Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

The Bard's Tale 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
The Bard's Tale 4 - poradnik do gry

The Bard's Tale 4 - poradnik do gry

Sekrety, solucja i klasy postaci. Poradnik do Bard's Tale IV Barrows Deep to porady dla początkujących, które pomogą wybrać ulubione klasy postaci i wybrać najlepsze umiejętności. Nasza solucja opisuje zadania oraz zagadki, których rozwiązania znajdziesz na kolejnych stronach poradnika.

Poniższy poradnik do The Bard's Tale IV:Barrows Deep stanowi kompletny zbiór informacji, który pomoże ci przejść przez kolejną opowieść barda. Całość poradnika została podzielona na dwie części. Pierwszą z nich jest przewodnik po grze The Bard's Tale IV: Barrows Deep. Znajdziesz w nim informacje odnośnie wszystkich najważniejszych elementów rozgrywki jak np. tworzenie i rozwój postaci, umiejętności dostępne dla poszczególnych klas postaci, eksploracja oraz wytwarzanie przedmiotów. W tej części poradnika znajdziesz także dział pytania i odpowiedzi, w którym znajdziesz odpowiedzi na pytania, które mogą pojawić się w trakcie rozgrywki. Znajdziesz tutaj także aneks, w którym znajdziesz informacje odnośnie wymagań sprzętowych oraz sterowania.

W drugiej części poradnika, znajdziesz opis przejścia wszystkich głównych i pobocznych zadań z wyszczególnieniem lokacji, w których mają one miejsce. Dzięki tej solucji z łatwością znajdziesz wszystkie skrzynki i pokonasz wrogów, których napotkasz. Szybko posiądziesz podstawową wiedzę na temat gry, ale też przebrniesz przez jej trudniejsze momenty.

The Bard's Tale IV to czwarta odsłona serii dungeon-crawlerów. Za produkcję gry odpowiada studio inXile Entertainement. W tej części po raz kolejny odwiedzimy świat znany z poprzednich części gier. Tym razem przygoda skupi się na mieście Skara Brae. To właśnie z niego będziesz wyruszał na eksplorację kolejnych podziemi. Oczywiście nie będziesz sam. Towarzyszyć ci będzie drużyna, której członków będziesz werbował w czasie gry.

Agnieszka Adamus i Maja Nowacka (www.gry-online.pl)

Porady na start

Rozpoczęcie nowej przygody nie zawsze jest łatwe. Czasem zdarza się, że mogą pojawić się problemy mogą pojawić się starcie. Tutaj znajdziesz kilka porad, które ułatwią ci rozpoczęcie twojej przygody w Bard's Tale IV.

 1. Nie przesadzaj z zapisywaniem gry - gry nie możesz zapisać w dowolnym momencie. Musisz bowiem wykorzystać specjalne latarnie. W czasie jednorazowego pobytu, z każdej latarni możesz skorzystać tylko raz. Dlatego grę zapisuj tylko w momentach, gdy masz absolutną pewność, że czekająca na ciebie walka może sprawić ci problem
 2. Zbieraj wszystkie napotkane przedmioty - na początku, gdy cierpisz na deficyt surowców, a twoje uzbrojenie nie jest imponujące, każdy znaleziony przedmiot może okazać się na wagę złota. Wszystkie przedmioty, których nie wykorzystasz zawsze możesz sprzedać
 3. Pilnuj awansu swoich postaci - awans postaci jest komunikowany bardzo ubogo. Jest to właściwie tylko komunikat pojawiający się w lewym górnym rogu, mówiący o punktach zdolności, które możesz wykorzystać. Awans daje ci dostęp do kolejnych zdolności, które możesz wykorzystać w walce, dlatego im szybciej wydasz punkty zdolności ty lepiej
 4. Sprawdzaj siłę swoich przeciwników - każdy potencjalny przeciwnik, jest oznaczony odpowiednim kolorem. Opisuje on twoje szanse na wygranie. Zielony oznacza przeciwnika, który jest bardzo łatwy do pokonania, natomiast kolor czerwony oznacza niemal pewną śmierć. Dlatego przed każdą potencjalną walką sprawdzaj, kogo właściwie planujesz zaatakować
 5. Na bieżąco lecz swoją drużynę - drużyna nie leczy się automatycznie. Oznacza to, że po walce punkty zdrowia nie są regenerowane. Musisz sam uleczyć swoją drużynę. Możesz to zrobić zapisując grę lub spożywając różnego rodzaju żywność
 6. Nie czekaj, aż przeciwnik cię zauważy - atak z zaskoczenia jest niezwykle przydatny, pozwala bowiem na uniknięcie dodatkowych obrażeń ze strony przeciwnika. Będzie on musiał je bowiem poświęcić na uformowanie swojego szyku bojowego.

Podstawy

Znajdziesz tutaj informacje odnośnie podstawowych mechanik rozgrywki. Dowiesz się z niego między innymi tego jak wygląda walka w grze oraz jak wygląda system dialogów. Do najważniejszych stron w tym dziale można zaliczyć:

 1. Interfejs - z tego rozdziału dowiesz się jakie funkcje pełnią poszczególne elementy interfejsu.
 2. Walka - w czasie zwiedzania kolejnych lokacji natrafisz na szereg różnych przeciwników. Ten rozdział powie ci jak opanować podstawy walki, by móc stawić im czoło.
 3. Eksploracja - świat gry skrywa wiele sekretów, które możesz odkryć. Tutaj znajdziesz porady odnośnie tego jak je efektywnie odkrywać.

Rozwój postaci

Ten rozdział poświęcony jest jednemu z najważniejszych aspektów gry, jakim jest twoja postać. Wykreowana przez ciebie postać, jest bowiem jedynym członkiem drużyny, którego nie możesz wymienić. Dlatego warto dokładnie przemyśleć swoją decyzję. Do tego działy zaliczają się następujące strony:

 1. Tworzenie postaci - tutaj znajdziesz opis wszystkich kroków, które musisz przebyć, by utworzyć swoją własną postać. Znajdziesz tutaj także wyróżnione wybory, które musisz podjąć na drodze tworzenia postaci.
 2. Awans postaci - twoja postać nieustannie się rozwija. Ten rozdział powie ci w jaki sposób przebiega proces awansu postaci na wyższy poziom.

Klasy postaci

 1. Adept
 2. Łotr
 3. Wojownik
 4. Bard

Pytania i odpowiedzi

Często zdarza się, że w trakcie gry pojawią się konkretne pytania dotyczące danego zagadnienia. W tym rozdziale znajdziesz odpowiedzi na pytania, które potencjalnie mogą pojawić się w czasie gry.

 • Jak szybko zarobić? - zakup nowego ekwipunku wymaga posiadania odpowiednich funduszy. Z tego rozdziały dowiesz się jak w szybki sposób zgromadzić odpowiednie fundusze.
 • Które przepisy są najbardziej przydatne? - w tym rozdziale znajdziesz listę przepisów, które są niezbędne w czasie eksploracji świata.

Solucja

W opisie przejścia zawarte są opis wszystkich zadań jak i głównych jak i pobocznych. Znajdziesz tutaj także informacje odnośnie różnych sekretów ukrytych w świecie gry. Do najważniejszych stron tego rozdziału należą:

 1. Ciężkie czasy w Skara Brae - początek wielkiej przygody w Bard's Tale IV! Nasza solucja przeprowadzi cię przez wszystkie zadania od początku do końca;
 2. Dom w mroku
 3. Zła reputacja
 4. Sobowtór
 5. Elfie wabiki
 6. Ukryta ręka i Najlepsi z nas
 7. Niscy przyjaciele w niskich miejscach
 8. Strażnik starych dróg
 9. Ruszam w mrok...
 10. Nie szukajcie świętych miejsc
 11. Głos Mangara!
 12. Tajemnica Cialhmar
 13. Kości we mgle
 14. Wyruszajmy na wyspy Stennish
 15. No nie, coś mnie rozstroiło
 16. Krew Królów
 17. Użyj miecza głodu! Atakuj czarną dziurę!
 18. Śmierć Szalonemu Bogowi i Błogosławiona Pani
 19. Pieśń Dziewicy

Zadania poboczne

Opis przejścia zadań pobocznych w Bard's Tale 4 obejmuje questy:

 1. Okropny ból głowy i Komisja kwalifikacyjna
 2. Idź na gościniec
 3. Pływanie tortugi
 4. W lesie nastały ponure dni
 5. Święta Droga
 6. Kolacja u logika
 7. Widmo cieni
 8. Niedźwiedzia krew
 9. Różdżka Pokoju

Informacje o The Bard's Tale 4 - poradnik do gry

Autorzy : Agnieszka aadamus Adamus, Maja majorka Nowacka

Poradnik zawiera : strony: 78, ilustracje: 624 .

Poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 18 września 2018, odwiedź Poradnik do gry

Opis przejścia

Ostatnia aktualizacja : 18 września 2018, odwiedź Opis przejścia

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w The Bard's Tale 4 - poradnik do gry