Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Warcraft 3 Reforged - poradnik do gry

Warcraft 3 Reforged - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Odejście | Solucja Warcraft 3 Reforged Warcraft 3 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Warcraft 3 Reforged przeczytasz opis przejścia i solucję misji Odejście. W tej misji Thrall ma za zadanie zebrać Hordę i przygotować punkt zbiorczy. Jest to wprowadzenie do podstaw budowy bazy oraz zarządzania armią. Na szczęście nie zaczniesz od totalnych podstaw i otrzymasz pewne zaplecze, które przyda się do rozbudowy twojej bazy.

Zadnia główne:

  1. Zbuduj legowisko
  2. Zbuduj tartak wojenny
  3. Zbuduj koszary
  4. Wyszkol 5 Siepaczy
  5. Znajdź Grommasza, zniszcz 3 wieże strażnicze (odblokowane po wykonaniu pierwszych 4 celów)
W każdej misji zacznij od wzmocnienia gospodarki i zapewnieniu sobie stałego przypływu złota i drewna. - Odejście | Solucja Warcraft 3 Reforged - Warcraft 3 Reforged - poradnik do gry
W każdej misji zacznij od wzmocnienia gospodarki i zapewnieniu sobie stałego przypływu złota i drewna.

Na początek gra nauczy cię jak zdobywać złoto oraz drewno, podstawowe i jedyne surowce w grze. Potrzebujesz do tego kwatery głównej, czyli Wielkiej Sali u Orków. Następnie, wybierz swoich robotników i kliknij prawym przyciskiem myszy na kopalni. Peon'owie sami rozpoczną wydobycie i dostarczanie złota do Wielkiej Sali. Tak samo jest z wydobyciem drewna, ale możesz przyspieszyć ten proces. Wystarczy zbudować Tartak Wojenny blisko lasu, aby skrócić czas transportu drewna. Zamiast do Wielkiej Sali, robotnicy będą teraz nosić drewno do nowego budynku. Dodatkowo, Tartak Wojenny to obiekt z różnymi technologiami, które ulepsza twoje jednostki - możesz np. zwiększyć siłę ataku Siepaczy lub wzmocnić ich pancerz.

Legowisko pozwala na zwiększenie limit pożywienia. Każda jednostka ma stały koszt utrzymania w postaci jedzenia - bez jedzenia nie można szkolić nowych jednostek. Siepacze potrzebują trzech punktów żywności, dlatego zbuduj dodatkowe legowisko, aby wyszkolić 5 Siepaczy i przejść do następnego etapu misji.

Brama zagradza drogę do wnętrza miasta - wystarczy wydać rozkaz ataku swoim żołnierzom, aby po chwilą ją zniszczyć. - Odejście | Solucja Warcraft 3 Reforged - Warcraft 3 Reforged - poradnik do gry
Brama zagradza drogę do wnętrza miasta - wystarczy wydać rozkaz ataku swoim żołnierzom, aby po chwilą ją zniszczyć.

Po wykonaniu wszystkich celów misji, otrzymasz nowe zadanie - uwolnienie Grommasza. Ludzie odbudowali most, który dzielił cię od miasta Przymierza. Schwytali licznych członków Hordy, w tym Grommasza. Zbierz swoje wojska i odeprzyj intruzów, którzy zaatakowali twoje fortyfikacje przy moście. Thrall i 5 Siepaczy, których wyszkoliłeś, w zupełności wystarczą do tego etapu misji.

Każda potyczka w pobliżu klatek to możliwość zdobycia dodatkowych wojowników. - Odejście | Solucja Warcraft 3 Reforged - Warcraft 3 Reforged - poradnik do gry
Każda potyczka w pobliżu klatek to możliwość zdobycia dodatkowych wojowników.

Po przekroczeniu rzeki, napotkasz wieże obserwacyjne, które nie stanowią dla ciebie zagrożenia. Możesz spokojnie je zignorować i ruszyć dalej na zachód. Po sforsowaniu bramy do miasta, spotkasz pojedyncze jednostki wroga. Piechurzy to podstawowe jednostki Ludzi, ale nie wygrają w potyczce 1 na 1 z Siepaczami. Trafisz również na krasnoludzkich Strzelców, którzy nie są wytrzymali, ale zadają większe obrażenia. Po każdej wygranej potyczce podjedź do klatki - otrzymasz dodatkowych wojowników. Do twojej grupy dołączą Szamani - jednostki walczące na dystans, które mogą spowolnić ruch jednostek wroga. Jest to przydatne zaklęcie, jeśli chcesz rozdzielić jednostki nieprzyjaciela.

Gdy dotrzesz do kolejnej bramy, będziesz musiał pokonać ciężką jazdę wroga - to "ulepszona" wersja Piechurów. Posiadają więcej punktów życia, lepszy pancerz i zadają większe obrażenia. Jednak, nie mają szans w starciu z twoją liczną grupą Siepaczy. Po zniszczeniu bramy, musisz zabrać się za Wieże Strażnicze. Mają dużą szybkość ataku, choć nie są zbyt silne pod względem zadawanych obrażeń. Zniszcz Wieże Strażnicze w dowolnej kolejności, ale zawsze atakuj tylko jeden budynek naraz, aby uniknąć niepotrzebnych strat i przyspieszyć destrukcję. Teraz uwolnisz Grommasza i dowiesz się, co planuje Horda.