Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Stellar Blade - poradnik do gry

Stellar Blade - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Stellar Blade: Jak zdobyć wędkę i łowić ryby? Stellar Blade poradnik, porady

Jak odblokować minigrę z wędkowania w Stellar Blade? Nasz poradnik wyjaśni Wam jak pozyskać wędkę, jak poprawnie łowić ryby, a także jakie są nagrody związane z wędkowaniem i czy złapane ryby mają jakieś praktyczne zastosowania.

Ostatnia aktualizacja: 14 maja 2024

Jedną z opcjonalnych aktywności w grze Stellar Blade jest łowienie ryb. Z tej strony poradnika dowiecie się jak dzięki pozyskaniu wędki odblokować minigrę powiązaną z wędkarstwem, jakie są główne założenia minigry i jej poprawnego zaliczenia, jakie przedmioty oferuje sklep wędkarski oraz czy złowione ryby można sprzedawać lub przekazywać dalej.

Jak zdobyć wędkę?

1 - Stellar Blade: Jak zdobyć wędkę i łowić ryby? - Stellar Blade - poradnik do gry
 1. Wędkowanie jest jedną z większych minigier, ale nie możecie jej początkowo rozgrywać. Eve domyślnie nie posiada żadnej wędki, ani wiedzy o punktach połowu ryb.
 2. Dotrzyjcie w głównej fabule do regionu Wielka Pustynia. Na pustyni można znaleźć oazę z obozem zaopatrzeniowym. W tym samym miejscu pojawi się też wykrzyknik - znacznik pobocznej misji (powyższy obrazek).
2 - Stellar Blade: Jak zdobyć wędkę i łowić ryby? - Stellar Blade - poradnik do gry
 1. W lokacji, do której dotrzecie przebywa Clyde, który jest zajęty łowieniem ryb. Rozmowa z nim odblokuje poboczną misję Zwierciadło z odblokowania wędkarstwa.
3 - Stellar Blade: Jak zdobyć wędkę i łowić ryby? - Stellar Blade - poradnik do gry
 1. Możecie za darmo odebrać wędkę, która znajduje się obok Clyde'a. Od tego momentu możecie wybierać wędkę jako aktywny przedmiot po przytrzymaniu dolnego kierunku na krzyżaku - jest to ta sama kategoria przedmiotów, w której są też m.in. granaty i miny.
 2. Aktywną wędkę możecie wyjąć z inwentarza pojedynczym wciśnięciem dolnego kierunku. Powinniście stać obok punktu połowu w Oazie, a więc Eve będzie mogła od razu jej użyć.

Jak poprawnie złowić rybę?

4 - Stellar Blade: Jak zdobyć wędkę i łowić ryby? - Stellar Blade - poradnik do gry
 1. Pierwszy krok to zarzucenie wędki - wychylcie lewą gałkę analogową - najpierw w dół i następnie w górę.
 2. Czekajcie, aż jedna z ryb z łowiska złapie przynętę. Szybko wciśnijcie wtedy R2.
5 - Stellar Blade: Jak zdobyć wędkę i łowić ryby? - Stellar Blade - poradnik do gry
 1. Musicie siłować się z rybą i obniżać jej wytrzymałość (biały pasek energii).
 2. Wychylajcie lewą gałkę w przeciwnym kierunku do tego, w którym płynie ryba (np. gałka w lewo jeśli ryba płynie w prawo).
 3. Równolegle do wychylania gałki wciskajcie wielokrotnie Kwadrat. Możecie w ten sposób wyczerpywać pasek ryby.
6 - Stellar Blade: Jak zdobyć wędkę i łowić ryby? - Stellar Blade - poradnik do gry
 1. Co pewien czas pojawi się pasek chwytania ryby. Przytrzymujcie wtedy R2 na krótkie chwile i starajcie się, by biała strzałka znajdowała się w niebieskim polu (przykład na obrazku). Tylko wtedy górne białe paski będą ładowane.
7 - Stellar Blade: Jak zdobyć wędkę i łowić ryby? - Stellar Blade - poradnik do gry
 1. Po maksymalnym osłabieniu ryby możecie wcisnąć Trójkąt, by ją złowić.
 2. Wszystkie opisane powyżej czynności musicie wykonać przed upływem wyznaczonego czasu - licznik jest widoczny na ekranie od momentu rozpoczęcia minigry.
8 - Stellar Blade: Jak zdobyć wędkę i łowić ryby? - Stellar Blade - poradnik do gry
 1. Za każdym razem dowiecie się o gatunku oraz wadze złowionej ryby. Zostanie ona dołączona do Waszej kolekcji w osobnej zakładce inwentarza.
 2. Ryby ze świata gry dzielą się nie tylko na gatunki, ale też na kategorie rozmiarowe (np. małe, gigantyczne, jumbo). Złowienie większych ryb wymaga większego wysiłku oraz dysponowania odpowiednią przynętą.

Chata rybacka Clyde'a

Po pierwszym pomyślnym połowie możecie porozmawiać z Clydem i zakończyć poboczny quest Zwierciadło - Stellar Blade: Jak zdobyć wędkę i łowić ryby? - Stellar Blade - poradnik do gry

Po pierwszym pomyślnym połowie możecie porozmawiać z Clydem i zakończyć poboczny quest Zwierciadło. Kolejne spotkania pozwolą Wam na:

 1. Korzystanie z usług sklepu Clyde'a - Płaci się w nim wynikiem wędkarskim, tzn. specjalną walutą pozyskiwaną za łowienie ryb. Możecie pozyskać informacje o wędkarstwie, przynęty (są niezbędne do łowienia nowych gatunków ryb), cenne przedmioty zużywalne (np. pompa BK), Vitcoiny czy rzadkie materiały.
9 - Stellar Blade: Jak zdobyć wędkę i łowić ryby? - Stellar Blade - poradnik do gry
 1. Odbywanie rozmów z Clydem - Możecie się go wypytać m.in. o inne punkty połowu ze świata gry i otrzymacie od niego wskazówki gdzie należy ich szukać.

Zastosowania dla złowionych ryb

10 - Stellar Blade: Jak zdobyć wędkę i łowić ryby? - Stellar Blade - poradnik do gry
 1. Z łowieniem ryb powiązane jest jedno z trofeów gry, ale mają one też inne zastosowania.
 2. W mieście Xion możecie odwiedzić stragan U Barry'ego i odblokować poboczne zadanie Upór z dostarczenia mu złowionych ryb.
11 - Stellar Blade: Jak zdobyć wędkę i łowić ryby? - Stellar Blade - poradnik do gry
 1. Mniejsze questy powiązane z łowieniem konkretnych ryb mogą też pojawiać się na tablicach ogłoszeń.