Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Anno 1503: The New World - poradnik do gry

Anno 1503: The New World - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Domy arystokratów i ostatnie konstrukcje z nimi związane poradnik Anno 1503: The New World

20. Domy arystokratów i ostatnie konstrukcje z nimi związane

Domy arystokratów pojawiają się pod sam koniec. Jest to najbardziej "rozwinięta" grupa społeczna w grze. Są oni związani z kilkoma ostatnimi profitami. Niedoświadczony gracz może tu jednak szybko polec, szczególnie jeśli wcześniej balansował na granicy regularnego dostarczania towarów. W przypadku arystokratów NIE MOŻE BYĆ MOWY o jakichkolwiek brakach czy opóźnieniach w sprzedaży dóbr. Co więcej, są oni na tyle kapryśni, że jeśli w ich okolicy nie znajdą się odpowiednie budynki to bardzo szybko zrezygnują z zamieszkiwania twej kolonii. Będziesz się więc musiał przygotować na ostre zgrzytanie zębami próbując przez cały czas spełnić ich najbardziej wymyślne zachcianki. A tych nie brakuje :-)

Zanim w ogóle zaczniesz myśleć o arystokratach powinieneś wiedzieć, że nie pojawiają się oni w drodze awansu tak jak miało to miejsce w przypadku wszystkich pozostałych grup społecznych. Arystokraci mieszkają w swych własnych posiadłościach, które to gracz będzie im musiał postawić. Aby móc tego dokonać trzeba mieć co najmniej 1900 kupców (Merchants). Zanim więc zajmiesz się stawianiem nowych domków zlikwiduj blokadę dostępu do surowców i zaczekaj aż wszyscy Twoi koloniści przemienią się w kupców. To jeszcze nie wszystko! Dodatkowo musisz zadbać o to, aby mieć na stanie co najmniej 50-60 młotków, 100-110 drewna oraz cegieł oraz minimum 50-60 marmuru. Chodzi o to, aby stawiać budynki potrzebne arystokratom gdy tylko zajdzie taka możliwość. Nie możesz się zbytnio ociągać, bo w przeciwnym przypadku zrezygnują i opuszczą swe posiadłości. Co do lokalizacji samych domów, jeśli masz taką możliwość to wkomponuj je w środek, tak aby znajdowały się przy tawernie, uniwersytecie, łaźni i innych budynkach publicznych. Nie mogą być one od nich zbytnio oddalone!! Na początek postaw 4-5 posiadłości i zobacz jak arystokraci na to zareagują. Jeśli przez dłuższy czas będą zadowoleni zacznij stawiać kolejne.

OBOWIĄZKOWO zajmij się postawieniem straganu z winem. Powinieneś go już trochę uzbierać tak więc nie będzie problemów z brakiem dostaw. Zajmij się też wcześniejszymi dekoracjami, tzn. Pavilionami. Potwórz ładne altanki. Możesz się też zdecydować na mały ryneczek.

Na koniec pozostanie Ci już tylko postawienie wszystkich nowych budynków, czyli katedry (Cathedral), obelisku oraz pałacu. Wszystkie muszą się znaleźć w zasięgu domów arystokratów. Postaraj się je stawiać możliwie jak najszybciej i w takiej kolejności w jakiej przed chwilą wymieniłem.

I to by było na tyle jeśli chodzi o sam aspekt rozbudowy kolonii. Teraz pozostaje Ci jedynie dalszy rozwój. Zakładaj nowe kolonie, poszerzaj te już istniejące i ciesz się grą. Zanim do niej jednak wrócisz polecam zapoznać się z drugim rozdziałem - SPRAWY ZWIĄZANE Z PROWADZENIEM KOLONII. Znajdziesz w nim wiele przydatnych informacji i wskazówek. Wspomnę też co nieco o militariach, które do tej pory traktowałem po macoszemu. Mimo wszystko obstaję przy tym, że nieporównywalnie większą frajdę sprawia rozwijanie kolonii niż zdobywanie czy też niszczenie innych. Jeśli na to liczyłeś to chyba zdecydowałeś się na nieodpowiednią grę :-)