Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Hyde Park 20 sierpnia 2001, 09:39

autor: Redakcja GRYOnline.pl

Opowieść GRY-OnLine

Wciągająca opowieść osadzona w krainie fantasy „Fearunie”, w której stali bywalcy naszego forum, m. in. zdradziecki „Niewolnik”, piękna choć śmiertelnie niebezpieczna „Queen of Hearts” oraz tajemniczy „le Diable Blanc” ukazują swój potencjał literacki..
Poniższy tekst został nadesłany przez naszego czytelnika i został opublikowany w oryginalnej formie.

WPROWADZENIE

Pewnego pięknego dnia (23 maj 2001) w jednym z wątków dotyczących gry "Icewind Dale - Serce Zimy" toczyła się jak zwykle zażarta dyskusja pomiędzy Adamusem a leo987. (zainteresowanych odsyłam pod link: http://www.gry-online.pl/s043.asp?ID=13722).

I wtedy to narodził się pomysł. Ale sami zresztą posłuchajcie jak to było:

[23.05] 11:33 Prestidigitator [Misanthrope]

Jeżeli można się wtrącić to wydaje mi się, że ID nie jest takie złe jak pisze Adamus. Oczywiście może komuś nie przypaść do gustu dużo walki, a mało "myślenia" ale przecież nie można robić cały czas gier typu BG czy PT na tym samym silniku bo gracze w końcu zorientują się, że wyciąga się od nich kasę za ten sam produkt :). ID to nie jest może gra rewelacyjna ale po dołującym PT miło jest zasiąść przed komputerem i raźnie wyżynać potworki w śnieżnych sceneriach. Tak dla odmiany i spokoju psychicznego :).

[23.05] 11:36 leo987 [Niewolnik]

Adamus--> i tu doszliśmy do sedna sprawy i porozumienia. Dobry cRPG to taki, gdzie jedni mogą rozwiązywać zagadki i questy, a inni robić wyscigi bez mieczy, a i tak gra jest niesamowita i wszyscy sa szczęśliwi !!! Ultima Underworld właśnie taka jest !!!

ps. oczywiście ją ukończyłem Adamus, ale kiedy człowiek długo gra (w jedynkę grałem pół roku !!!) to mu z nerwów różne ciekawe pomysły do głowy przychodzą. Nie inaczej było z nami odnosnie "wyścigu w majtach ku przeznaczeniu na wytrzymałość między potworkami" Triatlon w stylu POTRÓJNE KOWADŁO MEN !!!

[23.05] 11:41 Adamus [Gladiator]

Co Ty mi tu człowieku małej małej wiary i wielkiej pięści za herezje wypisujesz? PT - D O Ł U J Ą C A ? ? ? ? gra. No nie, cisnieniomierz, mój ciśnieniomierz, 220/180, zaraz mnie tu jasna niespodziewana trafi. O niebiosa, a to zdrajca, wyszło szydło z worka, takie rzeczy o jednym z wielkiej trójcy????? Przecież M&M VI, Fallout2 i Torment to sa najlepsze cRPGi pod słońcem. I ten oto osobnik ma czelność mienić sie miłośnikiem cRPGów? NA STOS Z NIM. TYLKO NAJPIERW NAJLEPSZE CHINSKIE TORTURY, I NA PAL, I KWASEM I JESZCZE .... Pogotowie .... help ..... eeeee......

[23.05] 11:42 Magini [Queen of Hearts]

Ciekawa dyskusja Panowie. Mi przy samym czytaniu podnioslo sie cisnienie! :)

pozdrawiam

PS - ja lubie druzyny.

[23.05] 11:43 leo987 [Niewolnik]

DOKTORZE SOULCATCHER !!! SZKLANKĘ WODY SZYBKO PROSZĘ DLA ADAMUSA !!!

[23.05] 11:45 leo987 [Niewolnik]

Magini--> SIOSTRO !!! ZASTRZYK !!!

[23.05] 11:46 Magini [Queen of Hearts]

Leo - dysponuje tylko czarami uspokajajacymi. Moga byc? ;)

[23.05] 11:46 leo987 [Niewolnik]

Adamku drogi, nie zostawiaj nas.......:(((((....Presti żartował tylko........wiesz?

Czy ktoś może mi powiedzieć, czy serducho Adamusa jeszcze bije ???

[23.05] 11:47 Adamus [Gladiator]

Przecież ja nie piszę że ID jest zła. Ludzie!!!! Mówię tylko ze moim zdaniem za mało w niej myślenia a za dużo walenia. Przeszedłem cała ID i nawet miałem przyjemność w nia pograć. Moje krytyczne uwagi dotycza przede wszystkim dodatku, który nie dosyc ze krótki to jeszcze nie wnosi praktycznie nic nowego do samej gry.

[23.05] 11:49 Adamus [Gladiator]

Wielkie dzięki dla Magini za niewielki czarek. No i WIDZISZ LEO że czary są potrzebne?

[23.05] 11:49 leo987 [Niewolnik]

Adamus--> nic nowego? a te piękne scenerie w 800x600 to co? a te piękne portrety postaci to co? a nowe bronie to co? Dobrze że chociaż obecnośc wróżki Magini wydarła Cie z objęć kostuchy. Kobiety to jednak potrafią postawić zdechlaka na nogi :))))))))

[23.05] 11:52 Magini [Queen of Hearts]

Leo - jam nie wrozka, jam czarodziejka :)

Adamus - co to by bylo za zycie (czyt. za gry) bez czarow, nie?!

:)

A IWD - moze byc przejsciowo, jak nie ma nic lepszego ;)

[23.05] 11:57 leo987 [Niewolnik]

Magini--> ale charakter chyba praworządny dobry u czarodziejki? Bo chaotycznym złym to mi raczej nie pachnie :))))) Adamus taki stary wyga, a na czary ciągla podatny, no, no...ktoby pomyślał :)))))))))

[23.05] 11:57 Adamus [Gladiator]

Tak grafika jest niekiepska, tu musze Ci przyznac rację. Tylko że na moim gracie, konfiguracje podałem powyżej grać się prawie nie dało. Natomiast producent jako optymalne podaje PII 266 i 64 MB RAMu. Jakies oszustwo niechybnie.

[23.05] 12:01 Adamus [Gladiator]

Tak, tak oprócz mocnej pięści, czary to podstawa. Dlatego ja zazwyczaj gram człowiekiem do 10 poziomu wojownikiem, któremu później zmieniam profesje na kapłana. Pięć gwiazdek do broni i super wspomagające czary to nawet smoki i lwy nie podskoczą :-))) Nawet jak tych lwów będzie koło tysiaca.