Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Warcraft 3 Reforged - poradnik do gry

Warcraft 3 Reforged - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Kult Potępionych | Solucja Warcraft 3 Reforged Warcraft 3 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Warcraft 3 Reforged przeczytasz opis przejścia i solucję misji Kult Potępionych. Arthas i Jaina chcą zbadać czym jest Kult Potępionych i jaki jest ich cel. Czeka cię regularna walka z nieumarłymi.

Zadnie główne:

  1. Zbadaj Andorhal
  2. Znajdź i zabij Kel'Thuzada

???W tej misji czeka cię typowa rozbudowa bazy oraz walka z nieumarłymi - Kult Potępionych | Solucja Warcraft 3 Reforged - Warcraft 3 Reforged - poradnik do gry

W tej misji czeka cię typowa rozbudowa bazy oraz walka z nieumarłymi. Posterunek Arthasa jest w dolnej krawędzi mapy (1). Możesz zbadać okolicę - na zachodzie są liczne grupy Murloków, Trolli oraz Golemów. Ta ostatnia grupa pilnuje kopalni złota na wschodzie mapy (2). Podczas walki z tym wrogiem, musisz pamiętać, że są odporni na czary. Dlatego liczy się siła twoich żołnierzy, choć nadal możesz wykorzystać np. żywiołaka wody do walki z Golemami. W okolicy jest też sklep goblinów (3), w którym możesz sprzedać i kupić przedmioty dla twoich bohaterów.

Podstawą każdej misji, jest wzmocnienie gospodarki i zbudowanie zaplecza produkcyjnego. Następnie możesz przejść z obrony do ataku na wojska Nieumarłych. - Kult Potępionych | Solucja Warcraft 3 Reforged - Warcraft 3 Reforged - poradnik do gry
Podstawą każdej misji, jest wzmocnienie gospodarki i zbudowanie zaplecza produkcyjnego. Następnie możesz przejść z obrony do ataku na wojska Nieumarłych.

Na początek otrzymasz spore zaplecze ekonomiczne mapy (1). Masz już grupę chłopów, Koszary oraz Farmy. Warto zbudować kolejne farmy oraz Tartak bliżej lasu. W ten sposób przyspieszysz zbieranie drewna z okolicznych lasów. Zbuduj wieże, przy zachodniej części twojej bazy. Z tej strony będą nadciągać małe grupy Nieumarłych.

Kolejnym krokiem może być zbudowanie dodatkowych Koszar oraz Kuźni. Nie tylko przyspieszysz szkolenie wojsk, ale też będziesz mógł postawić Warsztat i Tajemne Sanktuarium. Stwórz grupę złożoną z Arthasa, Jainy, 5 Piechurów i 5 Strzelców. Będzie to twoja podstawowa drużyna uderzeniowa. Możesz też stworzyć drugą grupę, która będzie się składać z Kapłanów i Kanonierów. Ci pierwsi uleczą twoich żołnierzy, a Krasnoludy będą idealnie nadawać się do niszczenia budynków wroga.

Podczas szturmu na bazę wroga najpierw pozbądź się przeciwników, a następnie zabierz się za wieże wroga. Potem skup się na budynkach produkcyjnych i Akolitach. - Kult Potępionych | Solucja Warcraft 3 Reforged - Warcraft 3 Reforged - poradnik do gry
Podczas szturmu na bazę wroga najpierw pozbądź się przeciwników, a następnie zabierz się za wieże wroga. Potem skup się na budynkach produkcyjnych i Akolitach.

Czas na atak! Baza Nieumarłych jest nieopodal twojej bazy, na północny-zachód (4). Tereny nieumarłych szybko poznasz po splugawionej ziemi. Tylko na takim terenie wróg może rozbudowywać swoją bazę. Podczas ataku pamiętaj o kilku rzeczach.

Najpierw pozbądź się Nekromantów. W pobliżu mają specjalny budynek, Cmentarz, który posiada liczne ciała. Czarownicy wroga nie muszą zabijać twoich żołnierzy lub czekać aż ich jednostki zostaną pokonane. Od początku walki będą przyzwać Szkielety, co będzie bardzo uciążliwe do wygrania tej potyczki. Gdy już pozbędziesz się nieprzyjaciół w bazie, zabierz się za niszczenie wież wroga oraz budynków, które szkolą żołnierzy. Dopiero na końcu wybij Akolitów i zniszcz pozostałe budynki.

Teraz czas na zbadanie Andorhal (5). Miasto jest splugawione, mieszkańcy wybici lub zarażeni. Po krótkiej animizacji, musisz wybić Nieumarłych w mieście oraz zniszczyć spichlerze. Będą to szkielety lub Ghule, a potyczka z nimi jest łatwiejsza niż zniszczenie bazy Nieumarłych. W mieście jest też klatka - wydaj manualny rozkaz ataku. Pojawi się neutralny Ghul o imieniu Timmy, którego uratowałeś w pierwszej misji. Jeśli go zabijesz, otrzymasz specjalny pierścień, który wzmocni wszystkie atrybuty bohatera.

Plugastwa to ciężki przeciwnik, ale wykorzystaj wszystkie dostępne sztuczki, aby ich pokonać. Wykorzystaj Kanonierów lub rzuć Zamieć na grupę przeciwników. - Kult Potępionych | Solucja Warcraft 3 Reforged - Warcraft 3 Reforged - poradnik do gry
Plugastwa to ciężki przeciwnik, ale wykorzystaj wszystkie dostępne sztuczki, aby ich pokonać. Wykorzystaj Kanonierów lub rzuć Zamieć na grupę przeciwników.

Ostatnim etapem misji jest walka z Kel'Thuzadem i pokonanie jego żołnierzy (6). Po opuszczeniu Andorhal spotkasz kilku Ghuli oraz kolejny sklep goblinów. Warto zaopatrzyć się przed kolejną walką, ponieważ nie będzie to łatwe starcie.

W kryjówce Nekromanty, będzie kilka Plugastw. Atakuj każdego po kolei, inaczej walka przeciągnie się z miernym rezultatem dla twoich wojsk. Do leczenia swoich żołnierzy używaj Kapłanów, natomiast Arthas niech używa Świętego Blasku, aby przyspieszyć eliminację Plugastw. Niech Jaina najpierw przywoła Żywiołaka Wody, a następnie rzuci Zamieć na grupę przeciwników.