Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Warcraft 3 Reforged - poradnik do gry

Warcraft 3 Reforged - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Ubój | Solucja Warcraft 3 Reforged Warcraft 3 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Warcraft 3 Reforged przeczytasz opis przejścia i solucję misji Ubój. Arthas decyduje się na drastyczny i kontrowersyjny krok, który zmieni losy nie tylko mieszkańców jego krainy, ale również zmieni go samego.

Zadnie główne:

  1. Dostań się do Stratholme
  2. Niszcz splugawione domy i wyeliminuj 100 zarażonych mieszkańców
  3. Nie dopuść, aby Mal'Ganis jako pierwszy zdobył 100 zarażonych mieszkańców
Stratholme - zarażone miasto przez plagę, wokół którego roi się od Nieumarłych. - Ubój | Solucja Warcraft 3 Reforged - Warcraft 3 Reforged - poradnik do gry
Stratholme - zarażone miasto przez plagę, wokół którego roi się od Nieumarłych.

Przed tobą jedna z bardziej wymagających misji w trakcie tej kampanii. Twoim celem jest ubicie 100 mieszkańców przed Mal'Ganisem. Twoja baza jest tuż na południe od Stratholme, przy dolnej krawędzi mapy (1). Baza wroga jest pod drugiej stronie miasta (5), ale nie jest ono celem twojej misji. Poza tym, likwidacja tej bazy zajmie za dużo czasu.

Wzmocnij swoja bazę kilkoma dodatkowymi wieżami na zachodniej stronie, tuż przy już stojących wieżach strażniczych. Nieumarli będą czasem wysyłać wojska przeciwko twojej bazie. Wyszkól Piechurów oraz Strzelców i jak najszybciej wyrusz z bazy. W międzyczasie ulepsz Ratusz, zbuduj Warsztat, Tajemne Sanktuarium i rozpocznij szkolenie Kapłanów.

W tej misji otrzymasz nowy typ wojsk - Rycerza. Jest to ulepszona wersja Piechura, posiada dwa razy więcej punktów życia oraz zadaje dwa razy więcej obrażeń. Warto jak najszybciej przerzucić się na produkcje Rycerzy w miejsce Piechurów i korzystać z ich usług jak najczęściej. Warto stworzyć grupę złożoną z Arthas'a, 5 Rycerzy, 4 Strzelców, Kapłana i Kanoniera. Taka ekipa wystarczy przez większość misji do wykonania zadania.

Pod miastem obozują Siepacze, którzy mają zawsze przydatny przedmiot dla twojego bohatera (2) - Ubój | Solucja Warcraft 3 Reforged - Warcraft 3 Reforged - poradnik do gry

Pod miastem obozują Siepacze, którzy mają zawsze przydatny przedmiot dla twojego bohatera (2). W mieście są liczne zagrożenia, tak jak milicja Stratholme (3).

Zanim wejdziesz do miasta, udaj się do obozu Orków na zachód od twojej bazy (2). Po ich pokonaniu często wypadają bardzo przydatne przedmioty - często są to rękawice siły +3 lub amulet energii, który zwiększa ilość many o 150 punktów. Na początku misji, warto unikać Ratusza w mieście Stratholme, ponieważ jest tam grupą milicji (3). Ich pokonanie liczy się jak ubicie mieszkańców miasta, ale wstrzymaj się z atakiem, dopóki nie wzmocnisz swojej drużyny. Na początku lepiej jest skupić się na cywilach.

Eliminuje mieszkańców, zanim przemienią się w agresywne potwory. Gdy tylko pojawi się MalGanis, zbierz żołnierzy i usuń go z pola bitwy. Wskrzeszenie jest dostępne od 6 poziomu Arthasa i jest niezwykle użyteczną umiejętnością podczas bitwy. - Ubój | Solucja Warcraft 3 Reforged - Warcraft 3 Reforged - poradnik do gry
Eliminuje mieszkańców, zanim przemienią się w agresywne potwory. Gdy tylko pojawi się Mal'Ganis, zbierz żołnierzy i usuń go z pola bitwy. Wskrzeszenie jest dostępne od 6 poziomu Arthas'a i jest niezwykle użyteczną umiejętnością podczas bitwy.

Najważniejsza sprawą w tej misji jest sprawne wybijanie mieszkańców. Dlatego warto mieć kilka jednostek dystansowych, np. Strzelców oraz 1-2 Kanonierów, aby szybciej niszczyć budynki. W każdym domostwie jest od 3 do 5 mieszkańców. Gdy zniszczysz budynek, nie musisz czekać, aż mieszkańcy zamienią się w Nieumarłych! Wybierz rozkaz manualnego ataku i eliminuj splugawionych cywilów. Jeśli masz mieszaną grupę wojsk (walczących wręcz i na dystans) to jesteś w stanie wyeliminować 1-3 mieszkańców, zanim przemienią się w wrogów. Nie tylko przyspieszysz ubój, ale też oszczędzisz sobie wysiłku walki z wrogiem oraz potrzeby uzdrowienia swoich żołnierzy i szybko wyprzedzisz Mal'Ganisa.

W ubijaniu cywilów, szybko weźmie udział również Mal'Ganis wraz z obstawą. Warto przerwać niszczenie budynków i zająć się eliminacją wrogiego bohatera. Mal'Ganis będzie korzystał z dwóch czarów: Rój Ścierwojadów i Uśpienie. Ten pierwszy zadaje obrażenia wszystkim jednostkom w prostej linii od rzucającego. Natomiast Uśpienie wyłącza jednostkę z walki. Eliminacja bohatera jest bardzo ważna, ponieważ daje więcej czasu na ubicie mieszkańców. Za każdym razem gdy pokonasz Mal'Ganisa, ten pozostawi po sobie jakiś przedmiot. Na początku będą to tylko eliksiry, ale później znajdziesz bardziej przydatne artefakty.

Mal'Ganis będzie odradzał się co jakiś czas z coraz liczniejszą armią u swojego boku. Pod koniec misji, warto skupić się na szybszym niszczeniu budynków i eliminowaniu mieszkańców, niż walkę z nim. Jeśli już dojdzie do starcia, warto wykorzystać najlepsza umiejętność Arthsa'a, jako paladyna - Wskrzeszenie. W najbliższym otoczeniu, będziesz mógł przywrócić do życia 6 poległych wojowników z pełnym stanem punktów zdrowia. Dlatego warto czasem oszczędzać manę, na Wskrzeszeni zamiast ciągle leczyć swoje wojska.

Ten szur jest nie zwykle zwinny, ale nie ma szans z moździerzem. Gdy go pokonasz, Arthas będzie mógł skorzystać z Talizmanu Uników. - Ubój | Solucja Warcraft 3 Reforged - Warcraft 3 Reforged - poradnik do gry
Ten szur jest nie zwykle zwinny, ale nie ma szans z moździerzem. Gdy go pokonasz, Arthas będzie mógł skorzystać z Talizmanu Uników.

Podczas niszczenia domostw, możesz natrafi na dwóch wrogów, swoistych mini-bossów. Będzie to groźniejsza wersja Plugastwa oraz Nekromanty. Należą do armii Nieumarłych, a nie do mieszkańców Stratholme, ale walka z nimi nie jest prosta. Nie posyłaj zbyt małych oddziałów do niszczenia budynków, aby nie zostali wybici przez Nieumarłych.

Na mapie jest też nietypowy szczur, którego żołnierze nie mogą trafić (4). Najczęściej krąży w okolicy fontanny, w północno-wschodniej części Stratholme. Klasyczne ataki nie mogą go pokonać, ale obszarowy atak np. Kanonierów to już inna sprawa. Po ubiciu szczura, zyskasz jeden z najlepszych przedmiotów do zdobycia w tej kampanii. Amulet, który oferuje 15% szans na uniknięcie ataku. Jest to niezwykle cenny artefakt i koniecznie zachowaj go do końca kampanii.