Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Warcraft 3 Reforged - poradnik do gry

Warcraft 3 Reforged - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Klan Czarnej Skały | Solucja Warcraft 3 Reforged Warcraft 3 poradnik, solucja

W tej części poradnika do Warcraft 3 Reforged, przeczytasz opis przejścia i solucję misji Klan Czarnej Skały. Arthas i Uther mają za zadanie pokonać Orków, którzy zagrażają okolicznym miezkańcom. W tej misji, zapoznasz się z podstawami rozbudowy bazy ludzi.

Zadnie główne:

  1. Zbuduj koszary
  2. Zbuduj 2 farmy
  3. Wyszkól 6 piechurów
  4. Pokonaj Mistrza Ostrzy (6)

Zadnie dodatkowe:

  1. Pokonaj Searinox'a (3)
Twoja baza (1) będzie pod ciągłymi atakami Orków (5) - Klan Czarnej Skały | Solucja Warcraft 3 Reforged - Warcraft 3 Reforged - poradnik do gry

Twoja baza (1) będzie pod ciągłymi atakami Orków (5). Twoim celem jest Mistrz Ostrzy.

Zanim zabierzesz się za lidera Orków, Uther pragnie abyś rozbudował bazę wypadową (1). Misje rozpoczniesz ze sporym zapleczem ekonomicznym. Warto wyszkolić kilku chłopów do zbierania drewna. Pięciu robotników, którzy już wydobywają złoto w zupełności wystarcza. Jeśli zbudujesz Ratusz jak najbliżej kopalni, to właśnie 5 robotników będzie idealną liczbą pracowników. Zapewni to optymalne wydobycie złota. Do usprawnienia wycinki drewna, warto postawić Tartak. W ten sposób, chłopi będą mieli krótszą drogę do transportu drewna.

Zacznij od budowy koszar oraz farm. W ten sposób będziesz miał odpowiednie zaplecze, do szkolenia Piechurów. Warto zbudować drugie Koszary, aby przyspieszyć trening twoich żołnierzy. Jeśli stracisz wielu Piechurów, będziesz mógł szybciej odbudować swoje siły. Piechurzy to tanie jednostki podstawowe, które walczą wręcz. Przydają się jako mięso armatnie, które przyjmuje na siebie pierwsze uderzenie wrogów.

Mistrz Ostrzy nie jest łatwym przeciwnikiem, ale nie odważy się zaatakować osobiście Twojej bazy. - Klan Czarnej Skały | Solucja Warcraft 3 Reforged - Warcraft 3 Reforged - poradnik do gry
Mistrz Ostrzy nie jest łatwym przeciwnikiem, ale nie odważy się zaatakować osobiście Twojej bazy.

Gdy skończysz rozbudowę bazy, pojawi się Mistrz Ostrzy. Po krótkiej rozmowie, otrzymasz nowy cel misji. Walka z orkiem nie będzie łatwa dlatego musisz się wzmocnić. Chociaż Uther będzie bronił obozu, to warto wyszkolić kilku Piechurów do roli garnizonu lub zbudować dodatkowe wieże. Ataki orków nie są silne, ale mogę zaszkodzić twojej ekonomii.

Krasnoludy zlecą zadanie Arthasowi (2) - Klan Czarnej Skały | Solucja Warcraft 3 Reforged - Warcraft 3 Reforged - poradnik do gry

Krasnoludy zlecą zadanie Arthas'owi (2). Pokonanie smoka, owocuje pokaźną nagrodą (3).

Gdy uzbierasz już grupę wypadową, warto zacząć od wizyty u krasnoludów (2). Otrzymasz zadanie, które wymaga oczyszczenie pobliskiej jaskini oraz pokonanie Smoka Searniox'a (3). Nie zrobisz tego przy pomocy Piechurów, dlatego otrzymasz pod swoja komendę kilku Strzelców. Jest to nowa jednostka, która walczy na dystans. Do tego zadania najlepiej wysłać grupę 5 Piechurów, 6 Strzelców oraz Arthas'a. Dodatkowo, od teraz możesz budować Kuźnię. Tutaj możesz wykupić podstawowe technologie, które ulepsza atak lub obronę twoich podstawowych jednostek.

Zanim spotkasz się ze smokiem w głębi jaskini, musisz pokonać kilka pomniejszych kreatur. Sama potyczka jest dość prosta. Piechurzy zajmą się przywołanymi szkieletami, Arthas niech leczy ranne jednostki, a strzelcy skupią swój ostrzał wyłącznie na celu (3). Zabierz serce pokonanego smoka do Krasnoludów. Otrzymasz Kule Ognia +5. Sam bonus do obrażeń, jest niczym w porównaniu do możliwości zadawania obszarowych obrażeń oraz możliwości ataku jednostek latających. W ten sposób, Arthas będzie mógł nawiązać walkę i obronić się przed każdym wrogiem.

Na mapie są liczne kryjówki neutralnych grup przeciwników (4) - Klan Czarnej Skały | Solucja Warcraft 3 Reforged - Warcraft 3 Reforged - poradnik do gry

Na mapie są liczne kryjówki neutralnych grup przeciwników (4). Warto pokonać każde takie zgrupowanie, aby zdobyć cenne doświadczenie oraz przedmioty. Baza Orków posiada silnych obrońców - nie idź tam nieprzygotowany (5).

Wokół twojej bazy jest kilka mniejszych i większych obozów bandytów, Murloków itp (4). Walka z nimi to nie tylko dodatkowe złoto oraz doświadczenie dla Arthas'a, ale również szansa na mocne przedmioty. Jedna z grup pozostawi po sobie rękawice +3 do siły, co podniesie obrażenia od ataku oraz punkty życia twojemu bohaterowi, dopóki ma ten przedmiot w ekwipunku.

Na mapie jest spory obóz Orków, na północ od twojej bazy (5). Możesz zrównać z ziemię tą bazę, ale nie jest to wymagane do ukończenia misji. Bitwa z Orkami jest trudna, ponieważ ich podstawowe jednostki, Siepacze, są mocniejsi od Piechurów. Dlatego warto ominąć walkę z Orkami w ich bazie. Jeśli jednak zależy Ci na oczyszczeniu tego miejsca, to musisz wyszkolić druga grupę 12 żołnierzy (konfiguracja dowolna). W ten sposób, będziesz w stanie nawiązać równą walkę z zielonoskórymi wojownikami.

Walka z Mistrzem Ostrzy jest dość prosta - weź ze sobą spora armię, zwłaszcza jednostek dystansowych. - Klan Czarnej Skały | Solucja Warcraft 3 Reforged - Warcraft 3 Reforged - poradnik do gry
Walka z Mistrzem Ostrzy jest dość prosta - weź ze sobą spora armię, zwłaszcza jednostek dystansowych.

Mistrz ostrzy czeka na twoje przybycie, przy ołtarzu w którym biorą udział okoliczni mieszkańcy. Czas zapobiec ofiarom z ludzi i przerwać szamańskie rytuały. Mistrz Ostrzy jest sam oraz ma dość niski poziom, dlatego nie jest wielkim wyzwaniem. O jego sile stanowią umiejętności. Potrafi stworzyć kopie swoje postaci - lustrzane odbicia. Nie zadają obrażeń, ale tworzą chaos i utrudniają ubicie właściwego przeciwnika. Odbicie można rozpoznać po dwóch rzeczach - odbicie traci punkt życia szybciej jego twórca oraz odbicia zdają mniej obrażeń przeciwnikom.