Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

NieR Automata - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
NieR Automata - poradnik do gry

NieR Automata - poradnik do gry

TakR NieR Automata poradnik i solucja to kompletny opis przejścia, najlepsze porady na start oraz do postaci, eksploracji i walki. Opisujemy wszystkie zakończenia, cheaty, bossów; wszystkie trofea oraz wymagania sprzętowe.

Ostatnia aktualizacja: 23 września 2021

Poradnik do gry NieR Automata kompleksowo opisuje dość nietypową i rozbudowaną produkcję studia PlatinumGames. Skorzystanie z zawartych w poradniku informacji i wskazówek pomoże Wam w zrozumieniu podstaw rozgrywki, a także w pomyślnym ukończeniu wszystkich zadań i odkryciu całej dostępnej zawartości.

W nauczeniu się podstawowych mechanik rozgrywki w NieR Automata pomoże Wam przede wszystkim przewodnik po grze, który otwiera niniejszy poradnik. Opisuje on takie elementy jak walka, eksploracja świata, dostępność i rozwój grywalnych postaci, elementy online, czy śmierć w świecie gry i jej konsekwencje. Uzupełnieniem informacji zawartych na głównych stronach przewodnika jest rozdział FAQ, który wyjaśnia m.in. jak zapisywać stan gry, jak korzystać z szybkiej podróży, jak leczyć sterowaną postać, jak instalować chipy, czy jak łowić ryby. Lektura wszystkich stron FAQ i przewodnika jest bardzo wskazana, gdyż nie wszystkie mechaniki gry zostały przedstawione w przystępny sposób i łatwo jest coś przegapić lub nie wykorzystywać pełnego potencjału postaci.

W naszym poradniku do NieR Automata znalazł się też oczywiście opis przejścia wszystkich głównych i pobocznych misji. W omówieniach poszczególnych questów są informacje m.in. jak pokonywać bossów, jak docierać do celów misji, oraz jakie nagrody przewidziano za zaliczanie poszczególnych zadań. Opis przejścia został dodatkowo podzielony na podrozdziały dotyczące różnych ścieżek (Routes) rozgrywanych różnymi grywalnymi postaciami. W solucji nie zabrakło również listy dużych i małych zakończeń wraz z informacjami odnośnie wymagań do odblokowania ich.

Oprócz dużych rozdziałów w poradniku znalazło się też kilka mniejszych stron. Przygotowaliśmy m.in. poradnik trofeowy z dokładnymi instrukcjami jak zdobyć platynowe trofeum, jak również strony na temat sterowania, wymagań sprzętowych, wydania Game of the YoRHa Edition czy tego ile czasu zajmuje przejście gry NieR Automata.

NieR Automata: Szybkie porady na start

 1. Przygodę z grą warto rozpocząć na normalnym poziomie trudności. Jest to najbardziej zbalansowany wybór - nie musicie obawiać się częstych frustracji związanych z przegranymi walkami, ale jednocześnie gra nie będzie za Was wygrywała kolejne potyczki i wymusi wykazanie się pewnymi umiejętnościami prowadzenia walk.
 2. Manualne sejwowanie jest obowiązkowe. NieR Automata nie tworzy niestety żadnych autozapisów i w konsekwencji łatwo możecie doprowadzić do sytuacji utraty wcześniejszych postępów i niepotrzebnego powtórzenia danego fragmentu gry.
 3. Ostrzał z użyciem poda jest bezpieczniejszy od walki w zwarciu. Ataki dystansowe nie są w stanie zastąpić całkowicie bezpośrednich konfrontacji, ale warto mimo wszystko na nich polegać jeśli walczycie z przeciwnikiem, którzy nie jest odporny na ostrzał i który nie dąży agresywnie do walki wręcz.
 4. Zabierajcie cały odnajdywany loot, który w grze pozyskuje się w ogromnych ilościach. Mogą to być przedmioty, z których skorzystacie w trakcie walk, jak również rzeczy, które będzie można sprzedać lub poświęcić na potrzeby ulepszenia sprzętu w oparciu o crafting.
 5. Badajcie wszystkie pytajniki i ikony na mapie. Mogą one Was doprowadzić np. do nowych punktów Access Points czy zleceniodawców nowych questów. Samą mapę najlepiej przeglądać z widoku z lotu ptaka, gdyż staje się wtedy najbardziej czytelna.
 6. Opanujcie dobrze wykonywanie uników (Evades). Nie tylko pozwoli to Wam uchraniać się przed odnoszeniem poważniejszych obrażeń, ale też umożliwi odpalanie kontr mogących skutecznie osłabiać wrogów.

Więcej porad i istotnych informacji na temat mechanik rozgrywki znajdziecie na stronie Porady na start.

NieR Automata: Opis przejścia gry

Nasza solucja do gry NieR Automata uwzględnia różne ścieżki (Routes), w których steruje się różnymi grywalnymi postaciami. W ramach każdej ścieżki do zaliczenia jest zestaw rozdziałów (np. 1-10 dla Route A). Na osobnych stronach opisu przejścia omówiliśmy również poboczne questy z podziałem na lokacje ich rozpoczynania oraz wszystkie dostępne zakończenia.

Opis przejścia - Route A

 1. Rozdział 1
 2. Rozdział 2
 3. Rozdział 3
 4. Rozdział 4
 5. Rozdział 5
 6. Rozdział 6
 7. Rozdział 7
 8. Rozdział 8
 9. Rozdział 9
 10. Rozdział 10

Opis przejścia - Route B

 1. Rozdział 1
 2. Rozdział 2
 3. Rozdział 3
 4. Rozdział 4
 5. Rozdział 5
 6. Rozdział 6
 7. Rozdział 7
 8. Rozdział 8
 9. Rozdział 9
 10. Rozdział 10

Opis przejścia - Route C i D

 1. Rozdział 11
 2. Rozdział 12
 3. Rozdział 13
 4. Rozdział 14
 5. Rozdział 15
 6. Rozdział 16
 7. Rozdział 17
 8. Zakończenia Route C i Route D

Poboczne misje

 1. Bunkier (Bunker)
 2. Ruiny miasta (City Ruins) - w ich skład wchodzi też obóz rebeliantów Resistance Camp
 3. Pustynia (Desert Zone)
 4. Park rozrywki (Amusement Park)
 5. Wioska maszyn (Machine Village)
 6. Las (Forest Zone) i Zamek (Forest Castle)
 7. Zalane miasto (Flooded City)

Zakończenia

 1. Lista wszystkich zakończeń

NieR Automata: Przewodnik po grze

NieR Automata jest wypełniona różnymi skomplikowanymi i mało czytelnymi mechanikami. Najważniejsze elementy gry szczegółowo opisaliśmy na kolejnych stronach przewodnika po grze.

 1. Poziomy trudności - Dowiecie się jakie są dostępne poziomy trudności i jakie są główne różnice między nimi.
 2. Walka - Na stronie są różnorakie porady i podpowiedzi na temat wygrywania pojedynków ze zwykłymi przeciwnikami i z bossami.
 3. Eksploracja - Strona zawiera różnorakie informacje i wskazówki powiązane z eksploracją świata gry, zajmowaniem się różnymi opcjonalnymi aktywnościami i zbieraniem lootu.
 4. Rozwój postaci i podów - Na stronie znajdziecie informacje jak awansować i rozwijać głownego bohatera oraz towarzyszące mu pody.
 5. Elementy społecznościowe - Strona wyjaśnia jak załączyć tryb online i jakie unikalne cechy oferuje on w trakcie gry.
 6. Śmierć i jej konsekwencje - Na stronie znajdziecie odpowiedź na pytanie co stanie się po śmierci postaci w grze i jak należy się wtedy zachować.
 7. Cheaty - Strona podpowiada jak korzystać z ułatwień i cheatów dostępnych na najniższym poziomie trudności.
 8. Hakowanie - Na stronie zamieściliśmy informacje o tym jak odblokować opcję hakowania, kiedy się przydaje i jak zaliczać mini-gry hakerskie.
 9. Grywalne postacie - Strona zestawia wszystkich grywalnych bohaterów gry, a także informuje jakimi unikalnymi umiejętnościami oni dysponują i jak wygląda przełączanie się między postaciami.

NieR Automata: FAQ

W rozdziale FAQ poradnika zamieściliśmy odpowiedzi na kilka bardzo istotnych pytań powiązanych z prawidłowym prowadzeniem rozgrywki i unikalnymi mechanikami gry NieR Automata.

 1. Zapisywanie stanu gry - jak? - Wyjaśniamy kiedy sejwowanie staje się dostępne i jak z niego poprawnie korzystać żeby nie stracić postępów.
 2. Szybka podróż - jak odblokować i używać? - Ta strona wyjaśnia kiedy szybka podróż (fast travel) staje się dostępna oraz jakie oferuje możliwości.
 3. Leczenie - jak? - Na tej stronie podpowiadamy jak przywracać utracone punkty zdrowia, jak odblokować autoleczenie i jak wydłużać pasek zdrowia bohatera.
 4. Łowienie ryb - jak? - Ta strona wyjaśnia gdzie można łowić ryby, jak przebiega mini-gra z łowienia ryb i z jakimi wiąże się profitami.
 5. Oswajanie zwierząt - jak? - Na tej stronie znajdziecie wyjaśnienie jakie są wymagania do oswajania dzikich zwierząt oraz jak i po co je ujeżdżać.
 6. Złoto - jak gromadzić? - Na stronie podpowiadamy jak gromadzić fundusze oraz na co najlepiej w pierwszej kolejności wydawać posiadane złoto.
 7. Chipy - jak instalować? - Strona wyjaśnia krok po kroku jak instalować chipy, czemu to służy oraz jakie ograniczenia związane są z tą mechaniką.
 8. Fabryka z prologu - jak powrócić? - Na stronie podpowiadamy jak po awansowaniu do głównej części gry powracać do fabryki z prologu kampanii i jak zdobyć porzucony tam wcześniej sprzęt.
 9. Czwarty poziom broni - jak osiągnąć? - Na stronie znajdziecie informacje w jakich okolicznościach można rozwinąć broń białą na maksymalny 4 poziom.
 10. Wszystkie pody - jak odblokować? - Na stronie znajdziecie zestawienie podów i miejsc ich odblokowania po to żeby móc jednocześnie używać różnych programów.
 11. Route B - co można przenieść? - Na stronie jest wyjaśnienie jakie przedmioty i postępy możecie przenieść awansując z Route A do Route B.
 12. Skaner - jak go używać? - Dowiecie się kiedy odblokowywany jest skaner, jak używać tego gadżetu i jakie ma on najważniejsze zastosowania.
 13. Zamknięte skrzynie - jak otwierać? - Na stronie podpowiadamy jakie wymagania trzeba spełnić żeby móc otwierać zamknięte pojemniki ze świata gry.
 14. Złoci przeciwnicy - jak zabijać? - Wyjaśniamy jak skutecznie radzić sobie z kategorią najsilniejszych elitarnych maszyn z dalszej części kampanii.
 15. XP - jak gromadzić? - Na stronie znajdziecie praktyczne porady jak zdobywać duże ilości XP i jak szybciej awansować na kolejne poziomy doświadczenia.
 16. Wygląd postaci - jak zmienić? - Strona wyjaśnia na jakich zasadach można modyfikować wygląd bohaterów i czy wpływa to na ich statystyki.

NieR Automata: Trofea i platyna

W NieR Automata możecie powalczyć o maksymalnie 48 trofeów, wśród których znajduje się oczywiście platynowe trofeum (dostępne na PS4 i w ramach wstecznej kompatybilności na PS5). Odblokowanie kompletu osiągnięć wymaga niestety kilkukrotnego przejścia gry (podczas kolejnych przejść jej wybrane elementy zmieniają się) oraz poświęcenia jej co najmniej 60 godzin. Nie musicie na szczęście grać na najwyższym poziomie trudności.

Szczegółowe opisy wszystkich dostępnych achievementów znajdziecie w naszym poradniku trofeowym do NieR Automata. Przygotowaliśmy też osobną stronę o sklepie z trofeami i o tym jak go odblokować.

NieR Automata: Wymagania sprzętowe

 1. Procesor: Intel Core i3-2100 31 GHz
 2. Pamięć RAM: 4 GB
 3. Karta graficzna: 2 GB pamięci Nvidia GeForce GTX 770 / AMD Radeon R9 270X
 4. System operacyjny: 64-bitowy Windows Windows 7/8.1/10
 5. Miejsce na dysku: około 50 GB

Więcej informacji m.in. o zalecanych wymaganiach PC gry NieR Automata oraz jej działaniu na konsolach PS4, PS4 Pro i PS5 znajdziecie na stronie Wymagania sprzętowe.

Na osobnej stronie podpowiadamy też jak poprawić wydajność i stabilność gry na PC.

NieR Automata: Długość gry

Pojedyncze przejście gry NieR Automata powinno Wam zająć około 20-25 godzin, przy czym zdecydowanie nie jest to koniec zabawy, gdyż rekomendowane jest zajęcie się innymi ścieżkami (Routes), które różnią się od tradycyjnego trybu NG+ pozwalając grać innymi grywalnymi postaciami i odkrywać kolejne szczegóły na temat fabuły.

Komplet informacji na temat tego ile czasu zajmuje przejście gry NieR Automata w 100% znajdziecie na stronie Długość gry.

NieR Automata: Wersje gry

Gra NieR Automata oferowana jest w wersji standardowej oraz edycji gry roku - Game of the YoRHa Edition. Tę drugą opisaliśmy na osobnej stronie w aneksie naszego poradnika. Jeśli zamierzacie po raz pierwszy zagrać w grę, to zdecydowanie warto wybrać wersję Game of the YoRHa Edition, dzięki której otrzymacie sporo dodatkowej zawartości.

NieR Automata: Polska wersja gry

Gra NieR Automata nie posiada niestety polskiej wersji językowej i może to utrudniać osobom słabiej posługującym się językiem angielskim zrozumienie głównej fabuły oraz informacji przekazywanych w niektórych oknach menu. Pełne informacje o dostępności wersji językowych znajdziecie na stronie Polska wersja gry w aneksie naszego poradnika.

Autor Poradnika

Jacek Hałas

Jacek Hałas

Z GRYOnline.pl współpracuje od czasów „prehistorycznych”, skupiając się na opracowywaniu poradników do gier dużych i gigantycznych, choć okazjonalnie zdarzają się i te mniejsze. Oprócz ponad 200 poradników, w swoim dorobku autorskim ma między innymi recenzje, zapowiedzi oraz teksty publicystyczne. Prywatnie jest graczem niemal wyłącznie konsolowym, najchętniej grywającym w przygodowe gry akcji (najlepiej z dużym naciskiem na ciekawą fabułę), wyścigi i horrory. Ceni również skradanki i taktyczne turówki w stylu XCOM. Gra dużo, nie tylko w pracy, ale także poza nią, polując – w granicach rozsądku i wolnego czasu – na trofea i platyny. Poza grami lubi wycieczki rowerowe, a także dobrą książkę (szczególnie autorstwa Stephena Kinga) oraz seriale (z klasyki najbardziej Gwiezdne Wrota, Rodzinę Soprano i Supernatural).

więcej


Informacje o NieR Automata - poradnik do gry

Poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 26 lipca 2021, odwiedź Poradnik do gry

Opis przejścia

Ostatnia aktualizacja : 27 lipca 2021, odwiedź Opis przejścia

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.