Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Warcraft 3 Reforged - poradnik do gry

Warcraft 3 Reforged - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Marsz Plagi | Solucja Warcraft 3 Reforged Warcraft 3 poradnik, solucja

W kolejnej części poradnika do Warcraft 3 Reforged przeczytasz opis przejścia i solucję misji Marsz Plagi. Bohaterowie trafiają na tereny zarażone przez plagę. Mieszkańcy są zarażeni, a okolic roi się od grup Nieumarłych. Musisz wytrzymać, aż przybędzie odsiecz.

Zadnie główne:

  1. Obroń Hearthglen przez 30 minut, aż przybędą posiłki

Zadnie dodatkowe:

  1. Karawana z ziarnem
Obrona Hearthglen nie należy do najłatwiejszych - wróg będzie atakował z każdej strony. - Marsz Plagi | Solucja Warcraft 3 Reforged - Warcraft 3 Reforged - poradnik do gry
Obrona Hearthglen nie należy do najłatwiejszych - wróg będzie atakował z każdej strony.

Misję rozpoczynasz w wiosce, w dolnym-prawym rogu mapy (1). Jeśli cofniesz się Arthas'em do gospody na południe od bazy, dołączy do ciebie kilku Piechurów. Łącznie z wojskami początkowymi, taka grupa poradzi sobie z wrogami przez pierwsze 10 minut. Skup się na rozbudowie bazy - zbuduj dodatkowe Koszary oraz pozostałe budynki produkcyjne. Bardzo przydatni będą Strzelcy oraz Kanonierzy. Wioska jest otoczona murami oraz gęstym lasem. Wykorzystaj tą przewagę, to atakowania wrogów z dystansu. Od tej misji, Jaina nie będzie walczyć już u boku Arthasa. Wszystkie przedmioty, które były w jej ekwipunku, znajdziesz obok Ratusza.

Zbudowanie wąskiego przedsionka do twojej bazy, ułatwi obronę. W ten sposób nie będziesz walczył z cała grupę przeciwnika. Postaw wieże tuż za linią obronny, dzięki czemu będą razić wrogów z bezpiecznej pozycji. - Marsz Plagi | Solucja Warcraft 3 Reforged - Warcraft 3 Reforged - poradnik do gry
Zbudowanie wąskiego przedsionka do twojej bazy, ułatwi obronę. W ten sposób nie będziesz walczył z cała grupę przeciwnika. Postaw wieże tuż za linią obronny, dzięki czemu będą razić wrogów z bezpiecznej pozycji.

Nieumarli będą nadciągać z 3 stron: z zachodu, północnego-zachodu oraz północy. W centrum mapy oraz na zachodzie są silnie ufortyfikowane bazy Nieumarłych (4). Swoje terytorium warto wzmocnić kilkoma dodatkowymi wieżami przy każdym wejściu do miasteczka. Na początek po prostu wznieś wieże obserwacyjne, ale z czasem ulepsz je do wież strażniczych. Nie warto budować ich w zwartej grupie, ponieważ pod koniec misji Nieumarli wystawią katapulty, które mają atak obszarowe i z łatwością zburzą nawet kilka budynków naraz.

Możesz budować pseudo-mury za pomocą innych budynków, np. Farm lub Tartaków. Budynki produkcyjne nie nadają się do tego celu, ponieważ nie można budować ich blisko siebie. Zawsze muszą mieć miejsce dla nowo utworzonych jednostek. Po wybudowaniu Kuźni zyskasz dostęp do nowego typu wież uzbrojonych w działa. Maja atak obszarowy, dzięki czemu mogą razić kilka małych jednostek blisko siebie. Idealnie nadają się do walki z Ghulami i Szkieletami. Największym minusem takiej obronnej taktyki, jest brak możliwości walki z katapultami oraz Nekromantami. Musisz zbudować i używać swojej mobilnej grupy do wyprowadzania kontrataków w takich sytuacjach.

Pokonanie karawany z ziarnem to zadanie opcjonalne, ale jeśli pozwolisz na założenie nowej bazy, ataki Nieumarłych na twoja bazę będą coraz częstsze. - Marsz Plagi | Solucja Warcraft 3 Reforged - Warcraft 3 Reforged - poradnik do gry
Pokonanie karawany z ziarnem to zadanie opcjonalne, ale jeśli pozwolisz na założenie nowej bazy, ataki Nieumarłych na twoja bazę będą coraz częstsze.

W górnej części mapy, na północ od twojej bazy, jest nie zajęta kopalnia złota (2). Nie jest ona broniona, ale będzie celem wroga. Dodatkowe zadanie mające na celu zniszczenie karawany z zatrutym ziarnem, pojawi się mniej więcej około 20 minuty do przybycia Uther'a (3). Warto zniszczyć tą Karawanę ponieważ zaatakuje twoją ekspansję i Nieumarli zbudują tam swoją bazę, z której będą wysyłać kolejne grupy żołnierzy.

Karawana najpierw będzie kierować się w stronę wioski, w prawym-górnym rogu mapy, a następnie będzie trzymać się północnej ścieżki, przy krawędzi mapy. Twoim celem są Wozy z mięsem. Te katapulty, które również przewożą ciała poległych żołnierzy. Nekromanta może przyzwać Szkielety z wozów. Warto zabrać się najpierw za nich, a potem zniszczyć wozy. Warto zaznaczyć, że katapulty mięsem są jednostkami mechanicznymi, a nie Nieumarłymi. Święty Blask nie może być rzucony na takie jednostki.

Po pokonaniu Karawany, warto zajrzeć do lewego, górnego rogu mapy. Jest tam mała grupa Ogrów wraz ze swoim przywódca, który nie tylko oferuje dużą ilość punktów doświadczenia dla Arthas'a, ale często pozostawia po sobie interesujące przedmioty.

Silna obrona w postaci wież strażniczych oraz grupy żołnierzy wraz z Arthasem pozwoli dotrwać ci do końca misji. - Marsz Plagi | Solucja Warcraft 3 Reforged - Warcraft 3 Reforged - poradnik do gry
Silna obrona w postaci wież strażniczych oraz grupy żołnierzy wraz z Arthas'em pozwoli dotrwać ci do końca misji.

W ostatnich minutach misji ataki nasilą się, a grupy będą liczniejsze. Oprócz Ghuli i Nekromantów, do walki dołączą Plugastwa oraz katapulty Nieumarłych. Dlatego musisz mieć przynajmniej jedną 12-osobową drużynę do odpieranie coraz mocniejszych napaści. Warto mieć przynajmniej 2-3 kapłanów, którzy szybko wyleczą twoje jednostki pomiędzy atakami. Czarodziejki posiadają zdolność Spowolnienia - warto manualnie rzucać ten czar na Plugastwa i trzymać ich na dystans, podczas gdy wieże i Strzelcy będą atakować cel. Najważniejsze, aby większość twojej bazy, w tym Ratusz, nadal stała gdy zegar skończy odliczanie. Nie bój się poświęcić część bazy, aby przetrwać do nadejścia pomocy.