod uwagę styl życia Hefa. Dzięki faktowi, że gracz będzie mógł stworzyć własną rezydencję, jeszcze lepiej zrozumie wartości, którymi kieruje się Hef.

Prawdziwa rezydencja Playboya

Na szczęście w samej rezydencji znaleźliśmy dość inspiracji - pomogła nam również książka Gretchen Edgren - W rezydencji Playboya. Odwiedziliśmy dom Hefa, aby zrobić trochę zdjęć - 5,7 akrową posiadłość zwiedziliśmy w ponad cztery godziny.

Aby oddać wyjątkową atmosferę tego miejsca, zrobiliśmy wiele ciekawych fotografii:

Powyżej: wejście do groty... oczywiście przez wodospad; Studnia Życzeń Playboya - widok z trawnika przed posiadłością

Inne fotografie służyły jako tekstury i odniesienia do grafik w grze:

Próbka faktury ściany - pobraliśmy także inne elementy, faktury podłóg, okien i ścian

Rezydencja Playboya została zbudowana w 1927 roku i do dziś zachowuje oryginalne elementy drewniane i kamienne. W roku 1971 Hef kupił rezydencję, aby była odpowiednikiem jego chicagowskiej rezydencji na Zachodnim Wybrzeżu. Wkrótce potem Hef kupił swój słynny, czarny odrzutowiec, zwany The Big Bunny - dzięki niemu mógł podróżować pomiędzy obydwoma domami.

Pierwszą i najważniejszą zmianą, którą Hef wprowadził do Rezydencji Playboya był trawnik z tyłu domu. Sam zaprojektował basen w kształcie laguny i naturalistyczną Grotę, do której wchodzi się przez tajne przejście za wodospadem.

Na terenie posiadłości znajduje się także ptaszarnia, domek dla małp, kort tenisowy, pokój zabaw i sala gimnastyczna. Odwiedzający rezydencję napotkać mogą na wiele biegających wolno, egzotycznych zwierząt - od pawia albinosa po bardziej standardowe psy i koty.