Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Warcraft 3 Reforged - poradnik do gry

Warcraft 3 Reforged - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Brzegi Northendu | Solucja Warcraft 3 Reforged Warcraft 3 poradnik, solucja

W tym rozdziale poradnika do Warcraft 3 Reforged przeczytasz opis przejścia i solucję misji Brzegi Northendu. Arthas wyrusza na poszukiwanie Mal'Ganisa, aby pomścić swoich rodaków.

Zadnie główne:

  1. Załóż bazę
  2. Zniszcz bazę Mal'Ganisa

Zadnie dodatkowe:

  1. Uratuj bazę Krasnoludów
Mroźne brzegi północnej wyspy nie są zbyt przyjazne, ale misja okazuje się w miarę prosta na normlany poziomie trudności - Brzegi Northendu | Solucja Warcraft 3 Reforged - Warcraft 3 Reforged - poradnik do gry

Mroźne brzegi północnej wyspy nie są zbyt przyjazne, ale misja okazuje się w miarę prosta na normlany poziomie trudności. Na początku zaczniesz misję tuż przy statkach (1), a twoim celem jest znalezienie dobrego miejsca na budowę bazy. Skieruj swoją drużynę na wschód i podążaj wzdłuż leśnej ścieżki. Nie sposób się tutaj zgubić, ponieważ droga i tak prowadzi w to samo miejsce.

Po drodze napotkasz wilki i trolle - Brzegi Northendu | Solucja Warcraft 3 Reforged - Warcraft 3 Reforged - poradnik do gry

Po drodze napotkasz wilki i trolle. Są w małych grupach i nie stanowią większego wyzwania. Poruszaj się powoli, ponieważ nie masz ograniczenia czasowego w tej części misji. Twoi robotnikom przy statkach nic nie grozi, dopóki nie przejdziesz do następnego etapu misji. Również nie zaatakują się wojska Nieumarłych ani twoich sojuszników, dopóki nie znajdziesz odpowiedniego miejsca do budowy bazy.

Baza sojuszników, którą napotkasz nie jest w zbyt dobrym stanie. Warto szybko pomóc posterunkowi krasnoludów na północy, aby zdobyć lepszą bazę oraz dodatkowe jednostki. - Brzegi Northendu | Solucja Warcraft 3 Reforged - Warcraft 3 Reforged - poradnik do gry
Baza sojuszników, którą napotkasz nie jest w zbyt dobrym stanie. Warto szybko pomóc posterunkowi krasnoludów na północy, aby zdobyć lepszą bazę oraz dodatkowe jednostki.

Dość szybko natrafisz na sojusznicza bazę, które jest w trakcie oblężenia (2). Muradin jest aktualnym dowódcą tej placówki, ale szybko odda dowodzenie swoje bazy dla Arthas'a. Nowy bohater jest niezwykle skutecznym wojownikiem. Jego pierwsza umiejętność jest niezwykle przydatna. Potrafi rzucić młotem który zada obrażenia i ogłuszy przeciwnika na kilka sekund. Idealna umiejętność przeciwko potężnym przeciwnikom i wrogim bohaterom. Ma również małą szansę na ogłuszenie wroga podczas ataku.

Sama baza jest w opłakanym stanie. Brakuje obrońców oraz część budynków płonie. Zacznij od szkolenia chłopów i naprawy pozostałych budowli. Możesz powoli rozbudować bazę, albo doszkolić kilku żołnierzy i jak najszybciej wyruszyć na pomoc krasnoludom (3). Po drodze jest baza jednej z dwóch armii Nieumarłych na tej mapie. Fioletowego przeciwnika dość łatwo pokonać przy udziale nawet jednej 12-osobowej drużyny. Udzielenie pomocy krasnoludzkimi sojusznikom, spowoduje, że dołączą do ciebie wraz z całą bazą, która jest całkiem dobrze rozbudowana. Przy okazji zyskasz dodatkową kopalnię oraz dostęp do nowej jednostki.

Maszyna latająca służy przede wszystkim do zwiadu oraz walki z jednostkami powietrznymi wroga. Po ulepszeniu może atakować cele naziemne. - Brzegi Northendu | Solucja Warcraft 3 Reforged - Warcraft 3 Reforged - poradnik do gry
Maszyna latająca służy przede wszystkim do zwiadu oraz walki z jednostkami powietrznymi wroga. Po ulepszeniu może atakować cele naziemne.

Przed atakiem na bazę Mal'Ganisa, zwiększ swoją armię do minimum dwóch drużyn, łącznie 24 jednostek. W pierwszej drużynie dodaj jednostki walczące wręcz, czyli Piechurów i/lub Rycerzy oraz Strzelców i Machiny Latające. W drugiej trzymaj Kapłanów, Czarodziejki i przynajmniej 2-6 Kanonierów. Przy udziale takiej armii jesteś w stanie zniszczyć wroga bez większego problemu, chociaż baza Nieumarłych na zachód od bazy krasnoludów jest całkiem spora (4).

Kanonierzy mają większy zasięg nie wieże przeciwnika oraz zadbają dodatkowe obrażenia wszystkim fortyfikacjom i budynkom wroga. - Brzegi Northendu | Solucja Warcraft 3 Reforged - Warcraft 3 Reforged - poradnik do gry
Kanonierzy mają większy zasięg nie wieże przeciwnika oraz zadbają dodatkowe obrażenia wszystkim fortyfikacjom i budynkom wroga.

Gdy zbliżysz się do bazy, wróg rzuci wszystkie jednostki do walki z twoim wojskiem. Pierwsza drużyna ma za zadanie wyeliminować garnizon. Czarodziejki niech spowolnia silnych wrogów, przede wszystkim Plugastwa. Kapłani niech leczą żołnierzy i używają rozproszenia na szkieletach. Jeśli zaczniesz tracić wielu żołnierzy, możesz się wycofać lub poczekać aż zginie przynajmniej 6 jednostek. Wtedy użyj specjalnej umiejętności Arthas'a - Wskrzeszenie. Żołnierze wrócą na pole bitwy, co często może przechylić szalę zwycięstwa na twoją stronę. Muradin niech ogłuszy swoim młotem Nekromantów, Plugastwa lub wrogiego bohatera.

Po wygraniu z pierwszą falą wroga, zacznij niszczyć budynki produkcyjne, jeśli są w zasięgu Kanonierów. W innym wypadku, zniszcz najbliższe wieże, które stwarzają niebezpieczeństwo dla twoich Kanonierów. Wróg będzie przez cały czas szkolił wojska, a ma spora ilość budynków produkcyjnych w swojej bazie. Drużyna Arthas'a zapewni ochronę krasnoludom, więc nie zapuszczaj się w głąb bazy, dopóki nie zniszczysz większość wież. Zwycięstwo osiągniesz gdy zrównasz z ziemią wszystkie budynki, nie wliczając wieżyczek wroga.