Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Total War Three Kingdoms - poradnik do gry

Total War Three Kingdoms - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Dlaczego wojska po rekrutacji mają małą liczebność w Total War Three Kingdoms? Total War Three Kingdoms poradnik, porady

Z pewnością niejeden gracz, który niedawno rozpoczął swoją przygodę z grą Total War: Three Kingdoms zastawia się, czego po zrekrutowaniu wojsk mają one praktycznie zerową liczebność i nie nadają się do walki? Ten temat poruszymy właśnie w tym rozdziale.

Jeden z budynków służących do przyspieszenia rekrutacji i odnawiania wojsk. - Dlaczego wojska po rekrutacji mają małą liczebność w Total War Three Kingdoms? - Total War Three Kingdoms - poradnik do gry
Jeden z budynków służących do przyspieszenia rekrutacji i odnawiania wojsk.

W odróżnieniu od innych części serii, a także większości gier strategicznych na rynku, Total War: Three Kingdoms inaczej podchodzi do mechaniki najmowania jednostek. Zamiast magicznego materializowania się na polu walki, oddział powstaje wpierw z niewielką ilością żołnierzy - podczas kolejnych tur oddział się uzupełnia i finalnie, po kilku "przewinięciach", staje się kompletny i w pełni użyteczny w walce. Ma to oczywiście swoje plusy - natychmiastowa rekrutacja nawet całej armii - jak i minusy - brak możliwości wykorzystania tych oddziałów w walce.

Z mechaniką tą niespecjalnie da się coś zrobić (nie licząc niektórych watażków, którzy oferują taką możliwość dla części wojsk - ich pełny opis znajdziesz w oddzielnym rozdziale tego poradnika), można jednakże uczynić ją bardziej "znośną". Szybkość rekrutacji (a także uzupełniania strat po walce) zależy bowiem od parametru odnawiania (Replenishment). Na jego poziom wpływają:

  1. Zdolności specjalne generałów i przywódców;
  2. Stanowiska administracyjne;
  3. Niektóre budowle wewnątrz osad - efekt działa jednak wtedy, gdy armia znajduje się na terenie danej osady (wewnątrz komanderii);
  4. Sposób poruszania się armii - wszystkie metody pozwalają na odnowę jednostek (na terenie swoich włości) za wyjątkiem Marszu (March).

Z tego też powodu warto wznosić odpowiednie budowle wewnątrz komanderii - nie trzeba poświęcać nadmiernej ilości miejsca, jedna tego typu konstrukcja na ogół wystarczy. Warto też odpowiednio dobierać generałów na stanowiska administracyjne i przydzielać punkty zdolności.

Uwaga - to, ile jednostek w ramach oddziału pojawi się w następnej turze, sprawdzić można na ikonce samego oddziału. Jest to reprezentowane przez żółty wskaźnik.