Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Anno 1503: The New World - poradnik do gry

Anno 1503: The New World - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pozyskiwanie marmuru; produkcja chleba | Anno 1503 The New World poradnik Anno 1503: The New World

14. Pozyskiwanie marmuru; produkcja chleba

Kolejna ważna rzecz, która bezpośrednio wiąże się z przeskoczeniem na wyższy poziom technologiczny to konieczność pozyskania marmuru. Nie będziesz go co prawda potrzebował zbyt dużo (do momentu, w którym wszystkie budynki będą odkryte maksimum 80-100), ale mimo wszystko warto się nim zainteresować. Jest to świetny środek przetargowy. Inne nacje niemal zawsze będą nim zainteresowane a nawet jeśli nie utrzymywałeś z nimi dotychczas żadnych stosunków handlowych to równie dobrze będzie go można sprzedać wolnym kupcom, którzy co jakiś czas odwiedzają Twoje porty. Oprócz tego w tym punkcie zajmę się zdecydowanie najbardziej opłacalną formą pozyskiwania żywności a mianowicie produkcją chleba.

Zacznijmy jednak od marmuru. Aby go zdobyć tradycyjnie już musisz wysłać scouta, aby ten zbadał wszystkie okoliczne pasma górskie. Niestety, nie jestem w stanie powiedzieć gdzie można go znaleźć ponieważ gra przy każdym starcie (mowa o trybie wolnej rozbudowy) losuje rozłożenie złóż tak więc zawsze będziesz musiał ich szukać. Ja miałem szczęście i kilka razy zdarzyło mi się go odnaleźć już na wyspie startowej. Jeśli jednak Ty nie będziesz miał takiego farta to w pierwszej kolejności zajmij się eksploracją tych wysp, na których masz już minikolonie produkcyjne (np. z plantacjami). Jest to bardziej opłacalne niż zakładanie zupełnie nowej kolonii od podstaw, tym bardziej, że z racji tego, iż pasma górskie nie znajdują się tuż przy brzegu będziesz musiał najprawdopodobniej wybudować kilka magazynów żeby do nich dotrzeć. Sam marmur pozyskuje się w bardzo podobny sposób do cegieł. Na zboczu góry stawiasz Marble Quarry. Podobnie jak wcześniej, nie musi on bezpośredni przylegać do szczytu, przy którym odnaleziono złoża. Może znajdować się przy dowolnym stoku tego pasma górskiego. W bezpośredniej okolicy Marble Quarry musisz pozostawić trochę wolnych pól. W przeciwieństwie do produkcji cegieł powinieneś mieć miejsce na dwa budynki przetwarzające wydobywany minerał. Teraz wybudujesz jeden, w przyszłości może tu powstać drugi, identyczny obiekt. A jest to Marble Stonemason. Teraz pozostaje Ci już tylko połączyć jego budynek z najbliższym magazynem. Oczywiście, jeśli chcesz możesz również złączyć sam kamieniołom (Marble Quarry) aczkolwiek nie jest to konieczne. Na początek musisz wytworzyć co najmniej 40 marmuru. Później, w zależności od aktualnego bilansu, wydobywać dalej w celu sprzedaży okolicznym nacjom lub kupcom albo chwilowo zamknąć wszystkie powiązane konstrukcje.

Zostało jeszcze 46% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie